Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 13-03-17 11:01 #1
    Προεπιλογή Νέο μέλος (ίσως χρειαστώ βοήθεια)
    Καλησπέρα στην κοινότητα του Bodybuilding.gr.
    Είμαι νεαρός στην ηλικία των 23 που μετα απο 5 χρόνια αποχής από τη γυμναστική λόγω πλήρης αφοσίωσης στις σπουδές μου αποφάσισα να αλλάξω τη ζωή μου και να κάνω κάτι για το σώμα μου το οποίο δεν με ικανοποιεί.
    Θα ήθελα να ευχαριστήσω εκ των προτέρων οποιοδήποτε μέλος ενδιαφερθεί να με βοηθήσει.
    Θα κάνω μονάχα ένα brief intro του λόγου που αποφάσισα να αρχίσω εντατική γυμναστική κι απο κει και πέρα θα κατευθυνθω όπου με παραπέμψετε.
    Το ύψος μου ειναι 1.75 και ειμαι μόλις 64 κιλά. Πάντα στη ζωη μου ήμουν πολύ αδύνατος και το να βάλω κιλά μου ήταν πάντα πάρα πολύ δύσκολο. Κοιτάζομαι στον καθρέφτη και βλέπω ένα σώμα παιδικό, μια εικόνα που δεν με ικανοποιεί και δεν μου δίνει την αυτοπεποίθηση που θέλω. Η κοπέλα μου όσο και να με στηρίζει σ αυτό το θέμα δεν μου αλλάζει τη γνώμη για το στόχο μου.
    Στόχος μου είναι λοιπόν να φτάσω τα ιδανικά κιλά για το ύψος μου μέσω μιας καλής και δομημένης διατροφής και ενός σταθερού προγράματος γυμναστικής το οποίο θα με βοηθήσει και στη γράμμωση.
    Οποιοσδήποτε επιθυμεί να με βοηθήσει μπορεί να μου στείλει και PΜ εκτός απο προτάσεις και παραπομπές σε οποιοδήποτε subsection του forum.
    Σας ευχαριστώ για το read και χαίρομαι ήδη για την ένταξη μου στην κοινότητα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-03-17 11:15 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες, αποτι καταλαβαινω δεν πρεπει να εχεις κ πολυ σχεση με το "αθλημα", οποτε να κανουμε μια μικρη εισαγωγη..
    το βασικο ειναι να καταλαβεις, οτι για καποιους ανθρωπους λογω κατασκευης, μπορει να ειναι κομματακι δυσκολοτερο να βαλουν κιλα, η να φτιαξουν ενα καλυτερο σωμα.αυτο δεν σημαινει οτι δεν γινεται, απλα μπορει να χρειαστει περισοτερο χρονο, κοπο, κ ενεργεια..
    αν εισαι ταγμενος, σε αυτο πο θες να κανεις, σε βαθος χρονου θα το καταφερεις..μπορει να ειναι χρονια, μπορει κ μηνες, αναλογα..εαν δεν εισαι, θα καταλληξεις σε ημιμετρα κ θα ανακυκλωνεις τα ιδια κ τα ιδια..
    λεγοντας αυτα, αφου ξεκινας τωρα καλο θα ειναι να μαθεις καποια πραγματα σωστα..για διατροφη ριξε μια ματια

    Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...


    Πως παχαίνουμε;


    για προπονησεις

    Upper/Lower split

    στη θεση σου θα ξεχνουσα "γραμμωσεις"..αυτο που θες ειναι να φτιαξεις μια καλη βαση, χωρις να βαλεις ξυγκια πανω σου..ergo να αυξησεις την μυικοτητα σου..για να γινει αυτο, θελει λιγο προσοχη με την διατροφη σου, χωρις να σημαινει οτι πρεπει να φτασεις σε υπερβολες να μετρας γραμμαρια, αλλα κ σταθεροτητα με τις προπονησεις σου..
    αυτο που θελει περισοτερο ομως ειναι να διαβασεις, γιατι χωρις αυτο δεν προκειται να πας πουθενα..

    ριξε μια ματια στα παρπανω λινκ, κ ο,τι αποριες εχεις τις ποσταρεις στις αναλογες ενοτητες..

    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-03-17 11:40 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλως ηρθες, αποτι καταλαβαινω δεν πρεπει να εχεις κ πολυ σχεση με το "αθλημα", οποτε να κανουμε μια μικρη εισαγωγη..
    το βασικο ειναι να καταλαβεις, οτι για καποιους ανθρωπους λογω κατασκευης, μπορει να ειναι κομματακι δυσκολοτερο να βαλουν κιλα, η να φτιαξουν ενα καλυτερο σωμα.αυτο δεν σημαινει οτι δεν γινεται, απλα μπορει να χρειαστει περισοτερο χρονο, κοπο, κ ενεργεια..
    αν εισαι ταγμενος, σε αυτο πο θες να κανεις, σε βαθος χρονου θα το καταφερεις..μπορει να ειναι χρονια, μπορει κ μηνες, αναλογα..εαν δεν εισαι, θα καταλληξεις σε ημιμετρα κ θα ανακυκλωνεις τα ιδια κ τα ιδια..
    λεγοντας αυτα, αφου ξεκινας τωρα καλο θα ειναι να μαθεις καποια πραγματα σωστα..για διατροφη ριξε μια ματια

    Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...


    Πως παχαίνουμε;


    για προπονησεις

    Upper/Lower split

    στη θεση σου θα ξεχνουσα "γραμμωσεις"..αυτο που θες ειναι να φτιαξεις μια καλη βαση, χωρις να βαλεις ξυγκια πανω σου..ergo να αυξησεις την μυικοτητα σου..για να γινει αυτο, θελει λιγο προσοχη με την διατροφη σου, χωρις να σημαινει οτι πρεπει να φτασεις σε υπερβολες να μετρας γραμμαρια, αλλα κ σταθεροτητα με τις προπονησεις σου..
    αυτο που θελει περισοτερο ομως ειναι να διαβασεις, γιατι χωρις αυτο δεν προκειται να πας πουθενα..

    ριξε μια ματια στα παρπανω λινκ, κ ο,τι αποριες εχεις τις ποσταρεις στις αναλογες ενοτητες..

    Σ' ευχαριστώ πολύ!! Ναι η αλήθεια είναι ότι με το γυμναστήριο δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα μέχρι τώρα. Έχω περάσει από διάφορα αθλήματα ωστόσο μέχρι και πριν αυτά τα 5 χρόνια οπότε τουλάχιστον έχω λίγο endurance
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-03-17 11:59 #4
    Προεπιλογή
    Με θεληση (που φαινεται την εχεις) ,προσπαθεια ,υπομονη κ γνωσεις απο εδω θα εχεις καλα αποτελεσματα ,αρκει να το πιστεψεις.
    Ηδη ο Beff σου εδωσε μια ουσιαστικη συμπυκνωμενη βοηθεια για αρχη.
    Καλως ηρθες
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-03-17 03:17 #5
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση