Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 27
  1. 03-02-09 13:21 #1
    Προεπιλογή Αλλος τροπος να φατε quaker
    Υπαρχουν πολλα ατομα που εχουν προβλημα να φανε τα quaker και ετσι ειπα να σας δωσω ενα διαφορετικο τροπο προετοιμασιας τους ... Βαζουμε quaker μεσα σε ενα μηχανημα που αλεθει πραγματα (στυλ mini peamer) και εκειμεσα προσθετουμε μαζι και λιγο βανιλια σαν αυτη που βαζει η μαμα στα κεικ Αφου τα αλεσουμε ολα μαζι αυτα και γινουν σαν σκονη/αλευρι , προσθετουμε νερο και ξανα ανακατεβουμε ωστε το μιγμα να γινει ουτε πολυ αραιο , ουτε πολυ πηχτο ... Κατα τη διαρκεια που γινετε το ανακατεμα , εχουμε βαλει πανω στο ματι της κουζινας ενα τηγανι αντικολητικο το οποιο εχει ζεσταθει ... ριχνουμε το μιγμα μεσα και το αφηνουμε να απλωθει σε ολο το τηγανι ... το ψηνουμε και απο τις 2 μεριες και ετσι εχουμε μια ομορφη quakero-πιτα ... με ενα γιαουρτακι 0% κατεβενει σφαιρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-02-09 13:25 #2
    Προεπιλογή
    αυτη η συνταγη ευκολη φενετε..
    θα το δοκιμασω
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-02-09 13:54 #3
    Προεπιλογή
    Εγω βασικα ετσι τα φτιαχνω οποτε τα φτιαχνω (και δεν βαριεμε) ... αλλα μετα εμαθα να τα τρωω και σκετα με νερο ... quaker+νερο-> μικροκυματων και τελος ... απλα απο πανω αν θες ριχνεις και λιγο κανελα αν θες να παρει λιγο γευση ... απλα τα quaker πιστευω οτι ειναι κατι πολυ καλο και εκτος οτι ειναι μια καλη πηγη υδατανθρακων , κανουν καλο και στο στομαχι,εντερο κτλ κτλ ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-02-09 14:34 #4
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-02-09 15:27 #5
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή

    καλη συνταγη, αν και εγω επειδη βαριεμαι βαζω στο mini peamer νερο quaker και whey και τα αλεθω.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-02-09 02:46 #6
    Προεπιλογή
    Επίσης κουακερ στο μπλεντερ με νερο και με ένα κουταλακι κάπιου ροφήματος σοκολάτας τύπου καοτονικ. Βγαίνει πολύ γευστικό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-02-09 05:13 #7
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    εγω τα κάνω ταμπλέτες 8)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-08-09 10:42 #8
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-08-09 20:55 #9
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tezaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω τα κάνω ταμπλέτες 8)


    Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή δυσκολέυτηκα πολύ. Τελικά το πρωινό μου έχει καθιερωθεί στο ένα μπώλ Quaker (4-5 κουτ. της σούπας) με μία μεγάλη κουταλιά μέλι. Οκ λίγο υπερβολή το μέλι ίσως, αλλά χρησιμοποιώ με μεγάλη επιτυχία την δικαιολογία ότι είναι το πρωινό μου.

    Off topic:
    Λέτε να προσθέσω και λίγη πρωτεΐνη...???? 2 scoop σε ένα διαφορετικό σεΐκερ θα ήταν υπερβολή? Περιμένω την ISO-100.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη primordial : 25-08-09 στις 21:01
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-08-09 21:03 #10
    Προεπιλογή
    το primordial πως και το διαλεξες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-08-09 15:39 #11
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το primordial πως και το διαλεξες;
    Μου αρέσει πάρα πολύ σαν λέξη η ελληνική του μετάφραση, αλλά επιδέχεται και πάρα πολύ κράξιμο (...με το δίκιο του ο καθένας). Για τον λόγο αυτό χρησιμοποιώ την αγγλική της εκδοχή. Σιγά μην κάτσει κάποιος να ψάξει την σημασία της σε περίπτωση που δεν την γνωρίζει....
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-08-09 16:52 #12
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο primordial Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει πάρα πολύ σαν λέξη η ελληνική του μετάφραση, αλλά επιδέχεται και πάρα πολύ κράξιμο (...με το δίκιο του ο καθένας). Για τον λόγο αυτό χρησιμοποιώ την αγγλική της εκδοχή. Σιγά μην κάτσει κάποιος να ψάξει την σημασία της σε περίπτωση που δεν την γνωρίζει....
    Μπας και το πηρες απο την εταιρια που βγαζει κατι ζορικα συμπληρωματα tren κτλ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-08-09 13:42 #13
    Προεπιλογή
    Εγω την εχω βρει αλεσμενη απο εξωτερικο και την εχω καθιερώσει για πρωινο. 100γρ scotish oats+ 2 scoop whey +400ml γαλα και μετα γλαρος κατεβασμα σε 5 δευτερολεπτα
    Victory is reserved for those who are willing to pay its price. - Sun Tzu
    It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
    scientia potentia est/Η Γνώση είναι Δύναμη - Francis Bacon

    Madcow's 5x5 Calculator
    Rippetoe's Logbook Calculator
    Rippetoe SS Training Videos

    http://i34.tinypic.com/21lsygl.png
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-08-09 14:07 #14
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Στην επομενη παραγγελια θα παρω και εγω 5 κιλα, γιατι απο οτι καταλαβα ειναι ωραια και καλα αλεσμενη. Δεν παλευεται, κοντεβω να καψω τα μπλεντερακια μου απο το πολυ αλεσμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-08-11 17:14 #15
    Προεπιλογή Νιβαδες βρωμης
    Αμα τρωτε βρωμη ρε παιδια με τι το συνοδευετε???

    Πηγα και δοκιμασα για πρωτη φορα βρωμη μεσα σε κρυο γαλα και μελι και κομα λιγο να ξερασω!!Με το ζορι εφαγα το 1/8 της κουπας
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία