Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 39
  1. 11-03-18 12:44 #1
    Banned
    Εγγραφή
    26-07-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή H προσωπικη μου εμπειρια με το Bodybuilding!
    Γεια σας φίλοι!

    Θα ήθελα να μοιραστώ την ιστορία μου μαζί σας!

    Είμαι 28 χρονών και ασχολήθηκα εντατικά με το άθλημα του Bodybuilding για πάνω από 12 χρόνια.Θυσίασα βαθμούς στο σχολείο,εργασίες,εξόδους,σχέσεις με συγγενείς και φίλους,χρήματα, αμέτρητες ώρες προπόνησης και ποτάμια ιδρώτα! Λόγω προσωπικών περιστάσεων και προβλημάτων όμως σταμάτησα την διατροφή και την προπόνηση!Μετά από τόσα χρόνια κόπου και μόχθου όλα μου τα αποτελέσματα εξαφανίστηκαν με την μία!Πραγματικά έδωσα νου,σώμα και πνεύμα για το άθλημα της σωματικής διάπλασης αλλά στο τέλος σωματικά δεν μου έμεινε τίποτα πέρα από ένα τσακισμένο κορμί από τραυματισμούς και καταπονήσεις!ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΟΡΦΗ ΑΣΚΗΣΗΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΑΜΕΣΑ!Είναι τόσο απλό!Όλα όσα πέρασα αυτά τα χρόνια εύχομαι κανείς να μην τα περάσει γιατί δεν αξίζει ούτε στο ελάχιστο!Καλύτερα να είχα ασχοληθεί με κάτι άλλο πιο δημιουργικό,παραγωγικό και γόνιμο το οποίο θα έμενε σε βάθος χρόνου!Ας μην παρεξηγηθώ όμως!Το Bodybuilding πάντα θα έχει μία ιδιαίτερη θέση στην καρδιά μου και η άσκηση έχει πολλά ωφέλη αλλά οι ακρότητες και η υπερβολική ενασχόληση μόνο σε κακό οδηγούν!Η συμβουλή που θα έδινα σε όλους όσους διαβάζουν αυτό το post είναι να ζήσετε την ζωή σας και να την απολαύσετε με ανθρώπους που αγαπάτε και να μην κάνετε ακρότητες γιατί αυτές οι στιγμές δεν επιστρέφουν ποτέ!Αυτή είναι η γλυκόπικρη αλήθεια της γυμναστικής που κανείς προπονητής,κανένας γυμναστής και κανένας διατροφολόγος δεν λέει γιατί πολύ απλά η αλήθεια πονάει!Σωματικά πλέον δεν είμαι όπως παλιότερα και αυτό με πείραξε πολύ ψυχολογικά και πνευματικά αλλά η ζωή συνεχίζεται και κοιτάω μπροστά!Το σημαντικότερο πράγμα από όλα είναι η υγεία! Αγάπη και ευημερία πάνω από όλα!
     

  2. 11-03-18 13:12 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    καλημερα φιλε, ο μονος λογος που εδωσα εγκριση στο θεμα ειναι για να σου γραψω οτι εγω ειμαι 40 (παρα 1), εχω πολυ καλυτερη κατασταση υγειας απο ολους τους παιδικους μου φιλους (χτυπα ξυλο) το σωμα μου ειναι κατα πολυ καλυτερο απο τον μεσο ορο κ αυτων που προπονουνται, αλλα κ οχι, οι ασκησεις με βαρη με εκαναν να εχω αποκατασταση σε βαθμο 99% σε ενα θεμα που εχω με τη σπονδυλικδη στηλη χαμηλα και που εχριζε ακομα κ χειρουργειο, κανενα αποτελεσμα πανω μου δεν εχει χαθει κ δεν κανω με την ιδια συχνοτητα που εκανα καποτε, κ τελος δεν εχω θυσιασει τπτ ουτε απο τη ζωη μου, ουτε απο την διατροφη μου οσον αφορα τη σχεση τους με το ββ..

    οποτε αναμεσα στα 28 δικα σου χρονια κ τα 40 δικα μου, ελπιζω να καταλαβαινεις οτι τα 12 κοντα περισοτερα χρονια μου εχουν μεγαλυτερη βαρυτητα σαν αποψη για διαφορους λογους.
    προφανως κατι λαθος εκανες στην προσεγγιση σου, αλλα για αυτο δεν σου φταιει το "bodybuilding" ..

    κ να εισαι σιγουρος οτι σαν εμενα υπαρχουν πολλοι εκει εξω, οπως κ γω ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν κ αρκετοι σαν εσενα που ακολουθουν αυτη τη λαθος προσεγγιση.
    αν θες να δωσεις μια συμβουλη απο το "παθημα" σου, ισως ειναι καλυτερο να παραμεινεις στις ακροτητες που αναφερεις, γιατι κανεις δεν ξερει τι εκανες η δεν εκανες, οποτε σιγουρα οταν αναφερεσαι σε "ακροτητες" λογικο ειναι να εχεις κ προβληματα μετα που τις ακολουθουν, ειτε ασχολεισαι με το "bodybuilding", ειτε με την κοπτοραπτικη..οι ακροτητες αυτα εχουν.
     

  3. 11-03-18 13:25 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    επισης εκανα ενα μικρο edit στον τιτλο γιατι οταν μιλαμε για αληθεια, υπαρχουν πολλες αποτι φαινεται.
     

  4. 11-03-18 13:41 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.564
    Προεπιλογή
    Βάλε μια φωτογραφία του πριν με τα gains Που λές ότι τα είχες θυσιάσει όλα και αλλη μια του μετα που τα έχασες όλα, για να δω αν αξίζει να ποστάρω καμιά έκθεση ολόκληρη Κυριακάτικα.

    Σβήσε πρόσωπα και ότι μπορεί να παραπέμπει σε προσωπικό στοιχείο, αν φοβάσαι οτι θα εκτεθείς. Γενικά διαφωνώ απόλυτα με όλη σου την προσέγγιση.
     

  5. 11-03-18 15:24 #5
    Banned
    Εγγραφή
    26-07-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Είναι ανόητος όποιος από νομίζει ότι θα μείνει σε κορυφαία φόρμα για μια ολόκληρη ζωή.Αυτό είναι κάτι προσωρινό που θα έχεις όσο είσαι νέος και αυτό πάλι παίζεται.Επειδή δεν έχετε καταλάβει στοιχειώδη πράγματα ή μάλλον δεν το έχετε διαπιστώσει εμπειρικά γιατί ακόμη είστε νέοι,θα σας πω εγώ τι συμβαίνει:Κανένας bodybuilder δεν κράτησε ποτέ καμία δύναμη,κανένας bodybuilder δεν συντήρησε κανέναν όγκο και για όνομα του Θεού κανένας bodybuilder δεν έμεινε όπως ήταν στα καλύτερα του.Από την στιγμή που σταματήσεις την προπόνηση και την υπέρμετρη κατανάλωση φαγητού είναι θέμα χρόνου μέχρι να καταρρεύσει ότι έχεις φτιάξει χρόνια ή και δεκαετίες πριν.Ακόμη και αν τα κάνεις όλα σωστά μέχρι ποια ηλικία θα αντέξει το σώμα νομίζετε;Θα είσαι 110 κιλά κομμένος στα 55;Θα έχεις 52 εκατοστά δικέφαλο στα 60;Ή μήπως θα κάνεις βαθύ κάθισμα 250 κιλά στα 70;Με άλλα λόγια θέλω να πω ότι η κατάσταση του bodybuilder είναι κάτι τελείως προσωρινό όπως είπα και θέλει έστω και αυτό το μικρό διάστημα πολλές θυσίες για να το κρατήσεις.Δείτε όλους τους παλιούς πρωταθλητές πώς έχουν γίνει σήμερα σε σχέση με αυτό που ήταν και τα λέμε πάλι μετά.Όσον αφορά τις φωτογραφίες μου δεν έχω να αποδείξω τίποτα και σε κανέναν και για τους δικούς μου προσωπικούς λόγους δεν θα βάλω καμία εδώ.Πραγματικά λυπάμαι όλους αυτούς τους ανθρώπους μαζί και εμένα που σπατάλησαν τα νιάτα τους και τα καλύτερα τους χρόνια στα γυμναστήρια κυνηγώντας το τέλειο σώμα λόγω της ματαιοδοξίας τους και της νεανικής τους αλαζονείας.Στο τέλος του δρόμου καταλαβαίνεις ότι όλα αυτά δεν σε ωφέλησαν σε τίποτα στην μετέπειτα ζωή σου και στο τέλος μένεις με ένα κενό.Ο μόνος λόγος που αξίζει κάποιος να ασκηθεί είναι για την υγεία του και τίποτα παραπάνω.Όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε για να είχαμε να πούμε.Καλή συνέχεια και να είστε όλοι καλά.
     

  6. 11-03-18 15:33 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    φιλε δεν εχεις ιδεα γιατι μιλας, κ φαινεται..μη συνεχισεις, θα εχει κραξιμο.
    επισης τι "ειμαστε νεοι", φιρι φιρι το πας να γινω Τσουκαλας ναπουμε..
    σε περναω 12 χρονια, κ σου γραφω αυτα που σου γραφω..ακου "ειμαστε νεοι.."
    κ για το αν ωφελουν η οχι ασε αλλους να το ξερουν καλυτερο.

    ισως θα την καλυτερα να σπαταλησεις τα χρονια σου κ τα νιατα σου στα μπουζουκια, χορευοντας τσιφτετελια κ στις καφετεριες κανοντας κανα 2 πακετα τσιγαρα φιλοσοφοντας, που το εχεις καλυτερα..
    κ να λυπασαι τον εαυτο σου, κανεις αλλος δεν θελει την λυπηση σου..υγεια κ μακροζωια ευχομαι κ μακρια απο το "bodybuilding".
     

  7. 11-03-18 15:52 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    bodybuilder δεν είμαι,είμαι πιτσιρικάς μπροστά σας και σίγουρα δεν έχω τις εμπιρίες σας,όμως είπα να πω και εγω δυο λόγια για το θεμα.
    Αρχικά πολλές φορές όταν έχουμε συνηθίσει να ειμαστε σε μια άριστη φορμα οτιδήποτε λιγότερο ίσως να μας φαίνεται καπως.Υπάρχουν ατομα που εχουν αφήσει τα βαρη για χρονια και οταν επεστρεψαν μεσα σε 1-2 χρονια βρισκονταν σε μια εξερετική φορμα.Το σώμα θυμάται είναι γνωστό αυτο,το να καταδικάζουμε κατι επειδή λογικά εμείς δε το χειριστίκαμε σωστά είναι λάθος.Με την δικιά σου λογική όλοι μας θα έπρεπε να μείνουμε μακρία από κάθε είδος άθλημα διότι σε κανενα αθλημα δε θα μπορουμε να συγκριθούμε οταν ειμαστε 70 με οταν ειμαστες 25.Ουτε αυτοι που τρεχουν κατοσταρια θα κανουν την ιδια ταχυτητα στα 70 τους,αρα μακρια απο τον στιβο.Το ίδιο και σε πολλά άλλα.
    Ναι το να αθλήσαι για θέμα υγείας ειναι πολύ καλό,όμως περα απο αυτο υπαρχει και η εκτόνωση,ξεχνιεσαι απο ποβλημματα,λυπες και το συμαντικότερο σου μαθαίνει να προσπαθείς να ξεπεράσεις τον εαυτό σου και να γίνεις καλύτερος.Υπάρχουν άτομα που ειναι 70+ και βρισκονται σε εξαιρετική κατασταση τόσο σε υγεία όσο και εμφάνιση.Μπορεί να μην ειναι όπως στα 30 τους όμως κρατούν ένα πολύ καλό σώμα.με την δικιά σου λογική όλοι θα έπρεπε να αφήσουν τα γυμναστηρια,θα επρεπε να αφησουν εντελώς το σωμα μας και να στραφούμε αλλού.
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
     

  8. 11-03-18 16:08 #8
    Προεπιλογή
    ''Φιλε'' μου Peter καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις κ με ποια οπτικη γωνια εχεις δει ...η μαλλον βλεπεις το θεμα.
    Για να μη λεω τα ιδια συμφωνω με αυτα που ειπε ο Beff κ η προσεγγιση σου ειναι μονοπλευρη , κ εγω δεν ειμαι 40 σαν αυτον αλλα 56.
    Κ αγωνιστικος αθλητης υπηρξα για 5 χρονια με οποιες δυνατοτητες ,γνωσεις,κ μυαλο μπορουσα να ειχα κ ακομα γυμναζομαι κ εχω μια διατροφικη συνειδηση χωρις τπτ υπερβολικο που με κανει να ζω ...Καλυτερα!
    Φυσικα κ δεν εχω το σωμα κ τις επιδοσεις σαν νεωτερος (Ναι...με στεναχωρει αυτο ,αλλα τι να κανουμε; Δεν θα κανω κατι ακραιο για να ξαναγινω...ισως κατι παραπανω μονο στην προσπαθεια μου που αρμοζει στην ηλικια μου για το πως αισθανομαι κ την ψυχολογια μου.
    Αν μπορουσα να φανταστω τον εαυτο μου χωρις γυμναστικη 40 χρονια....απλα δεν θα ημουν αυτος που ειμαι ,θα ημουν ενας αλλος ανθρωπος , τωρα εαν θα ηταν καλυτερα; Δεν ξερω....πιστευω παντως οχι.
    Ολη αυτη την ευφορια που σε κανει να αισθανεσαι η γυμναστικη ειναι αναντικαταστατη ,τωρα βεβαια οι υπερβολες σε ολα τα θεματα οχι μονο στο ΒΒing εχουν κ τις επιπτωσεις τους.
    Ολοι μας εχουμε περασει κ αρνητικες επιπτωσεις ,τα βαζουμε στη ζυγαρια με ολα τα θετικα που εχουμε παρει κ στο τελος ...κρινουμε. Κ για μεχρι εδω...κ για την συνεχεια.
     

  9. 11-03-18 18:17 #9
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.564
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Peter1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσον αφορά τις φωτογραφίες μου δεν έχω να αποδείξω τίποτα και σε κανέναν και για τους δικούς μου προσωπικούς λόγους δεν θα βάλω καμία εδώ.Πραγματικά λυπάμαι όλους αυτούς τους ανθρώπους μαζί και εμένα που σπατάλησαν τα νιάτα τους και τα καλύτερα τους χρόνια στα γυμναστήρια κυνηγώντας το τέλειο σώμα λόγω της ματαιοδοξίας τους και της νεανικής τους αλαζονείας.Στο τέλος του δρόμου καταλαβαίνεις ότι όλα αυτά δεν σε ωφέλησαν σε τίποτα στην μετέπειτα ζωή σου και στο τέλος μένεις με ένα κενό.Ο μόνος λόγος που αξίζει κάποιος να ασκηθεί είναι για την υγεία του και τίποτα παραπάνω.Όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε για να είχαμε να πούμε.Καλή συνέχεια και να είστε όλοι καλά.
    Επειδή εισαι 28 λοιπόν, δεν σπάταλησες φίλε κανένα νιάτο, ακόμα νέος είσαι.
    Αν τωρα μπηκες στα " βαθια" και τελικά τα έκοψες, επανήλθες στα φυσιολογικά σου επίπεδα που σου επιτρέπει το dna σου.
    Αν δηλ το χέρι σου είναι για 35αρι και να το κανεις 50αρι, αν τα κόψεις όλα (προπονηση, διατροφή, κτλ "κτλ") θα επανέλθεις στα κανονικά.
    Το να κυνηγάς μια ζωή να έχεις 50 πόντους χέρι ενώ η κατασκευή σου δεν το επιτρέπει, ναι , είναι ματαιοδοξία και λούκι
    Εγω την φωτογραφία την ζήτησα για να καταλάβουμε το επίπεδο που μιλάμε, γιατί για να πεις οτι τα θυσίασες όλα, είναι βαριά κουβέντα.
    Αλλιως όπως είπες σωστα να είχαμε να λέγαμε και να χαμε να πουμε, το bodybuilding είναι για αρχόντους

     

  10. 11-03-18 18:51 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Απο αυτα που γραφεις μπορει να καταλαβω τι εχει γινει νομιζω. Συμβαινει το οτι σε πειραξε πολυ ψυχολογικα το θεμα απο την αρχη , εγινες αλαζωνικος , εγωϊστης και νομιζεις το σημαντικοτερο ειναι να'χεις σωμα και οι αλλοι να παν να γ@μηθουν και η συμπεριφορα σου θα ηταν αθλια και για αυτο τους εχασες. Τωρα το τι θυσεις εκανες τοσο μεγαλες δε ξερω , μπορω να καταλαβω κι εγω , αλλα χωρις περισσοτερα να πεις για τις θυσιες τι σημασια να δωσει κανεις , καμια βαρυτητα δεν εχει. Ξερω πως ειναι αυτα , αλλα το αλλο πραγμα η γκομενα που θελει μπαρ και μπουζουκια καθε μερα και της λες οχι και αλλο ο πατερας σου χτυπησε με το αυτοκινητο μες στα αιμματα βγαινουν εντοσθια και εσυ λες εχω γευμα σε 1 ωρα αργοτερα μπορει να'ρθω . Παντα θα υπαρχει διαφορα μεταξυ αυτων που κανουν αυτο το αθλημα και των μην ασκουμενων ή αυτων που ασκουνται ετσι για την υγεια τους που λεμε γιατι χρεαιζεται πολυ οργανωση και χρονος αφου εισαι συνεχως αποσχολημενος με κατι. Απλα πρεπει να εχεις προτεραιοτητες και να βλεπεις τι ειναι πιο σημαντικο για σενα. Οταν οι αλλοι μετα απο 12 ωρη δουλεια πηγαιναν στα μπαρ , εγω κανω τα γευματα - μαγειρευω για την επομενη μερα , υπνος , το πρωϊ νωρις σηκωνομαι, παω γυμναστηριο ,μετα δουλεια 12 ωρες και ο αυτος ειναι ο κυκλος.
     

  11. 11-03-18 20:38 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Peter1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ανόητος όποιος από νομίζει ότι θα μείνει σε κορυφαία φόρμα για μια ολόκληρη ζωή.Αυτό είναι κάτι προσωρινό που θα έχεις όσο είσαι νέος και αυτό πάλι παίζεται.Επειδή δεν έχετε καταλάβει στοιχειώδη πράγματα ή μάλλον δεν το έχετε διαπιστώσει εμπειρικά γιατί ακόμη είστε νέοι,θα σας πω εγώ τι συμβαίνει:Κανένας bodybuilder δεν κράτησε ποτέ καμία δύναμη,κανένας bodybuilder δεν συντήρησε κανέναν όγκο και για όνομα του Θεού κανένας bodybuilder δεν έμεινε όπως ήταν στα καλύτερα του.Από την στιγμή που σταματήσεις την προπόνηση και την υπέρμετρη κατανάλωση φαγητού είναι θέμα χρόνου μέχρι να καταρρεύσει ότι έχεις φτιάξει χρόνια ή και δεκαετίες πριν.Ακόμη και αν τα κάνεις όλα σωστά μέχρι ποια ηλικία θα αντέξει το σώμα νομίζετε;Θα είσαι 110 κιλά κομμένος στα 55;Θα έχεις 52 εκατοστά δικέφαλο στα 60;Ή μήπως θα κάνεις βαθύ κάθισμα 250 κιλά στα 70;Με άλλα λόγια θέλω να πω ότι η κατάσταση του bodybuilder είναι κάτι τελείως προσωρινό όπως είπα και θέλει έστω και αυτό το μικρό διάστημα πολλές θυσίες για να το κρατήσεις.Δείτε όλους τους παλιούς πρωταθλητές πώς έχουν γίνει σήμερα σε σχέση με αυτό που ήταν και τα λέμε πάλι μετά.Όσον αφορά τις φωτογραφίες μου δεν έχω να αποδείξω τίποτα και σε κανέναν και για τους δικούς μου προσωπικούς λόγους δεν θα βάλω καμία εδώ.Πραγματικά λυπάμαι όλους αυτούς τους ανθρώπους μαζί και εμένα που σπατάλησαν τα νιάτα τους και τα καλύτερα τους χρόνια στα γυμναστήρια κυνηγώντας το τέλειο σώμα λόγω της ματαιοδοξίας τους και της νεανικής τους αλαζονείας.Στο τέλος του δρόμου καταλαβαίνεις ότι όλα αυτά δεν σε ωφέλησαν σε τίποτα στην μετέπειτα ζωή σου και στο τέλος μένεις με ένα κενό.Ο μόνος λόγος που αξίζει κάποιος να ασκηθεί είναι για την υγεία του και τίποτα παραπάνω.Όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε για να είχαμε να πούμε.Καλή συνέχεια και να είστε όλοι καλά.
    Ειναι λογικο να πιστευει κανεις οτι θα ειναι σε κορυφαια φορμα για παντα; Σε οποιοδηποτε αθλημα η τελικη κορυφωση (προσκαιρη για ενα διαστημα μονο κ αναλογα τη φυση του αθληματος) ερχεται αναλογα με την εντατικη κ σωστη προετοιμασια στοχευοντας συγκεκριμενο χρονικο διαστημα. Μετα ο καθε δρομεας ,αλτης, ριπτης θα εχει μια μικρη πτωση , αυτο σημαινει οτι ολη η προηγουμενη προσπαθεια εχει παει αδικα; Οχι.
    Η διαρκεια , η συνεπεια που θα εχει μετα κ αναλογα τι θελει κ τι στοχους εχει ,θα ειναι η αιτια που θα του δωσουν το αποτελεσμα για να ειναι ικανοποιημενος .
    Σε ολους υπαρχουν διαστηματα αλλων υποχρεωσεων που δε μπορουμε να γυμναστουμε ακομα κ καθολου , οταν καποια στιγμη θα αισθανθουμε οτι ηρθε η ωρα να βελτιωσουμε την εικονα μας κ να παρουμε τα πανω μας σε ολους τους τομεις , η γυμναστικη θα ειναι το κινητρο κ η ελπιδα μας να επανελθουμε....κ ας μη φτασουμε αμεσα στο προηγουμενο μας επιπεδο. Το οτι το σωμα εχει μνημη ειναι γνωστο.
    Τωρα συγκεκριμενα για το πρωταθλητικο ΒΒing που μαλλον αναφερεσαι ,ναι εχεις δικιο η διαφορα ''εικονας'' της ημερας του αγωνα με μετα ,σε πολλες περιπτωσεις ειναι μεγαλη. Αυτο δε σημαινει οτι ολη η γυμναστικη που εχουμε κανει πηγε αδικα η ειναι λογος να μη ξανακανουμε. Παντα θα ειμαστε σε ανωτερο επιπεδο κ μυικης εικονας κ υγειας οπως λες.
     

  12. 11-03-18 21:21 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    "Ειμαι 28, εχω φαει τον κοσμο με το κουταλι και πρεπει να σας πω οτι τιποτα δεν μενει οποτε γιατι να το κυνηγησουμε? Αραξτε στο καναπε σας με κανα τσιγαρο μην σας πει και κανενας αλαζονα οχι τιποτα. Γιατι οπως ολοι ξερουμε το κτισιμο του σωματος ειναι ματαιοδοξια"

    Ο πολυνεικος το εθεσε πολυ καλα. Εισαι σαφες οτι ησουν στα "βαρια" για καιρο και τωρα αντιμετωπιζεις τις επιπτωσεις. Οποτε ολοι οσοι θελουν ενα καλυτερο φυσικο σωμα για τον εαυτο τους και δεν επιδιδοντε σε ακροτητες αξιζουν την λυπη σου. Τραγικο post σε σημειο αηδιας.
     

  13. 11-03-18 21:30 #13
    Banned
    Εγγραφή
    26-07-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο δε σημαινει οτι ολη η γυμναστικη που εχουμε κανει πηγε αδικα η ειναι λογος να μη ξανακανουμε.
    Κι όμως.Εδώ είναι το κομβικό σημείο που διαφωνούμε.Όλοι μας έχουμε δει άτομα και μέσα σε αυτούς βάζω και τον εαυτό μου που ενώ κάποτε μεσουρανούσαν και παίρνανε πρωταθλήματα τώρα έχουν παρακμάσει.Και μιλάμε για δαιδαλώδη διαφορά σε σημείο που ο άλλος φαίνεται σαν να μην έχει αγγίξει αλτήρα στην ζωή του.Ακόμη και φυσικοί καθημερινοί άνθρωποι πέφτουν κατά πολύ.Μπορεί να πεινάς όπως ξέρεις για χρόνια και με ένα 6μηνο καθιστικής ζωής και κρεπάλης να πας από εκεί που ξεκίνησες ή ακόμη χειρότερα.Και έρχομαι πάλι στο αρχικό μου ερώτημα:"Αξίζει όλος αυτός ο κόπος για μερικές στιγμές;Και ας μην ξεχνάμε ότι το Bodybuilding είναι πανάκριβο άθλημα που μπορεί να κοστίσει πολλές χιλιάδες Ευρώ το μήνα (αφού μιλάμε για Bodybuilding αμιγώς).Η γυμναστική και ειδικά το Bodybuilding δεν είναι κάτι απτό δηλαδή κάτι που μπορείς να προσεγγίσεις.Σήμερα είσαι στην κορυφή και αύριο είσαι στον πάτο.Κλείνοντας θέλω να πω με απλά λόγια ότι η γυμναστική έχει ωφέλη μόνο για όσο διάστημα την κάνεις.Μην τυχόν και την σταματήσεις το οικοδόμημα που έχτισε εξανεμίζεται μέσα σε ένα διάστημα χρόνου.
     

  14. 11-03-18 21:30 #14
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Θα απάνταγα σοβαρά στον topic starter, αλλά δεν νομίζω πως αξίζει τον κόπο...

    https://bodybuilding.gr/forum/showth...657#post892657
     

  15. 11-03-18 21:39 #15
    Banned
    Εγγραφή
    26-07-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Αραξτε στο καναπε σας με κανα τσιγαρο μην σας πει και κανενας αλαζονα οχι τιποτα. Γιατι οπως ολοι ξερουμε το κτισιμο του σωματος ειναι ματαιοδοξια".
    Εσύ τώρα όπως και ο Beef πήγατε στο άλλο άκρο.Δεν είπα να κάνει κανείς καταχρήσεις.Το σημείο μου ήταν ότι το όμορφο σώμα δεν μένει σε βάθος χρόνου.Το ότι είναι ματαιοδοξία το κυνήγι του ωραίου σώματος είναι δεδομένο.Ποτέ και κανέναν δεν ωφέλησε πρακτικά ένα χτισμένο σώμα και φυσικά κανένας bodybuilder δεν είναι αξιόλογος άνθρωπος πλην ορισμένων ελάχιστων εξαιρέσεων.
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία