Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 24-04-18 06:11 #1
    Προεπιλογή ερωτηση για πρωτεινη
    καλημερα εχω παρει μια πρωτεινη bulk powders 90 αρα αγευστη ,ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις ειναι φυσιολογικο οταν την ανακατευω στο σεικερ με νερο το τελικο αποτελεσμα να ειναι σχεδον διαφανο?σαν να μην υπαρχει καθολου πρωτεινη στο διαλυμα και ειναι μονο νερο ,να σημειωσω οτι δεν βαζω και παρα πολυ νερο στο μιγμα,ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-04-18 10:12 #2
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Ποσο βαζεις? Κανονικο σκουπ?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-04-18 01:07 #3
    Προεπιλογή
    ναι κανονικο scoop
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-04-18 10:15 #4
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Δεν εχω δοκιμασει τη συγκεκριμενη πρωτεινη, αλλα οσες αγευστες εχω δοκιμασει (οχι πολλες η αληθεια ειναι-δε κατεβαινουν γμτ) ειχαν ενα γκρι ανοιχτο χρωμα
    Ισως ειναι ετσι η συγκεκριμενη πρωτεινη. Μονο αν καποιος αλλος την εχει δοκιμασει θα μπορουσε να σου πει με σιγουρια
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-04-18 02:12 #5
    Προεπιλογή
    για να συνεχισω σε αυτο το θεμα θα πω οτι ειχα παρει πριν 80 αρες της myprotein ειχαν ακριβως το ιδιο αποτελεσμα ,και με τις δυο πρωτεινες παρατηρησα το εξης,αρκετα μεγαλη ενοχληση στο στομαχι,θα ελεγα σχεδον πονος,με την 80 της myprotein ηταν αρκετα χειροτερα,με τη συγκεκριμενη που υποτειθεται πως ειναι 90 αρα με την γευση φραουλα παλι νιωθω ενοχληση(με την αγευστη 90 αρα ,οχι τοσο αλλα παλι),θυμαμαι δεν ειχα τετοιο προβλημα παλιοτερα,επερνα πχ την iso gold απο pvl και δεν ειχα τετοιες ενοχλησεις στο στομαχι.Αντιστοιχα θυμαμαι η συγκεκριμενη πρωτεινη αφηνε ενα μιγμα με το νερο,σαν να ηταν ενα smoothie σοκολατας πχ,οι συγκεκριμενες ελαχιστα φαινεται οτι ειναι διαλυμα,μεσα στο νερο ,μετα απο λιγη ωρα σαν να ειναι 100% νερο(βαζω φωτο την πρωτεινη φραουλα
    ξερω οτι ειναι περισσοτερο νερο σε αυτη τη φωτο αλλα και παλι οταν βαζω 200ml που προτεινει η εταιρια το ιδιο αποτελεσμα βγαινει,η φωτο μπορει να μην ειναι καθαρη αλλα το χρωμα ειναι ελαχιστα ροζ και υφη σαν νεροΌνομα: IMG_20180426_111113.jpg Εμφανίσεις: 224 Μέγεθος: 61,5 KB

    Τελος να το αναφερω και αυτο απο αποψη γευσης μου θυμιζει ενα σιροπι για τον πυρετο που μου το εδιναν οι γονεις μου οταν ημουν μικρος,δεν θυμαμαι το ονομα,αλλα μολις ηπια την πρωτεινη ηταν το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στον νου,παραξενο μεν αλλα νομιζω οτι ειναι σαν φθηνο υποκαταστατο γευσης φραουλας,αντιστοιχα τα ιδια με καποιες γευσεις myprotein .

    Διαβασα σε καποιο ελληνικο site «Δεν πρέπει να κάνει αφρό. Όταν δεν κάνει αφρό σημαίνει ότι δεν περιέχει πολλά χημικά» τονίζει ο Κώστας Τσάφος και συνεχίζει: «Η καλή πρωτεΐνη δεν σε φουσκώνει μετά. Αυτό είναι σημαντικό!

    δεν ξερω ποια ειναι γνωμη σας επι του θεματος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-04-18 09:39 #6
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KOSTASM1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    «Δεν πρέπει να κάνει αφρό. Όταν δεν κάνει αφρό σημαίνει ότι δεν περιέχει πολλά χημικά» τονίζει ο Κώστας Τσάφος και συνεχίζει: «Η καλή πρωτεΐνη δεν σε φουσκώνει μετά. Αυτό είναι σημαντικό!
    Δηλαδη ο φραπες που κανει τοσο αφρο, ειναι τιγκα στο χημικο
    Εμενα το παραδειγμα του, δε με πολυπειθει φιλε μου

    Τωρα οσον αφορα το φουσκωμα μετα, αλλα και τις ενοχλησεις του εχεις, πολλα παιζουν ρολο. Καποιοι εχουν δυσανεξια στη λακτοζη πχ, καποιοι οργανισμοι δε μπορουν να επεξεργαστουν τροφες τοσο ευκολα οσο καποιος αλλος
    Εχω φιλο που οτι πρωτεινη και να παρει εκτος απο μια, του χαλαει το στομαχι. Αντιθετως εγω, τις κατεβαζω χωρις τη παραμικρη ενοχληση
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση