Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13
  1. 22-06-18 09:40 #1
    Προεπιλογή Kick boxing και κιλά
    Καλημέρα! Είμαι 19 ετών, γυναίκα. Από μικρή μου άρεσε το κικ μποξινγκ αλλά λόγω κιλών, οι δικοί μου δε με άφηναν να πάω. Τώρα ακόμα είμαι αδύνατη (περίπου 40 κιλά, 1,64 ύψος). Είναι το σώμα μου, δε μπορώ να πάρω κιλά εύκολα (δεν υπάρχει ιατρικός λόγος). Σκεφτόμουν τώρα το καλοκαίρι να ξαναρωτησω τους δικούς μου για να πάω, για να έχω κάτι να κάνω και να εκπληρώσω και ένα μικρό όνειρο χεχε. Πιστεύετε ότι με αυτά τα κιλά μπορώ να πάω? Ξέρω ότι είναι λίγα αλλά
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-06-18 12:15 #2
    Προεπιλογή
    Ναι μπορεις να πας δεν καταλαβενω γιατι σε προβληματίζουν τα κιλά,τι παει να πει ειναι λιγα δλδ αν ησουν 100 κιλά τοτε θα ήσουν ok,δεν παει ετσι,και απο την άλλη εισαιι 19 δεν εισαι ανήλικη,γιατι θα πρεπει να παρεις το ok απο τους γονεις σου αθλημα θελεις να κανεις, μπορει να μην συμφωνούν γιατι το βρίσκουν βίαιο και οτι δεν κανει για κοπέλες και τα γνωστά αυτο βέβαια βγαίνει μεσα απο το γεγονός οτι δεν το γνωρίζουν αλλα δεν σημαίνει οτι εσυ δεν πρεπει να κανεις αυτο που θελεις,το πολυ πολυ πάρτους μια μερα μαζι σου στην σχολη να δουν την προπονηση να μιλήσουν και με τον δάσκαλο και ισως γίνουν πιο διαλλακτική.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-06-18 14:21 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μπορεις να πας δεν καταλαβενω γιατι σε προβληματίζουν τα κιλά,τι παει να πει ειναι λιγα δλδ αν ησουν 100 κιλά τοτε θα ήσουν ok,δεν παει ετσι,και απο την άλλη εισαιι 19 δεν εισαι ανήλικη,γιατι θα πρεπει να παρεις το ok απο τους γονεις σου αθλημα θελεις να κανεις, μπορει να μην συμφωνούν γιατι το βρίσκουν βίαιο και οτι δεν κανει για κοπέλες και τα γνωστά αυτο βέβαια βγαίνει μεσα απο το γεγονός οτι δεν το γνωρίζουν αλλα δεν σημαίνει οτι εσυ δεν πρεπει να κανεις αυτο που θελεις,το πολυ πολυ πάρτους μια μερα μαζι σου στην σχολη να δουν την προπονηση να μιλήσουν και με τον δάσκαλο και ισως γίνουν πιο διαλλακτική.
    Ευχαριστώ πολύ! Δε ξέρω απλά συχνά μου λένε πράγματα του τύπου, θα σου ρίξουν μια και θα πέσεις κάτω, θα χάσεις και τα κιλά που έχεις, θα μείνεις η μισή... και το σκεφτόμουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-06-18 14:30 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Η αλήθεια είναι οτι είσαι πολύ λιγα κιλά.
    Αν ξεκινήσεις και οποιαδήποτε μορφή αερόβιας παραλληλα με μαχητικό άθλημα, μπορείς να έχεις θέματα καθώς εκεί καταναλώνεται πολύ ενέργιεα.
    Γιατί δεν κοιτάζεις παράλληλα να κάνεις και κάποια διατροφή, για να αντέξεις τις προπονήσεις;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-06-18 14:36 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι οτι είσαι πολύ λιγα κιλά.
    Αν ξεκινήσεις και οποιαδήποτε μορφή αερόβιας παραλληλα με μαχητικό άθλημα, μπορείς να έχεις θέματα καθώς εκεί καταναλώνεται πολύ ενέργιεα.
    Γιατί δεν κοιτάζεις παράλληλα να κάνεις και κάποια διατροφή, για να αντέξεις τις προπονήσεις;;
    Έχω ξαναπάει σε διατροφολόγο, αλλά δεν είδα μεγάλη διαφορά είναι η αλήθεια. Είναι το σώμα μου έτσι
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-06-18 14:51 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    "ειναι το σωμα μου ετσι"

    δεν λες και κατι καινουργιο, ολο κατι τετοια ακουω ειδικα απο κοπελες της ηλικιας σου
    Εφοσων δεν υπαρχει ιατρικος λογος αν λαμβανεις αρκετες θερμιδες θα ανεβει το βαρος σου.
    Προτασεις οπως η παραπανω δημιουργουμε για να συμφιλιωνομαστε με την απραξια μας.
    Ακολουθησε μια υπερθερμιδικη διατροφη και αρχισε το αθλημα που σαρεσει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-06-18 14:57 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    "ειναι το σωμα μου ετσι"

    δεν λες και κατι καινουργιο, ολο κατι τετοια ακουω ειδικα απο κοπελες της ηλικιας σου
    Εφοσων δεν υπαρχει ιατρικος λογος αν λαμβανεις αρκετες θερμιδες θα ανεβει το βαρος σου.
    Προτασεις οπως η παραπανω δημιουργουμε για να συμφιλιωνομαστε με την απραξια μας.
    Ακολουθησε μια υπερθερμιδικη διατροφη και αρχισε το αθλημα που σαρεσει.
    Απλά είναι δύσκολο να πάρω. Ας πούμε είχα αρχίσει μια διατροφή και έπρεπε να πάρω 1 κιλό κα εγώ είχα πάρει 400 γραμμάρια
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-06-18 15:06 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    μαζι σου, ισως παρει λιγο παραπανω. Αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν γινεται
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-06-18 15:41 #9
    Προεπιλογή
    Οταν τελειωσα το σχολειο ημουνα 1.70 και 43 κιλα, τρωγοντας 3200cal/ημερα πηγα στα 49 κιλα σε 3 μηνες και απο τοτε εχω μεινει εκει χωρις να τρωω οσο ετρωγα τοτε (ολη μερα μασαγα και εννοειται πως γεμισα λιπος αφου δεν εκανα γυμναστικη, οχι κατι ασχημο ομως ). Οταν ξεκινησα γυμναστηριο στα 23, εφτασα 53 κιλα με max 2300cal/ημερα (πηρα 4 κιλα σε 4 μηνες και τα περισσοτερα ηταν σε μυς). Θελει πολυ φαγητο, νομιζεις οτι τρως πολυ, ΔΕΝ τρως!!!! Μην φοβασαι να τρως και πιτσες κλπ, δεν βαζεις λιπος ευκολα (αν εισαι σαν εμενα, που μαλλον εισαι), οποτε αν δεν εχεις καποιο θεμα υγειας να τρως αφοβα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-06-18 19:31 #10
    Προεπιλογή
    Εδω κανει κικ η κόρη μου που είναι 6,σαφώς και μπορείς όμως πρέπει να έχεις ρυθμίσει και τις θερμίδες σου ανάλογα,κυρίως γιατί είναι αρκετά ενεργοβόρο άθλημα και αν είσαι χαμηλά σε καρμπς και θερμιδικά θα εξαντληθείς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-06-18 16:53 #11
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Καλησπερα Βανεσσα καλως ηρθες

    Εκανα για αρκετο διαστημα προπονησεις με βαρη και kick boxing την ιδια μερα.Πεντε προπονησεις με βαρη και 4 με kick.Η προπονηση ειναι απαιτητικη θα ελεγα απο θεμα ενεργειας καθως το μεγαλυτερο μερος ειναι εντονο αεροβιο,υπηρχαν πολλα κοριτσια στις αναλογιες σου και βγαζανε την προπονηση κανονικα.Φυσικα αν δεν θελειθς να ασχοληθεις αγωνιστικα δεν υπαρχουν οι ιδιες απαιτησεις απ ολους τους αθλουμενους.Ο καθε ενας την εκανε σε αναλογη ενταση.Απλα θα δεις και απο μονη σου που θα σου ανοιξει η ορεξη λογω της προπονησης
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-06-18 12:38 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μπορεις να πας δεν καταλαβενω γιατι σε προβληματίζουν τα κιλά,τι παει να πει ειναι λιγα δλδ αν ησουν 100 κιλά τοτε θα ήσουν ok,δεν παει ετσι,και απο την άλλη εισαιι 19 δεν εισαι ανήλικη,γιατι θα πρεπει να παρεις το ok απο τους γονεις σου αθλημα θελεις να κανεις, μπορει να μην συμφωνούν γιατι το βρίσκουν βίαιο και οτι δεν κανει για κοπέλες και τα γνωστά αυτο βέβαια βγαίνει μεσα απο το γεγονός οτι δεν το γνωρίζουν αλλα δεν σημαίνει οτι εσυ δεν πρεπει να κανεις αυτο που θελεις,το πολυ πολυ πάρτους μια μερα μαζι σου στην σχολη να δουν την προπονηση να μιλήσουν και με τον δάσκαλο και ισως γίνουν πιο διαλλακτική.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι οτι είσαι πολύ λιγα κιλά.
    Αν ξεκινήσεις και οποιαδήποτε μορφή αερόβιας παραλληλα με μαχητικό άθλημα, μπορείς να έχεις θέματα καθώς εκεί καταναλώνεται πολύ ενέργιεα.
    Γιατί δεν κοιτάζεις παράλληλα να κάνεις και κάποια διατροφή, για να αντέξεις τις προπονήσεις;;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    "ειναι το σωμα μου ετσι"

    δεν λες και κατι καινουργιο, ολο κατι τετοια ακουω ειδικα απο κοπελες της ηλικιας σου
    Εφοσων δεν υπαρχει ιατρικος λογος αν λαμβανεις αρκετες θερμιδες θα ανεβει το βαρος σου.
    Προτασεις οπως η παραπανω δημιουργουμε για να συμφιλιωνομαστε με την απραξια μας.
    Ακολουθησε μια υπερθερμιδικη διατροφη και αρχισε το αθλημα που σαρεσει.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο efib Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν τελειωσα το σχολειο ημουνα 1.70 και 43 κιλα, τρωγοντας 3200cal/ημερα πηγα στα 49 κιλα σε 3 μηνες και απο τοτε εχω μεινει εκει χωρις να τρωω οσο ετρωγα τοτε (ολη μερα μασαγα και εννοειται πως γεμισα λιπος αφου δεν εκανα γυμναστικη, οχι κατι ασχημο ομως ). Οταν ξεκινησα γυμναστηριο στα 23, εφτασα 53 κιλα με max 2300cal/ημερα (πηρα 4 κιλα σε 4 μηνες και τα περισσοτερα ηταν σε μυς). Θελει πολυ φαγητο, νομιζεις οτι τρως πολυ, ΔΕΝ τρως!!!! Μην φοβασαι να τρως και πιτσες κλπ, δεν βαζεις λιπος ευκολα (αν εισαι σαν εμενα, που μαλλον εισαι), οποτε αν δεν εχεις καποιο θεμα υγειας να τρως αφοβα!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Espresso Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω κανει κικ η κόρη μου που είναι 6,σαφώς και μπορείς όμως πρέπει να έχεις ρυθμίσει και τις θερμίδες σου ανάλογα,κυρίως γιατί είναι αρκετά ενεργοβόρο άθλημα και αν είσαι χαμηλά σε καρμπς και θερμιδικά θα εξαντληθείς.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα Βανεσσα καλως ηρθες

    Εκανα για αρκετο διαστημα προπονησεις με βαρη και kick boxing την ιδια μερα.Πεντε προπονησεις με βαρη και 4 με kick.Η προπονηση ειναι απαιτητικη θα ελεγα απο θεμα ενεργειας καθως το μεγαλυτερο μερος ειναι εντονο αεροβιο,υπηρχαν πολλα κοριτσια στις αναλογιες σου και βγαζανε την προπονηση κανονικα.Φυσικα αν δεν θελειθς να ασχοληθεις αγωνιστικα δεν υπαρχουν οι ιδιες απαιτησεις απ ολους τους αθλουμενους.Ο καθε ενας την εκανε σε αναλογη ενταση.Απλα θα δεις και απο μονη σου που θα σου ανοιξει η ορεξη λογω της προπονησης
    Καλημέρα! Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!
    Θα πάω αύριο να πάρω πρόγραμμα και να μου εξηγήσουν κάποια πράγματα και θα ξεκινήσω! Βέβαια μέχρι τις 17 Ιούλιου που κλείνει το γυμναστήριο, αλλά καλύτερα από το τίποτα! Είμαι πάρα πολύ ενθουσιασμένη
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-06-18 13:08 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Καλη αρχη
    Απάντηση με παράθεση