Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 25 από 25
  1. 03-09-18 11:04 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreas_sto Εμφάνιση μηνυμάτων

    Το Γ3 δεν ξέρω μήπως τελικά καταλήξω απλά ένα σέικ πρωτείνης και μια χούφτα κουάκερ, να το κατεβάζω να τελειώνω. Ούτε να παιδέυομαι να φτιάχνω μπάρες κτλ. Και οι έτοιμες είδα φουλ στα γλυκαντικά είναι.
    η απλα το μοιραζεις στα άλλα γευματα και ηρεμεις. 5 γευματα ειναι υπερ αρκετα. + οτι με τα 6 αν καθυστερησεις 1 γευμα για καμια ωρα μετα πρεπει να μπουκωνεσαι για να βγουν τα γευματα. Γνωμη μου παντα, αλλα τι 6 τι 5.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-09-18 21:37 #17
    Προεπιλογή
    Απλά το θέμα είναι ότι μεσημεριανό θα φάω μαξ στις 13.30. Μετα προπόνηση 5 και, το μεταπροπονητικό το τρώω κατα τις 19.00 σκέψου. Μεγάλο κενό εκει και υπάρχει θέμα ενέργειας στο γυμναστήριο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-09-18 22:43 #18
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    5 ωρες μεγαλο κενο.. Ημαρτον. Δεν εισαι προγραμματισμενο ρομποτ. Απλα φαε περισσοτερο στα αλλα γευματα αν δε συμπληρωνεις τα μακροσυστατικα της μερας..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-09-18 23:38 #19
    Προεπιλογή
    Λόγω δουλειάς βγαίνει έτσι το πρόγραμμα γι αυτό κατά τις 16.00 θα τρώω μια μπάρα δημητριακών ή ένα σέικ πρωτείνης με κουάκερ όπως γράφω στο πρόγραμμα μου.
    Τα μάκρος βγαίνουν άνετα μέσα στη μέρα μου. Μονο 2200 θερμίδες είναι εξάλου. Απλά και να φάω περισσότερο στο μεσημεριανό πάλι θα μου βγει κουραση πιστεύω.
    Θα ακολουθήσω το τελευταίο πρόγραμμα που πόσταρα να δω πως θα πάει και μετά θα δω τι αλλαγές τι θα κάνω αν χρειαστούν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-11-18 13:17 #20
    Προεπιλογή
    Χαιρετώ την παρέα,

    Την κυριακή κλείνω ένα δίμηνο πάνω στο πρόγραμμα που κάνω και λέω να δώσω λίγο feedback για το πως πάει το θέμα ως τωρα.

    Λοιπόν γι αρχή παρόλο που έκανα ισοθερμιδική τσίμπησα 1.2 κιλά. Προσωπικά δε το θεωρώ θέμα γι αυτό και δεν άλλαξα τίποτα στη διατροφή μου και θα συνεχίσω ακριβώς την ίδια διατροφή. Οπτικα η κοιλιά μου είναι ακριβώς όπως και πριν.

    Ξεκίνησα να τρώω μια μπαρα ή πρωτείνη κατα τις 12.30 και το κανονικο γευμα το κανω περίπου 15.15 + καφείνη. Ετσι ειδα οτι οταν παω γυμναστήριο στις 17.00 νιώθω φουλ ενέργεια.

    Μετα το γυμναστηριο κρεατινη+μπανανα και μετα απο κανα 40λεπτο τρωω το γευμα μου.

    Την κυριακή θα σταματήσω την κρεατίνη για 1 μήνα, θα κάνω μια εβδομάδα χαλαρά γυμναστική-νοιώθω οτι το κορμι μου το απαιτεί- και μετα θα ξεκινήσω κλασσικο split, σκέφτομαι το πρόγραμμα του μπουρνάζου που ειναι στο φορουμ.

    Γενικά η διατροφή πάει πολύ καλά, σε κανένα σημείο μέσα στην ημέρα δεν νοιώθω πείνα. Απο θέμα δύναμης τον αύγουστο με το ζόρι να έβγαζα στον πάγκο στήθος 3 επαναλήψεις 65 κιλά- τώρα 4σετ χ7χ70κιλά.
    Πιστεύω αυτό είναι κυρίως αποτέλεσμα της καλής διατροφής-λογικά και της κρεατίνης;

    Οκ για πολλους εδω αυτά τα κιλά είναι γελοία αλλα για μένα είναι μεγάλη πρόοδος.

    Η σκέψη μου είναι να συνεχίσω ισοθερμιδικά + το νέο πρόγραμμα που γράφω παραπάνω να το ακολουθήσω ένα δίμηνο. Γενικά σκέφτομαι να σπάω το πρόγραμμα μου σε 2μηνα και να καταγράφω τα μικρά κέρδη μου βήμ βήμα.

    Να πώ και ένα ευχαριστώ για τη βοήθεια που μου δώσατε.

    Καλό σαββατοκύριακο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-11-18 15:14 #21
    Προεπιλογή
    Γνωμη μου ειναι να μην κόψεις την κρεατινη,μπορεις να παιρνεις 5g την μερα άφοβα,ακομα και αν δεν κανεις προπονηση,αλλα αν εσυ θελεις να την κόψεις ok.
    Αν βλέπεις οτι το σώμα σου δεν ανταποκρίνεται όπως πριν στην προπονηση και δειχνει σημάδια κοπώσεως,τοτε να παρεις μια βδομάδα off,πιστεύω οτι ειναι πολυ καλύτερο απο το να κανεις πιο ελαφριά,δώσε χρονο για ανάρρωση και θα δεις μετα το off οτι θα εισαι πολυ καλύτερα.
    Χαίρομαι που έστω και λιγο σε βοηθήσαμε να εχεις πρόοδο,όσο δε για αυτο που λες για τα κιλά,δεν ειναι ετσι ακριβώς γιατι αυτοι που ξέρουν πραγματικα μπορούν να σε καταλάβουν.
    Καλη συνέχεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-11-18 22:10 #22
    Προεπιλογή
    Απλά νοιώθω τους μυς μου οτι δεν αναρρώνουν σχεδόν καθόλου τις τελευταίες 2 εβδόμαδες γι αυτό λέω να κάνω διάλειμμα. Δε θέλω να ρισκάρω καμια μικροθλάση τώρα που έχω πάρει φόρα. Η σκέψη μου είναι να έκανα 1 εβδομάδα χαλαρά τις ασκήσεις που θα κάνω στο νέο πρόγραμμα. Να βρω λίγο την κίνηση κτλ. Αλλιώς 1 εβδομάδα οφ + 1 εβδομάδα χαλαρά μήπως πάει πολυ?
    Επίσης με ψιλοανησυχεί πως όπου βλέπω προγράμματα split όλοι λένε αυστηρά υπερθερμιδική ενώ εγώ θέλω να πάω ισοθερμιδικά τουλάχιστον για 4μηνο ακόμα.
    Τεσπα θα ξεκινήσω και βλέποντας και κάνοντας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-11-18 01:29 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreas_sto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά νοιώθω τους μυς μου οτι δεν αναρρώνουν σχεδόν καθόλου τις τελευταίες 2 εβδόμαδες γι αυτό λέω να κάνω διάλειμμα. Δε θέλω να ρισκάρω καμια μικροθλάση τώρα που έχω πάρει φόρα. Η σκέψη μου είναι να έκανα 1 εβδομάδα χαλαρά τις ασκήσεις που θα κάνω στο νέο πρόγραμμα. Να βρω λίγο την κίνηση κτλ. Αλλιώς 1 εβδομάδα οφ + 1 εβδομάδα χαλαρά μήπως πάει πολυ?
    Επίσης με ψιλοανησυχεί πως όπου βλέπω προγράμματα split όλοι λένε αυστηρά υπερθερμιδική ενώ εγώ θέλω να πάω ισοθερμιδικά τουλάχιστον για 4μηνο ακόμα.
    Τεσπα θα ξεκινήσω και βλέποντας και κάνοντας.

    Αντρέα δεν είναι πολύ μια βδομάδα off ,θα σε βοηθήσει αρκετά για την συνέχεια με το νέο πρόγραμμα που θέλεις να κάνεις.
    Δεν είναι απαραίτητο όταν ξεκινήσεις το νέο πρόγραμμα να το πας χαλαρά από την στιγμή που ξέρεις πού βρίσκεσαι στα κιλά ανάλογα με τις ασκήσεις θα το βρεις εύκολα,μην αγχώνεσαι με την αλλαγή στο πρόγραμμα,ουσιαστικά δεν αλλάζει κάτι τρομερά σε σημείο που να πρέπει να το πας χαλαρά για μια βδομάδα
    Δεν είναι απαραίτητο να πας υπερθερμιδικα,το πώς τρέχει ο καθένας το πρόγραμμα που κάνει σε συνδυασμό με την διατροφή του είναι καθαρά προσωπική υπόθεση ανάλογα με τον στόχο του,οπότε αν εσύ θέλεις να το πας ισοθερμιδικα γιατί έτσι είναι το πλάνο που έχεις σκεφτεί τότε ok εγώ δεν βλέπω κάπου λάθος σ'αυτό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-11-18 12:38 #24
    Προεπιλογή
    Έχεις δίκιο ρε συ. Λες και αν κάτσω μια εβδομάδα θα φύγουν τα κέρδη. Καλύτερα τώρα πριν ξεκινήσω το νέο πρόγραμμα.

    Απλά μωρε διαβάζω που πολλοί γράφουν οτι αυτά τα προγράμματα θέλουν πολύ φαί αλλιως δε βγαίνουν κτλ και ψιλοσκάλωσα. Αλλα αφού ουσιαστικά δε μένω χωρίς ενέργεια με τη διατροφή που κάνω απλά θα συνεχίσω το ίδιο δυναμικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-12-18 01:56 #25
    Προεπιλογή
    Λίγο επιπλέον feedback στο θέμα της πορείας μου διατροφικά.

    Μετά από 7 εβδομάδες περίπου και έχω πάρει 0,4 κιλά, σχεδόν όλα τις τελευταίες 2 εβδομάδες ενώ η διατροφή μου τηρείται αυστηρά όπως είναι στο πρόγραμμα.
    Ουτε αλκοόλ, ούτε ελεύθερα γευματα.

    Οπότε για 4 μερες μέτρησα τι τρώω κάθε μέρα και τελικα εκεί που νόμιζα ότι τρώω παραπάνω και δε το καταλαβαίνω τελικά τρώω 40γρ υδατάνθρακα λιγότερο κάθε μέρα - αρα απ τις 2200 θερμίδες κατεβαίνω στις 2000 ουσιαστικά.

    Θέμα ενέργειας στο γυμναστήριο δεν υπάρχει, παίρνω 200μγ καφείνη καμια ωρα πριν και 5γρ κρεατίνη αμέσως μετά.
    Η προπόνηση πάει ρολόι θα έλεγα, υπάρχει συνεχόμενη πρόοδος σχεδόν σε όλες τις ασκήσεις, αργή μεν αλλά υπάρχει.

    Και οπτικά φαίνεται ότι έχω τσιμπήσει λίγο.

    Ουσιαστικά είμαι ευχαριστήμενος με την πρόοδο μου, έστω και αργή απλά ο στόχος μου είναι να είμαι συνεπής και να χαίρομαι και με τα μικρά κέρδη που έρχονται.

    Η σκέψη μου είναι να βάλω και αερόβιο στο πρόγραμμα μου, ισως 3χ20 ή 3χ30 λεπτά γρήγορο περπάτημα.
    Ο λόγος είναι οτι η ζωή μου είναι τόσο καθιστική που ουσιαστικά κινούμαι μόνο τις 4 φορές που πάω για προπόνηση.

    Τώρα το θέμα είναι πρέπει να προσθέσω αυτα τα 40γρ υδατάνθρακα ή συνεχίζω έτσι όπως είμαι τώρα?


    Καλή χρονιά σε όλους!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12