Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 27 από 27
  1. 16-02-09 01:43 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mugen
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Rise above
    ρε φιλε δεν έχεις λιμοκτονήσει με αυτά που trws ?


    Προτιμω να φαω ενα μεγαλο μπωλ γεματο με μαρουλι ή λαχανο και να καταλαβω οτι "εσκασα" παρα να φαω μια παλαμη κοτοπουλο για παραδειγμα.
    Φιλε ξεκινα να διαβαζεις οπως σου ειπαν οι αλλοι απο πανω και μαλιστα γρηγορα .
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-02-09 01:48 #17
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    διάβασες το άρθρο διατροφή γράμμωσης που σου είπα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-02-09 01:48 #18
    Προεπιλογή
    Ξερω οτι ειμαι λαθος για αυτο σταματηστε να μου την λετε συνεχεια για αυτο το θεμα Πειτε με χοντρο θα το δεχτω πιο ευκολα
    Συνεχιζω το διαβασμα, οτι προλαβω σημερα και τα υπολοιπα αυριο απο τη δουλεια..

    slaine, ναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-02-09 11:46 #19
    Προεπιλογή
    διαβασε burn the fat feed the muscles ολο και θα καταλαβεις τα βασικα...μετα πηγαινε και διαβασε τα αρθρα εδω.....τα αρθρα ειναι πολυ καλα αλλα πρεπει κατι αν ξερεις ειδη απο πριν....που το βιβλιο σε ξεκιναει απο μηδενικο επιπεδο οπου και εισια και το χρειαζεσαι!
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-02-09 15:05 #20
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Aν έφτασες σε σημείο να μην πεινάς με αυτη τη διατροφή, κακά τα μαντάτα.
    Έχεις κάνει τον μεταβολισμό σου να δουλεύει αργά σε στυλ χειμέρειας νάρκης (το σωμα ριχνει τον μεταβολισμό οταν δεν "λαμβάνει", είναι μηχανισμός επιβίωσης).
    Επίσης, θα προκαλέσεις και πολλές ορμονικές διαταραχές στο σωμα σου.

    Όταν κανείς αρχίζει να γυμνάζεται, θα πρέπει να ξέρει ότι οι απαιτήσεις του σε θρεπτικά στοιχεία αυξάνονται κατα πολύ απο ότι πριν (ειδικά η λήψη πρωτεΐνης).
    Είναι "εγκληματικό" να βάζει κανείς το σωμα του να γυμνάζεται κλπ, και ταυτόχρονα να μειώνει την λήψη τροφής, θερμιδών κλπ.
    Το αποτέλεσμα θα είναι να φτάσεις κατα κάποιον τρόπο σε αδιέξοδο, με μόνο επακόλουθο να ξαναγυρίσεις στις παλιές συνήθειες/καταστάσεις και σε χειρότερη θέση απο πριν, στην καλύτερη περίπτωση.

    Γενικά, όταν κανείς μειώνει τις θερμίδες και έχει και έλειψη θρεπτικών στοιχείων ή αν θες κακή αναλογία/ισορροπία κλπ (και ειδικότερα κι αν γυμνάζεται), θα παρουσιάσει σε μεγάλο βαθμό τα παρακάτω:

    - Να μειωθεί ο μεταβολισμός.
    - Να δυσχερένει/μειωνει την λειτουργία του θυροειδή.
    - Να χάσει κανείς μυες, ειδικά άν και η δραστηριότητα είναι υψηλή, προπόνηση με βάρη και αερόβιες.
    - Να μην μπορουν να γινονται καλές συσπάσεις στους μυες.
    - Το νευρικό συστημα να έχει τα χάλια του.
    - Να αυξηθούν και οι καταβολικές ορμόνες στο σωμα.
    - Να φέρει το σωμα του σε τέτοιο ορμονολογικό επίπεδο που να προάγει την δημιουργία νέων λιποκυττάρων**, αλλά και γενικά την αποθήκευση λίπους με κάποιες διαδικασίες ορμονολογικές, με την πρωτη ευκαρία που οι θερμίδες θα ανεβούν (**αδρενεργοί υποδοχείς κλπ).
    - Να επιφέρει ψυχολογικό στρες και διαφορα άλλα επακολουθα ψυχολογικά σε αυτόν όταν θα καταλάβει τα αρνητικά και το λάθος του, όπου μπορει να επακολουθήσει κι άλλο λάθος για να διορθωθεί το προηγούμενο, όταν κανεις δεν γνωρίζει.
    - Να έχει αντίκτυπο στο τέλος, και στην εμφάνιση

    ^^Απο παλιό ποστ μου

    Αν το διατροφικό σου πλάνο είναι απο διατροφολόγο, τι να πώ για αυτόν?
    ...να μην πω, γιατι θα είναι πολύ άσχημο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-02-09 15:07 #21
    Προεπιλογή
    brawny μια φορα που συμφωνουμε σε ολα +1!
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-02-09 16:27 #22
    Προεπιλογή
    Φιλε BRaWNy πιστευεις οτι διατροφολογος θα μου εδινε τετοιο προγραμμα και θα τον πληρωνα και για την υπηρεσια του?

    Οπως ειπα αυτο το αθλιο διατροφικο προγραμμα βγηκε...απο μενα. Αλλα θα αλλαξει απο σημερα.

    Φιλε pikolo ευχαριστω και σενα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-02-09 19:43 #23
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mugen
    Φιλε BRaWNy πιστευεις οτι διατροφολογος θα μου εδινε τετοιο προγραμμα και θα τον πληρωνα και για την υπηρεσια του?

    Οπως ειπα αυτο το αθλιο διατροφικο προγραμμα βγηκε...απο μενα. Αλλα θα αλλαξει απο σημερα.

    Φιλε pikolo ευχαριστω και σενα.
    Απλά έτσι κατάλαβα (αν και δεν είμουν σίγουρος) απο τις περιγραφές σου.
    Λάθος μου, απλά υπάρχει και έλλειψη χρόνου για να μπορει κανείς να εμπεδώσει κάτι.

    Απο την άλλη, εχω δει/ακούσει παρόμοια πλάνα απο διατροφολόγους, για αυτό και πολύ εύκολα μου δημιουργηθηκε αυτη η εντύπωση.

    Αν είναι δικό σου πλάνο, δικαιολογείται εν μέρει και δεν ειναι για να σου ριχνει κανείς ευθύνες, αλλά αν θα ηταν απο διατροφολόγο δεν δικαιολογουταν με τίποτε, αν με πιάνεις.

    Οπότε, αν θες, κρατα τα άλλα που είπα να τα έχεις κατα νου για απο δω και πέρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-02-09 21:13 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mugen
    Φιλε BRaWNy πιστευεις οτι διατροφολογος θα μου εδινε τετοιο προγραμμα και θα τον πληρωνα και για την υπηρεσια του?

    Οπως ειπα αυτο το αθλιο διατροφικο προγραμμα βγηκε...απο μενα. Αλλα θα αλλαξει απο σημερα.

    Φιλε pikolo ευχαριστω και σενα.
    Απλά έτσι κατάλαβα (αν και δεν είμουν σίγουρος) απο τις περιγραφές σου.
    Λάθος μου, απλά υπάρχει και έλλειψη χρόνου για να μπορει κανείς να εμπεδώσει κάτι.

    Απο την άλλη, εχω δει/ακούσει παρόμοια πλάνα απο διατροφολόγους, για αυτό και πολύ εύκολα μου δημιουργηθηκε αυτη η εντύπωση.

    Αν είναι δικό σου πλάνο, δικαιολογείται εν μέρει και δεν ειναι για να σου ριχνει κανείς ευθύνες, αλλά αν θα ηταν απο διατροφολόγο δεν δικαιολογουταν με τίποτε, αν με πιάνεις.

    Οπότε, αν θες, κρατα τα άλλα που είπα να τα έχεις κατα νου για απο δω και πέρα.
    Κανενα προβλημα αγαπητε, απλα ηθελα να το ξεκαθαρισω για να μην εννοουνται αλλα αντι αλλων, φιλικα παντα.

    Φυσικα και κραταω τα οσα ειπες, προς γνωσιν και συμμορφωσιν χαχα

    Αναχωρω για το γυμναστηριο τωρα... τα λεμε το βραδακι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-02-09 01:37 #25
    Προεπιλογή
    Καλημερα και παλι

    Ο πονος στο δεξι γονατο εφυγε και πλεον μπορω να τρεχω στον διαδρομο οπως πριν. Επισης σταματησα να τρωω μονο σαλατες.
    Διαβασα στο φορουμ οτι το ψαρολαδο (ποσο ασχημα ακουγεται χαχα) και το πρασινο τσαι βοηθουν στην αυξηση θερμοκρασιας και στην καυση λιπους. Καλα το παω ή να τα ξαναδιαβασω?

    Η ερωτηση ειναι η εξης, μπορειτε να μου προτεινετε ειτε εδω ειτε σε π.μ αν θελετε ποιο συμπληρωμα να παρω? Μπορω να παιρνω και τα 2 μαζι καθημερινα? Ποιας εταιριας να προτιμησω και απο που? Αν τα στελνουν κατευθειαν σπιτι με courier ακομα καλυτερα.
    Ψαχνω δηλαδη καποιο site για on-line shopping.

    Αλλα επειδη σιγουρα θα υπαρχουν 1000 διαφορετικα συμπληρωματα ψαρολαδου και τσαγιου, ποιο ηταν/ειναι αυτο που ειδατε καποια αλλαγη χρησιμοποιωντας το μαζι με τις προπονησεις?

    Ρωτω γιατι το ψαρολαδο(Ω3) θα το βρω ειτε σε συμπληρωμα ειτε στον σολωμο, και το τσαι...που να βραζω 6-7 κουπες τη μερα? Εδω καποιες μερες δεν φτανει ο χρονος ουτε να στυψω ενα χυμο πορτοκαλι!!!

    Ευχαριστω,
    Και ο αγωνας συνεχιζεται
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-02-09 01:51 #26
    Προεπιλογή
    φιλε μου αν εσυ χρειαζεσαι καποιο συμπληρωμα ειναι απλα μια καθαρη πρωτεινη whey για πριν + μετα την γυμναστικη.

    κατα τα αλλα να εχεις 6 γευματα σωστα , ισορροπημενα , και φυσικα να συνεχισεις να πηγαινεις τακτικα στο γυμναστηριο κανωντας συχνα και αεροβικη.

    αν ειδα καλα εισαι 101 κιλα οποτε ενας προχειρος υπολογισμος θερμιδων συντηρησης ειναι 101χ2.2χ12=2666 θερμιδες.

    θα πρεπει να πεσεις αρχικα π.χ στις 2.200 και μαζι με την γυμναστικη να δεις τι αλλαγες θα προκυψουν πανω σου. απο εκει και περα βλεπωντας και κανωντας.

    κατι τελευταιο που πρεπει να προσεξεις ειναι η κατανομη των θερμιδων σε υδατανθρακες-πρωτεινη και λιπαρα , αυτα τα ποσοστα παιζουν αναλογως τις αναγκες του καθενος-ιδιατεροτητες απο 50%-30%-20% σε 40%-40%-20% κ.λ.π.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-02-09 01:57 #27
    Προεπιλογή
    Αγαπητε Pirati μιλας π.χ για αυτην?

    100% WHEY PROTEIN 2342 gr

    Να ριξω την παραγγελεια τωρα δηλαδη?

    Γυμναστηριο παω καθημερινα, 5 ή 6 φορες τη βδομαδα. Αλλαγες εχω δει ηδη, οχι τιποτα τρελο, μαλλον λιγο λιπος(νομιζω εχω μαζεψει λιγο απο τα 109,υπαρχει διαφορα πχ στις μπλουζες μου) και σιγουρα αρκετα υγρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12