Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 20-11-18 20:40 #1
    Προεπιλογή να παρω πρωτεινη ??
    καλησπερα παιδια
    ειμαι 21 ετων και κανω γυμ 4 χρονια τωρα. ειμαι 1,85 και 70 κιλα. οταν πρωτοάρχισα μετα απο λιγο καιρο αρχισα να βλεπω αποτελεσματα στο σωμα μου, αλλα μετα απο καποιο σημειο σταματησε η αναπτυξη...προσπαθησα να αυξησω τις μερες και τα βαρη αλλα δεν ειδα και παλι διαφορα και απλως κουραζομουν πιο πολυ(σημειοτεον κατα μεσο ορο πηγαινω γυμναστηριο 3 φορες την εβδομαδα). φετος αρχισα κροσφιτ και θελω να ρωτησω αν αξιζει να παρω πρωτεινη για να αυξησω την μυικη μαζα. αλλα δεν ξερω τιποτα απο αυτα. μενω μονος μου και προσπαθω να κανω οσο το δυντον καλυτερη διατροφη μπορω αλλα οσοι εχετε μεινει μονοι σας ως φοιτητες θα ξερετε οτι αυτο ειναι λιγο δυσκολο. τελως παντως προσπαθω να τρωω υγιεινα αλλα τρωω ενα βασικο γευμα την μερα(μεσημεριανο).μπορειτε να μου πειτε αν πρεπει να παρω πρωτεινη, τι ειδους και αν ναι ποσα γραμμαρια την μερα( να περνω και τις μερες που δεν παω προπονηση??) και σε ποσο καιρο θα δω καποια διαφορα??
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-11-18 02:06 #2
    Προεπιλογή
    Όχι να μην πάρεις, να κάτσεις να φας σωστά, το ότι είσαι φοιτητής δν είναι δικαιολογία, πλακώσου στα κοτοπουλα στα ασπράδια, στους τόννους και στο μοσχάρι, να φας ρύζι πατατα και βρωμη για υδατάνθρακα. Μόνος σου λες ότι τρως ενα βασικό γεύμα την Ημέρα, έτσι δεν κάνεις τπτ Εκτός αν τρως τις θερμίδες που χρειάζεσαι με την μια, που δεν το νομίζω

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    eat clean, TRAIN HARD, get ripped
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-11-18 03:02 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Χρειαζεσαι καποιο πλανο διατροφης ή τουλαχιστον φαγητα που να τρως σε καποιες ποσοτητες. Επειτα χρεαιζεσαι περισσοτερες θερμιδες , αφου εισαι 1.85 και 70 κιλα. Η πρωτεϊνη σε σκονη δε προκειται να σε βοηθησει, γιατι απλα συμπληρωνει τη διατροφη σου (αν εχεις προς το παρον,που απο οτι φαινεται δεν εχεις). Και τελος θα σου προτεινα να δεις τα θεματα στην ενοτητα της διατροφης που ειναι για αρχαριους και να διαβασεις καποια πραγματα γενικως και οταν σου γραφουμε καποια πραγματα να μη σου φαινονται τοσο αγνωστα και να εχεις καποια οφελη γενικως απο τις συμβουλες που θα σου δοθουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-11-18 13:58 #4
    Προεπιλογή
    To οτι εισαι φοιτητης φιλε δεν ειναι δικαιολογια.Εισαι λιγα κιλα για το υψος σου,πρεπει να τρως περισσοτερο.Βαλε τουλαχιστον τρια βασικα γευματα στην διατροφη σου και καποια υγιεινα σνακς ενδιαμεσα.Η πρωτεινη θα σε βοηθησει μονο αν δεν παιρνεις την πρωτεινη που χρειαζεσαι μεσω της διατροφης σου.
    Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-11-18 21:38 #5
    Προεπιλογή
    ευχαριστω πολυ παιδια, θα κοιταξω τα θεματα με την διατροφη στο φορουμ και αμα ειναι θα παω σε καποιον διατροφολογο. απλως ειχα την εντυπωση οτι η πρωτεινη λειτουργει αντι αρκετου κανονικου γευματος οχι συμπληρωματικα. οπως και να εχει ευχαριστω βοηθησατε πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-11-18 00:03 #6
    Προεπιλογή
    δεν χρειαζεται να χαλας λεφτα σε διατροφολογους, διαβασε στο φορουμ και δες και στο ιντερνετ για τροφες που χρειαζεσαι (και θα καταληξεις οτι ειναι αυτες που σου ειπα ) φτιαξε ενα διατροφικο πλανο με 4-5 γευματα και εισαι κομπλε
    eat clean, TRAIN HARD, get ripped
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-11-18 03:01 #7
    Προεπιλογή
    Μην ψάχνεις πρωτείνες κ μαγικές προπονητικές λύσεις. Φάε καλά, βάλε κιλά στη μπάρα και θα μεγαλώσεις. Είναι τόσο απλό όσο ακούγεται. Καλή συνέχεια !
    Απάντηση με παράθεση