Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 15-01-19 06:40 #1
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

Περ.
    All over the World
    Προεπιλογή Μορφές αεροβίωσης - Ποδήλατο, διάδρομος, ελλειπτικό ή κάτι άλλο;
    Γεια σου Χρήστο

Ήθελα να σε ρωτήσω τι μορφές αεροβικής προπόνησης χρησιμοποιείς. Εξαρτάται από την ώρα της ημέρας, την περίοδο της προετοιμασίας σου ή κάτι άλλο;

Για το stairmaster τι γνώμη έχεις;
    Παναγιώτης Βίτσας

Παρακαλώ μη στέλνετε προσωπικά μηνύματα σχετικά με διατροφικές και προπονητικές συμβουλές. Δεν έχω τη δυνατότητα απάντησης. Ευχαριστώ.
    Απάντηση με παράθεση

2. 16-01-19 11:50 #2
    IFBB Pro Athlete
    Το avatar του χρήστη Chris Pistolas

Προεπιλογή
    Καλησπέρα! Πάντα προτιμώ αεροβιο χαμηλής έντασης (μέχρι 120bpm) και οι καλύτερες στιγμές τις μέρας είναι πρώτα το πρωί με άδειο στομάχι και μετά ή αμέσως μετά τη προπονηση ή πριν το τελευταίο γεύμα σε περίοδο προετοιμασίας αν αυτό δεν περιέχει υδατάνθρακες. Μέχρι και στο off season προτείνω αερόβια άσκηση 6-7 φορές την εβδομάδα με άδειο στομάχι το πρωί. Η επιλογή του μηχανήματος δεν είναι σταθερή. Βασικά ότι βολεύει τον καθένα. Όλα τα μηχανήματα έχουν τα καλά τους. Εμένα πχ μου αρέσει πολύ το ποδήλατο γιατί μου κρατάει πιο γεμάτα τα πόδια μου. Το stairmaster μου αρέσει αλλά επειδή θεωρώ ότι μερικές φορές ξεφεύγει από την αερόβια άσκηση λόγω πολύ μεγάλης αντίστασης δεν πιστεύω ότι πρέπει να χρησιμοποιείται για πολύ ώρα (μέχρι 20 λεπτά). Τουλάχιστον έτσι έχω δει από εμένα.
    IFBB Pro
    Απάντηση με παράθεση