Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 31
  1. 02-02-19 00:55 #1

    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    15
    Προεπιλογή Χαμηλή Τέστο.
    Καλησπέρα σε όλους.
    Διάβασα όσα θέματα μπόρεσα,αλλα καθώς η δικιά μου περίπτωση είναι μονάδικη,πιστέυω, εδω μέσα,θα ήθελα την γνώμη σας.
    Πρόσφατα διαγνώστηκα με χαμηλή τεστοστερόνη :195ng/dl σε γενική εξέταση αίματος έπειτα σε κανονικές ορμονικές πρωινες εξετάσεις 235ng/dl και σε επαναληπτικές,κατόπιν οδηγίας ενδοκρινολόγου,μια εβδομάδα μετά,275ng/dl. Στην τρίτη και τελευταία,είχα κλείσει 2 μήνες αυστηρής διατροφής και προπόνησης,μετα απο απουσίας 5 ετών λόγω δουλειάς και προσωπικών θεμάτων. Η διατροφή μου αποτελείται απο 5 γεύματα την ημέρα υψηλά σε πρωτείνη (αυγά,άπαχο βοδινό,στήθος κοτόπουλο,τόνο/Σολωμό) ,χαμηλά.σε υδατάνθρακα,πάνω απο 3 λίτρα νερό την ημέρα,καλά λιπαρά,whey(ON),άμινο bcaa& γλουταμίνη (scitec),λιποδιαλύτη(A5 Mental Hamster),πολυβιταμίνη(Anavite Gaspari) και τώρα τελευταία ενα φυσικό test booster της Mental Hamster,μιας μικρής εταιρίας απο Αγγλία,με DΑΑ/ΖΜΑ/Fenugreek/Mucuna pruriens/Prodioscin.Κατόπιν των αιματολογικών,έκανα μαγνητική ώστε να δούμε εάν η έλειψη οφειλόταν σε αδυναμία του αδένα του εγκεφάλου να δώσει εντολή παραγωγής τέστο,καθότι οι ομρόνες LH και FSH οι οποίες δίνουν την εντολή για παραγωγή τέστο ήταν ιδιαίτερα χαμηλές (FSH 1.4 με φυσιολογικές τιμές 1.5 έως 12.4 και LH 6.1 με φυσιολογικά 1.7 με 8.6.)
    Να σημειώσω ότι το σωματικό μου λίπος βρίσκεται στο 33% αλλα ήδη βρίσκομαι σε δίαιτα για κάψιμο σωματικού λίπους και χτίσιμο μάζας. 40 λεπτά αερόβια μέσης έντασης κάθε πρωί νυστικός (120-140 παλμούς) και μία ώρα βάρη,4 φορές την εβδομάδα.Δυνατές προπό με άρσεις θανάτου,Σκουότ κτλ.Εχω δεί ήδη σημαντική βελτίωση στα κιλά που σηκώνω αλλα και στον "καθρέφτη".
    Μετά απο όλο αυτό το σεντόνι,ώστε να έχετε μια πλήρη εικόνα,θα ήθελα τις πολύτιμες συμβουλές σας ως το ποιό θεωρείται το καλύτερο/ρα συμπληρώματα για την αύξηση της φυσικής τέστο. Δεν θα ήθελα να μπώ σε διαδικασία TRT,διότι είμαι ακόμη 29 ετών αλλα και διότι πιστεύω οτι χάνοντας κιλά θα είμαι σε πιο φυσιολογικά πλαίσια.
    Ως τότε όμως,θα ήθελα ενα ειλικρινές Booster που να με βοηθήσει. Το Pure alpha,της Mental Hamster,που παίρνω,μου έδωσε καλύτερο ύπνο,κάπως υψηλότερη τέστο (275 απο 235) και με βοήθησε,να ανέβω κιλά σε ασκήσεις.
    Όμως γνωρίζω οτι υπάρχουν πιο "δυνατά" και δοκιμασμένα προιόντα εκεί έξω. Διάβασα πολλά για Pro hormones (Halodrol κτλ) αλλα και για φυσικά.
    Κάθε βοήθεια,πολύτιμη!

    Υ.γ. Να προσθέσω οτι ακόμη μένουν κάποιες εξέτασεις για το τελικό πόρισμα απο την Γιατρό,όπως Κορτιζόλη (ήταν πάντα οριακά υψηλη,19.2) αλλα και μια ειδική εξέταση στο νοσοκομείο,η οποία θα δείξει εαν κάποιο μέρος του εγκεφάλου,δεν δίνει την εντολή. Υποθάλαμος ή Υπόφυση,εα κατάλαβα καλά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αλέξανδρος2018 : 02-02-19 στις 00:58
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-02-19 01:25 #2
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Οι προορμονες δεν ειναι για κανεναν λογο για εσενα στην περιπτωση που εισαι,διοτι ανετα θα χειροτερεψουν την κατασταση.Μια πολυ αποτελεσματικη λυση θα ειναι να χασεις αρκετο λιπος και θα ερθει αυτοματα η αυξηση τεστοστερονης.
    Επισης,θεωρω οτι δεν πρεπει να πεταξεις τα χρηματα σε tribulus,που υποσχεται αντιστοιχα πραματα.Δεν κανει κατι,ουτε καν για libido ειναι.

    Ισως καποιος γιατρος να σου δωσει φαρμακο τεστοστερονης που θα εχει το αποτελεσμα που θελεις,αλλα δεν ξερω αν ειναι προθυμος να το κανει,εαν το κανει ομως πρεπει να σ εχει υπο παρακολουθηση.

    Γενικα νομιζω οτι δεν πρεπει να σε πιανει πανικος,κακα τα ψεματα λυση υπαρχει.Χιλιαδες ατομα πανω στον κοσμο ειχαν αντιστοιχο θεμα και επανηλθαν,δεν χρειζεται ταραχη.Απλα αν θελεις πανε σε 2-3 διαφορετικους γιατρους να ακουσεις αποψεις,γιατι αυτος ο ενας που πας μπορει να εχει μια Α γνωμη και να ειναι λαθος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-02-19 01:30 #3

    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι προορμονες δεν ειναι για κανεναν λογο για εσενα στην περιπτωση που εισαι,διοτι ανετα θα χειροτερεψουν την κατασταση.Μια πολυ αποτελεσματικη λυση θα ειναι να χασεις αρκετο λιπος και θα ερθει αυτοματα η αυξηση τεστοστερονης.
    Επισης,θεωρω οτι δεν πρεπει να πεταξεις τα χρηματα σε tribulus,που υποσχεται αντιστοιχα πραματα.Δεν κανει κατι,ουτε καν για libido ειναι.

    Ισως καποιος γιατρος να σου δωσει φαρμακο τεστοστερονης που θα εχει το αποτελεσμα που θελεις,αλλα δεν ξερω αν ειναι προθυμος να το κανει,εαν το κανει ομως πρεπει να σ εχει υπο παρακολουθηση.

    Γενικα νομιζω οτι δεν πρεπει να σε πιανει πανικος,κακα τα ψεματα λυση υπαρχει.Χιλιαδες ατομα πανω στον κοσμο ειχαν αντιστοιχο θεμα και επανηλθαν,δεν χρειζεται ταραχη.Απλα αν θελεις πανε σε 2-3 διαφορετικους γιατρους να ακουσεις αποψεις,γιατι αυτος ο ενας που πας μπορει να εχει μια Α γνωμη και να ειναι λαθος.
    Φιλε μου,καταρχας σε ευχαριστω για την κατατοπιστική και γρηγορη απαντηση!
    Ευτυχως εχω πεσει σε καλη γιατρο,η οποια ειναι προθυμη να με βαλει σε τεστο,υπο τη προυποθεση οτι θα βρεθει η ακριβης αιτια ωστε να εχει πληρη εικονα.
    Στη αρχη,ηθελα να μπω αμεσως,οταν ομως συνηδητοποιησα οτι το σοφο ειναι να βρω την αιτια και εαν μπορω να την διορθωσω,αλλαξα γνωμη.
    Ψαχνω ενα συμπληρωμα,που να με βοηθησει στη παραγωγη,της δικιας μου τεστο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-02-19 02:06 #4
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Αρα το οτι σου προτεινε κατι τετοιο,σημαινει ειναι ανοιχτομυαλη.Μπραβο της.
    Συμπληρωμα για ουσιαστικη επαναφορα της φυσικης τεστοστερονης στα φυσιολογικα δυστυχως δεν υπαρχει.Θεωρητικα η βιταμινη Ε σε βοηθαει σε κατι τετοιο,αλλα και παλι η αλλαγη που μπορει να προκαλεσει δεν νομιζω να ειναι αξιολογη.Εννοειται ομως οτι βοηθαει αλλου,αυτο ειναι αλλο θεμα.
    Αν ψαξεις στο ιντερνετ θα βρεις και για το DHEA οτι κανει μαγικα,αλλα και παλι μην ενθοσιαζεσαι.Μπορεις βεβαια να προτεινεις στη γιατρο σου να το δοκιμασεις και να δειτε μαζι τι γινεται.Προσωπικα δεν μπορω να εχω σοβαρη αποψη γιατι δεν το χω δοκιμασει.Γνωστος μου ομως υποσχεται οτι τον βοηθησε στη libido..ποιος ξερει.Το ιδιο λενε και για το tribulus και παλι με 3-4γρ καθαρης ουσιας τη μερα,εγω δεν ειδα κατι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-02-19 02:11 #5

    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα το οτι σου προτεινε κατι τετοιο,σημαινει ειναι ανοιχτομυαλη.Μπραβο της.
    Συμπληρωμα για ουσιαστικη επαναφορα της φυσικης τεστοστερονης στα φυσιολογικα δυστυχως δεν υπαρχει.Θεωρητικα η βιταμινη Ε σε βοηθαει σε κατι τετοιο,αλλα και παλι η αλλαγη που μπορει να προκαλεσει δεν νομιζω να ειναι αξιολογη.Εννοειται ομως οτι βοηθαει αλλου,αυτο ειναι αλλο θεμα.
    Αν ψαξεις στο ιντερνετ θα βρεις και για το DHEA οτι κανει μαγικα,αλλα και παλι μην ενθοσιαζεσαι.Μπορεις βεβαια να προτεινεις στη γιατρο σου να το δοκιμασεις και να δειτε μαζι τι γινεται.Προσωπικα δεν μπορω να εχω σοβαρη αποψη γιατι δεν το χω δοκιμασει.Γνωστος μου ομως υποσχεται οτι τον βοηθησε στη libido..ποιος ξερει.Το ιδιο λενε και για το tribulus και παλι με 3-4γρ καθαρης ουσιας τη μερα,εγω δεν ειδα κατι.
    Ναι,αυτο που μου εκανε τη καλυτερη εντυπωση,ειναι οτι ψανχει σε βαθος να δει την αιτια και οχι απλα να γραψει μια τεστο και ολα καλα.
    Ειναι τοσα τα σκευασματα εκει εξω,εχω μπερδευτει.
    Animal Stak ειδα,καθαρο DAA ειδα,διαφορα πιο Underground ειδα, μονο απο εξωτερικο ειδα (Old school supplements,Kaged Muscle Ferodrox κτλ)..ο απολυτος χαμος!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-02-19 04:26 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αλέξανδρος2018 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι,αυτο που μου εκανε τη καλυτερη εντυπωση,ειναι οτι ψανχει σε βαθος να δει την αιτια και οχι απλα να γραψει μια τεστο και ολα καλα.
    Ειναι τοσα τα σκευασματα εκει εξω,εχω μπερδευτει.
    Animal Stak ειδα,καθαρο DAA ειδα,διαφορα πιο Underground ειδα, μονο απο εξωτερικο ειδα (Old school supplements,Kaged Muscle Ferodrox κτλ)..ο απολυτος χαμος!
    ολα αυτα ειναι κατα τι γνωμη μου πεταμενα λεφτα... δοκιμασε καποιο φαρμακευτικο ΑΙ,
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikosBMW : 02-02-19 στις 04:35
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-02-19 13:39 #7

    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikosBMW Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολα αυτα ειναι κατα τι γνωμη μου πεταμενα λεφτα... δοκιμασε καποιο φαρμακευτικο ΑΙ,
    Ψάχνω το Triazole,τώρα. Διαβάζω τα καλύτερα.
    Σκέφτομαι να το συνδυάσω με το Test booster που παίρνω τώρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-02-19 14:16 #8
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Ακομη μια φορα,ΚΑΝΕΝΑ απο τα συμπληρωματα δεν θα κανει αυτο που θες.Εαν ηταν ετσι,ολα τα φαρμακα θα ειχαν καταργηθει και ολος ο κοσμος θα ηταν στα ψηλοτερα φυσιολογικα ορια της τεστοστερονης παιρνοντας επ αοριστω καποιο συμπληρωμα Μη διαβαζεις τι γραφουν.Και το νερο πχ προκαλει αναβολισμο αν κοιταξεις με μικροσκοπιο την ολη διαδικασια που συμβαινει με το που μπει στο σωμα,αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να το πουλας πχ 30 ευρω το λιτρο επειδη εχεις αποδειξεις αναβολισμου.Γιατι αποδειξεις ειναι.
    Καπου εκει πατανε και οι εταιρειες με το marketing τους,παιρνουν πχ το tribulus και σου λενε "οριστε,αυτο κανει στις ερευνες",που σημαινει οτι ακομα και 0,000001% καλυτερευση να δουνε,λενε οτι εχουν αποδειξεις οτι κανει κατι και το πασαρουν ετσι στον κοσμο.
    Η ουσια ειναι οτι κανενα δε δινει πραγματικο αποτελεσμα.Παρε τις βιταμινες σου και τα ωμεγα σου και εκει ειναι που μακροπροθεσμα θα κρατησεις οσο το δυνατον περισσοτερη ταση για φυσικη αυξηση της ορμονης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-02-19 15:01 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αλέξανδρος2018 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψάχνω το Triazole,τώρα. Διαβάζω τα καλύτερα.
    Σκέφτομαι να το συνδυάσω με το Test booster που παίρνω τώρα.
    φιλε το triazole ειναι μουφα.. και μαλιστα ο ιδιοκτητης της εταιριας που φτιαχνει το triazole εχει κατηγορηθει για ενα σορο απατες...... αυτα τα συμπληρωματα εκ πειρας δεν κανουν τπτ για την τεστοστερονη..μονο στην λιπιντο μπορει να βοηθησουν λιγο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-02-19 15:05 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομη μια φορα,ΚΑΝΕΝΑ απο τα συμπληρωματα δεν θα κανει αυτο που θες.Εαν ηταν ετσι,ολα τα φαρμακα θα ειχαν καταργηθει και ολος ο κοσμος θα ηταν στα ψηλοτερα φυσιολογικα ορια της τεστοστερονης παιρνοντας επ αοριστω καποιο συμπληρωμα Μη διαβαζεις τι γραφουν.Και το νερο πχ προκαλει αναβολισμο αν κοιταξεις με μικροσκοπιο την ολη διαδικασια που συμβαινει με το που μπει στο σωμα,αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να το πουλας πχ 30 ευρω το λιτρο επειδη εχεις αποδειξεις αναβολισμου.Γιατι αποδειξεις ειναι.
    Καπου εκει πατανε και οι εταιρειες με το marketing τους,παιρνουν πχ το tribulus και σου λενε "οριστε,αυτο κανει στις ερευνες",που σημαινει οτι ακομα και 0,000001% καλυτερευση να δουνε,λενε οτι εχουν αποδειξεις οτι κανει κατι και το πασαρουν ετσι στον κοσμο.
    Η ουσια ειναι οτι κανενα δε δινει πραγματικο αποτελεσμα.Παρε τις βιταμινες σου και τα ωμεγα σου και εκει ειναι που μακροπροθεσμα θα κρατησεις οσο το δυνατον περισσοτερη ταση για φυσικη αυξηση της ορμονης.
    ακριβως
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-02-19 19:41 #11

    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    15
    Προεπιλογή
    Όπως έγραψα παραπάνω,θέλω κάτι να με βοηθήσει και όχι κάποιο μαγικό χάπι. Λέτε οτι το Triazole είναι μούφα,διαβάζοντας όμως το φόρουμ και αυτό και το bb.com,είδα ποστς απο παλιά και σεβαστά μέλη να το συμπεριλαμβάνουν στο stack τους.
    Δεν είδα κανέναν να τους φέρνει αντίρρηση,άρα συγχωρέστε με,διότι πήγα βάση έρευνας.
    Εάν διάλεγα βάση Marketing,θα πήγαινα σε supps του στυλ "Super testo anabol super Saiyan"
    Εαν επίσης έψαχνα κάτι άμεσο,απλά θα έβαζα τέστο. Δεν θέλω κατι τέτοιο όμως.
    Ο φίλος παραπάνω,πρότεινε φαρμακευτικό AI.
    Δεν γνωρίζω τη σημαίνει ο όρος,AI. Είχα την εντύπωση οτι σήμαινε "αντιοιστρογονικο",γιαυτό και Triazole.
    Εάν το θεωρείτε μούφα,πάλι καλά γιατί δεν το παράγγειλα ακόμη
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αλέξανδρος2018 : 02-02-19 στις 19:45
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-02-19 20:27 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αλέξανδρος2018 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως έγραψα παραπάνω,θέλω κάτι να με βοηθήσει και όχι κάποιο μαγικό χάπι. Λέτε οτι το Triazole είναι μούφα,διαβάζοντας όμως το φόρουμ και αυτό και το bb.com,είδα ποστς απο παλιά και σεβαστά μέλη να το συμπεριλαμβάνουν στο stack τους.
    Δεν είδα κανέναν να τους φέρνει αντίρρηση,άρα συγχωρέστε με,διότι πήγα βάση έρευνας.
    Εάν διάλεγα βάση Marketing,θα πήγαινα σε supps του στυλ "Super testo anabol super Saiyan"
    Εαν επίσης έψαχνα κάτι άμεσο,απλά θα έβαζα τέστο. Δεν θέλω κατι τέτοιο όμως.
    Ο φίλος παραπάνω,πρότεινε φαρμακευτικό AI.
    Δεν γνωρίζω τη σημαίνει ο όρος,AI. Είχα την εντύπωση οτι σήμαινε "αντιοιστρογονικο",γιαυτό και Triazole.
    Εάν το θεωρείτε μούφα,πάλι καλά γιατί δεν το παράγγειλα ακόμη
    τα καλα reviews του triazole ,ειναι απο το 2010 2011 ... απο τοτε εχουν αλλαξει τα συστατικα του , ισα με 100 φορες... επισης , εκει γυρω στο 2013 2014 αν θυμαμαι καλα ειχε γινει σαλος με ενα συμπληρωμα της ιδια εταιριας που φτιανχει το triazole. πιο συγκεκριμενα ενα pre workout βρεθηκε να εχει μεσα αμφεταμινες.... αν τωρα εσυ εμπιστευεσαι μια τετοια εταιρια τοτε πασο. και legit λοιπον να ηταν και αν εχει οντως αυτα που λεει μεσα σε καμια περιπτωση δεν θα κανει εστω και στο 1 % αυτα που υποσχεται.. επισης καπου ειδα οτι αναφερεσαι σε προορμονες και halodrol και τετοια... μην ακουμπησεις ποτε αυτα τα πραγματα με σκοπο να ανεβασεις την τεστο.. αυτα το αντιθετο θα σου κανουν.. αν μου επιτρεπεται να αναφερω εδω ψαξου για aromasin .εσυ καθεσαι και ψαχνεις ερευνες απο το 2009 2010. απο τοτε εχουν αλλαξει τα πραγματα εχουν γινει 10000000 ερευνες που λενε οτι ολα αυτα τα βοτανια που υποσχονται μουσκουλα ανοδο της τεστο μεχρι και 400% και διαφορα αλλα κουλα , δεν κανουν απολυτως τπτ ..ακομα και το DAA αποδειχθηκε οτι δεν κανει απολυτως τπτ .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikosBMW : 02-02-19 στις 20:30
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-02-19 21:39 #13
    Προεπιλογή
    Κατι αλλο ασχετο με τα συμπληρωματα...να υποθεσω οτι ο γιατρος σου κοιταξε και την προλακτινη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-02-19 23:40 #14
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αν ολοκληρωσεις τις εξετασεις σου θα εχεις καλυτερη εικονα στο τι μπορει να φταιει για την χαμηλη τεστο που λες.
    οταν με το καλο γινει αυτο, αν υπαρχει καποιο παθολογικο αιτιο κ βρεθει στις εξετασεις, προχωρας αναλογα με το τι θα προτεινει ο γιατρος..
    αν αποκλειστει το ενδεχομενο παθολογικου αιτιου, τοτε να ξερεις οτι ακομα εισαι πολυ ψηλα σε λιπος, κ το λιπος υπονομευει την σωστη λειτουργια του οργανισμου στον παραγοντα τεστοστερονη..ευννοουνται τα οιστρογονα, λογω λιπους κοκ..
    οσο πεφτεις σε λιπος κ ταυτοχρονα αυξανεις την μυικοτητα του, σιγουρα το προφιλ των ορμονων σου θα βελτιωθει..το ποσο, εξαρταται κ απο τα απο πανω πραγματα που εγραψα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-02-19 00:39 #15

    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    15
    Προεπιλογή
    Ναι και προλακτίνη,ήταν κομπλέ.
    Δεν ψάχνω έρευνες απο 2010,ότι αναζήτηση είχα κάνει για test booster,μου έβγαζε αυτό σαν αξιόπιστο και γενικά τα προιόντα της συγκεκριμένης εταιρίας,όπως activate extreme. Δεν γνώριζα οτι ήταν σκάρτα,όπως αποδείχθηκε.
    Γιαυτό ρώτησα για όλα αυτά εδω μέσα,όπως προορμόνες κτλ υπάρχουν αρκετά πιο έμπειρα άτομα απο μένα.
    Στεροειδή δεν έχω ακουμπήσει ποτέ..Το πιο δυνατό σκεύασμα,έτσι για την ιστορία ήταν ο Λιποδιαλύτης Mitotropin,κάπου στο 2010,τρομερό προιόν,κρίμα που σταμάτησε
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους!
    Φυσικά και θα συνεχίσω με τη μείωση λίπους,πιστεύω να δω πραγματική βελτίωση.
    Θα ήθελα μόνο λίγο βοήθεια περι AI ώστε να καταλάβω πως μπορούν να βοηθήσουν..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία