Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 31
  1. 03-02-19 00:42 #16
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    πρακτικα δεν θα σου δωσουν λυση στο προβλημα σου.
    κ αυτο γιατι,εστω οτι παιρνεις κατι που θα σου ριξει τα οιστρογονα..κ εστω οτι στα ριχνει, οταν το σταματησεις μετα απο ενα μηνα θα ανεβουν παλι στο baseline που δινει ο οργανισμος σου, δεν ειναι κατι μονιμο, οποτε..αυτο για τα AI που ρωτας.
    αλλα κ για test booster, παλι μια απτα ιδια..
    γιαυτο σου εγραψα πριν οτι πρωτα πρεπει να εισαι σιγουρος για το τι φταιει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-02-19 01:07 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρακτικα δεν θα σου δωσουν λυση στο προβλημα σου.
    κ αυτο γιατι,εστω οτι παιρνεις κατι που θα σου ριξει τα οιστρογονα..κ εστω οτι στα ριχνει, οταν το σταματησεις μετα απο ενα μηνα θα ανεβουν παλι στο baseline που δινει ο οργανισμος σου, δεν ειναι κατι μονιμο, οποτε..αυτο για τα AI που ρωτας.
    αλλα κ για test booster, παλι μια απτα ιδια..
    γιαυτο σου εγραψα πριν οτι πρωτα πρεπει να εισαι σιγουρος για το τι φταιει.
    ισως ομως το ΑΙ τον βοηθησει να φτασει πιο ευκολα στο στοχο του οσον αφορα την μειωση του σωματικου λιπους (εμμεσα βεβαια) αν αυτο ευθυνεται για την μειωμενη ενδογενη παραγωγη τεστο και δεν υπαρχει καποια αλλη αιτια..εγω γιαυτο του το προτεινα. Ουτε τα τεστ μπουστερς βοηθουν οσο νομιζουν μερικοι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-02-19 01:10 #18
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    στο ποσοστο λιπους που εχει, δε νομιζω να του κανει διαφορα..αυτα τα χρησιμοποιεις κυριως για λεπτομεριες, οταν εισαι ηδη χαμηλα κ θες να πας λιγο πιο κατω..
    οπως κ να χει, για μενα πρεπει πρωτα να πεσει κατω απο το 20%, εχοντας αξησει τη μυικοτητα του παραλληλα, να δει τι γινεται με τις εξετασεις του κ μετα να προχωρησει αναλογα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-02-19 01:21 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο ποσοστο λιπους που εχει, δε νομιζω να του κανει διαφορα..αυτα τα χρησιμοποιεις κυριως για λεπτομεριες, οταν εισαι ηδη χαμηλα κ θες να πας λιγο πιο κατω..
    οπως κ να χει, για μενα πρεπει πρωτα να πεσει κατω απο το 20%, εχοντας αξησει τη μυικοτητα του παραλληλα, να δει τι γινεται με τις εξετασεις του κ μετα να προχωρησει αναλογα.
    εχεις δικιο beef !
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-02-19 01:59 #20
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    γενικα για 29 ετων χωρις να εχεισ αγγιξει ΑΑΣ και προ ορμονες ειναι περιεργο..τοσο χαμηλη τεστο

    αρχικα τι σε οδηγησε να κανεις εξετασεισ για τεστο? ειχεσ ξαφνικα μειωμενη ορεξη-ενιωθεσ πιο κουρασμενος-λιγοτερες και οχι τοσο καλεσ στύσεις?..

    δεν ξερω αν καποιο pct με τριπτορελιν και serm σου κανει τιποτα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amateur666 : 03-02-19 στις 02:03
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-02-19 14:47 #21
    Προεπιλογή
    Εγω δε βλεπω το λογο να ψαχνεις τριτοτεταρτες λυσεις, γιατι περι αυτου προκειται. Περιμενε το τελικο πορισμα απο τη γιατρο σου, και θα σου πει μετα τι να κανεις. Βεβαιως και η αγωγη εξαρταται απο την αιτια!! Πες μας ομως τι εγινε οταν ολοκληρωσεις εξετασεις κλπ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-02-19 15:21 #22

    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    15
    Προεπιλογή
    Δεν είχα κάποια πάθηση ή συμπτώματα.
    Ποτέ κανένα πρόβλημα με Σεξουαλική διάθεση.
    Απο μικρός έβαζα έυκολα λίπος,υπήρξα πολλές φορές παχύσαρκος. Γενικά ανεβοκατέβαινα 20+ κιλά σε όλη μου τη ζωή εως τώρα.
    Απο 20 έως 23 ασχολιόμουν ενταντικά με βάρη,προσεγμένη διατροφή κτλ και ήμουν σταθερός στα κιλά μου (89 με 93 σε σχέση με 113 τώρα,1.80 ύψος). Πάντα,έβαζα ΔΥΣΚΟΛΑ μυική μάζα και πιστέψτε με,έκανα προπονήσεις,όχι αστεία.
    Τα μόνα σημάδια Έλειψης Τέστο,μιας και η Ενδοκρινολόγος συμφώνησε μαζί μου,είναι η λίγη τριχοφυία στο πρόσωπο και η συσσώρευση λίπους στο στήθος και στη περιφέρεια.
    Βάζω λίπος σε όλο το σώμα ομοιόμορφα,αλλά επίσης έντονα σε περιοχές,Γυναικείες,εαν μου επιτρέπεται ο όρος.
    Τα 3 τελευταία χρόνια,στις προληπτικές γενικές εξετάσεις,έπαιζα πάντα απο 280 και κάτω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αλέξανδρος2018 : 03-02-19 στις 15:27
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-02-19 16:55 #23
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αλέξανδρος2018 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως έγραψα παραπάνω,θέλω κάτι να με βοηθήσει και όχι κάποιο μαγικό χάπι. Λέτε οτι το Triazole είναι μούφα,διαβάζοντας όμως το φόρουμ και αυτό και το bb.com,είδα ποστς απο παλιά και σεβαστά μέλη να το συμπεριλαμβάνουν στο stack τους.
    Δεν είδα κανέναν να τους φέρνει αντίρρηση,άρα συγχωρέστε με,διότι πήγα βάση έρευνας.
    Εάν διάλεγα βάση Marketing,θα πήγαινα σε supps του στυλ "Super testo anabol super Saiyan"
    Εαν επίσης έψαχνα κάτι άμεσο,απλά θα έβαζα τέστο. Δεν θέλω κατι τέτοιο όμως.
    Ο φίλος παραπάνω,πρότεινε φαρμακευτικό AI.
    Δεν γνωρίζω τη σημαίνει ο όρος,AI. Είχα την εντύπωση οτι σήμαινε "αντιοιστρογονικο",γιαυτό και Triazole.
    Εάν το θεωρείτε μούφα,πάλι καλά γιατί δεν το παράγγειλα ακόμη
    Το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ θα σε βοηθησει ουτε λιγο.Οι ερευνες που λες ειναι ακυρες γιατι γινονται πιθανοτατα απ την εταιρεια που βγαζει το συμπληρωμα.Επισης,το οτι καποιοι το χρησιμοποιουν στο "stack" τους και σ αυτο το forum και στο ξενο που ανεφερες,δε σημαινει οτι ξερουν τι κανουν.Υποθετω οτι θα διαβασαν κανα 2 "ερευνες" οπως λες και θα ψαρωσαν.Ειτε θελεις να το παρεις αποφαση ειτε οχι,ο μονος τροπος για να βοηθηθει καποιο ενδοκρινολογικο συστημα ειναι τα φαρμακα.Οτιδηποτε αλλο ειναι απλα για να ξοδευεις λεφτα.Ημουν για μηνες με 3.6-4.8γρ tribulus (το 90αρι κιολας,οχι το 40αρι) και ουτε καν διαφορα σε libido ειδα,και δεν ειμαι μονο εγω με μηδεν αποτελεσμα.Το ιδιο και με maca,υποτιθεται οτι ρεγκιουλαρει τις ορμονες και επαιρνα 2πλασια συνιστωμενη δοση και παλι τιποτα,ουτε καν η αυξηση ενεργειας ηρθε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-02-19 01:24 #24
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αλέξανδρος2018 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είχα κάποια πάθηση ή συμπτώματα.
    Ποτέ κανένα πρόβλημα με Σεξουαλική διάθεση.
    Απο μικρός έβαζα έυκολα λίπος,υπήρξα πολλές φορές παχύσαρκος. Γενικά ανεβοκατέβαινα 20+ κιλά σε όλη μου τη ζωή εως τώρα.
    Απο 20 έως 23 ασχολιόμουν ενταντικά με βάρη,προσεγμένη διατροφή κτλ και ήμουν σταθερός στα κιλά μου (89 με 93 σε σχέση με 113 τώρα,1.80 ύψος). Πάντα,έβαζα ΔΥΣΚΟΛΑ μυική μάζα και πιστέψτε με,έκανα προπονήσεις,όχι αστεία.
    Τα μόνα σημάδια Έλειψης Τέστο,μιας και η Ενδοκρινολόγος συμφώνησε μαζί μου,είναι η λίγη τριχοφυία στο πρόσωπο και η συσσώρευση λίπους στο στήθος και στη περιφέρεια.
    Βάζω λίπος σε όλο το σώμα ομοιόμορφα,αλλά επίσης έντονα σε περιοχές,Γυναικείες,εαν μου επιτρέπεται ο όρος.
    Τα 3 τελευταία χρόνια,στις προληπτικές γενικές εξετάσεις,έπαιζα πάντα απο 280 και κάτω.
    κοιτα αν το θεμα ειναι μονο το λιποσ τοτε οκ
    αλλα καπου εγραψες στο φορουμ οτι παιρνεις κ φαρμακo για θυρεοειδη μηπως παιζει καποιο ρολο αυτο?..
    αν δεν βγαλεις ακρη παντως τι φταιει κτλπ
    γιατρος δεν ειμαι αλλα εγω θα δοκιμαζα ενα καλο pct σαν αυτο που κανουν μετα απο κυκλο με ΑΑΣ (επισης φαρμακα οπως το proviron για αυτο υπαρχουν)...να δεις αν κανει τιποτα..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-02-19 01:49 #25
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amateur666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    (επισης φαρμακα οπως το proviron για αυτο υπαρχουν)...να δεις αν κανει τιποτα..
    Δε λειτουργει ετσι ακριβως,δεν ανεβαζει ποσα συνολικης τεστοστερονης.Αλλα οντως υπαρχει πιθανοτητα να του το προτεινει η γιατρος.Για να δουμε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-02-19 03:51 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amateur666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα αν το θεμα ειναι μονο το λιποσ τοτε οκ
    αλλα καπου εγραψες στο φορουμ οτι παιρνεις κ φαρμακo για θυρεοειδη μηπως παιζει καποιο ρολο αυτο?..
    αν δεν βγαλεις ακρη παντως τι φταιει κτλπ
    γιατρος δεν ειμαι αλλα εγω θα δοκιμαζα ενα καλο pct σαν αυτο που κανουν μετα απο κυκλο με ΑΑΣ (επισης φαρμακα οπως το proviron για αυτο υπαρχουν)...να δεις αν κανει τιποτα..
    το proviron ομως δεν ειναι suppresive?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-02-19 03:54 #27

    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε λειτουργει ετσι ακριβως,δεν ανεβαζει ποσα συνολικης τεστοστερονης.Αλλα οντως υπαρχει πιθανοτητα να του το προτεινει η γιατρος.Για να δουμε..
    Δεν εχω θεμα με θυροειδη,η Tsh μου απο 1.70 (οριο 4.97) πηγε στο 4.07 σε δυο μηνες μεσα,μαλλον λογω της διαιτας και γιαυτο η Ενδοκρινολογος μου εδωσε,προαιρετικα t4 για 1 μηνα μονο. Απλα για να ξεκολησει ο θυρεοειδης αλλα περισσοτερο για να με βοηθησει να πεσω σε λιπος γρηγοροτερα.
    Ποτε,κανενα προβλημα με θυρεοειδη ή μεταβολισμο γενικοτερα.
    Και με την Τεστο,εαν δεν το εβλεπα στις εξετασεις δεν θα ειχα παρει χαμπαρι οτι τρεχει κατι.
    Υ.γ. Η πτωση του μεταβολισμου,κατα την γνωμη της,πρεπει να οφειλοταν σε ελλειψη Ιωδιου. Ειχα ελαττωσει στο ελαχιστο το αλατι,ειναι αληθεια.Ηταν βεβαια και η εβδομαδα που ειχα κοψει τον λιποδιαλυτη (lipo 6 black concetrate),πριν ξεκινουσα τον καινουργιο. Τωρα το επανεφερα το αλατι,σε νορμαλ πλαισια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αλέξανδρος2018 : 04-02-19 στις 04:02
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-02-19 22:30 #28

    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    15
    Προεπιλογή
    Update:
    Πήρα τα αποτελέσματα Κορτιζόλης,μετα απο βραδινή λήψη 1mg Κορτιζόνης. 0.3! (5-19.2 νορμάλ)
    Το τέστ έγινε ώστε να δούμε εαν έπασχα απο παθολογική υπερκορτιζολαιμία.
    Έγινε καταστολή της κορτιζόλης,άρα είμαι και σε αυτό,φυσιολογικός.
    Τώρα,περίμενω τηλεφώνημα απο το Νοσκομείο,ωστε να γίνει το ειδικό τέστ,όπου φαίνεται,εαν ευθύνεται ο υποθάλαμος ή η υπόφυση,στη μή εντολή για παραγωγή τέστο.
    Το τέστ γίνεται με ειδικό ενδοφλέβιο σκέυασμα,το οποίο μπορεί να εισαχθεί απο το εξωτερικό,μόνο απο το νοσοκομείο.
    Μετά απο αυτό το τέστ,θα βγεί και η τελική εικόνα
    Ωστόσο εγώ,κρατάω ακέραιη τη διατροφή,τη σκληρή προπόνηση (πρωί αερόβιο,απογευμα βάρη) και το stack μου,συμπληρωμάτων.
    Μέσα σε 2.5 μήνες προπόνησης,έφτασα 100 κιλά άρσεις θανάτου. Βελτιώνομαι,σιγά σιγά,σε δύναμη,σε μάζα και βλέπω το λίπος στο σώμα μου,να πέφτει βδομάδα με τη βδομάδα.
    Νομίζω,οτι η θέληση κάνει θάυματα,ενάντια σε μερικά νούμερα,σε ένα χαρτί.
    Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια,θα σας κρατάω ενήμερους!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-03-19 18:01 #29

    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    15
    Προεπιλογή
    Γεια σας και παλι!
    Μετα απο την ολοκληρωση των εξετασεων,η Ενδοκρινολογος μου,με εβαλε σε Trt.
    Ενεσιμη,μακρας διαρκειας τεστο η οποια ,μετα την αρχικη της ρυθμιση οπου θα ξανακανω εξετασεις σε 3 εβδομαδες,θα την βαζω καθε 3 μηνες περιπου.
    1000mg/4ml η πρωτη μου δοση.
    Η διαγνωση ειναι,οτι ορχεις και υποφυση ειναι σε αριστη κατασταση αλλα για αγνωστο λογο η υποφυση ΔΕΝ δινει επαρκη εντολη για παραγωγη τεστο.
    Μετα την τελευταια εξεταση,η οποια εγινε στο νοσοκομειο με ορμονη LH,εδειξε οτι η υποφυση αντιδρα μια χαρα.
    Το προβλημα ειναι,οτι απο μονη της,δεν δινει εντολη.
    Αυτο ηταν λοιπον,Trt!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-03-19 22:51 #30
    Προεπιλογή
    Για να στο ειπε ειδικος γιατρος μετα απο εξετασεις ,θα ειναι η καλυτερη λυση για τη περιπτωση σου. Σου ειπε αν θα ειναι επι μονιμου βασεως ; Η προσδοκαται να "ξυπνησει" η υποφυση για επαρκη εντολη;
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία