Σελίδα 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 226 έως 240 από 240
  1. 07-10-09 14:26 #226
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sctp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομιζω η πρωτεινη να δημιουργει προβληματα με τις τρανσαμινασες..εγω παιζω απο 200-250gr/d και ολες ειναι φυσιολογικες.Οταν ειχα ομως τις πετρες στη χολη ηταν παντα λιγο τσιμπιμενες για αυτο λεω κανε εναν υπερηχο να δεις γενικοτερα αν παιζει τπτ και στη συνεχεια κοψιμο τα συμπληρωματα για κανα 2μηνο.(ελπιζω να εκανες τις εξετασεις αφου ξεκουραστηκες 3-4 μερες,αν και παλι ειναι αρκετα ψηλα)
    ναι ρε φιλε σημερα που το συζηταγα με ενα γιατρο ..μου το πεταξε και αυτο.
    τι εξετασεις κανω για να βρω πετρα στην χολη και πως αντιμετωπιζεται????
    υπαρχουν τιποτα συπτωματα αμα εχεις πετρα στην χολη??
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-10-09 14:27 #227
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    παντοσ απο οτι ξερω τα νεφρα ζοριζονται πανω απο 300 γρ την μερα πρωτεινη.
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-10-09 15:28 #228
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ρε φιλε σημερα που το συζηταγα με ενα γιατρο ..μου το πεταξε και αυτο.
    τι εξετασεις κανω για να βρω πετρα στην χολη και πως αντιμετωπιζεται????
    υπαρχουν τιποτα συπτωματα αμα εχεις πετρα στην χολη??
    Συνηθως μετα απο γευμα με πολλα λιπαρα ισως εχεις καποια ενοχληση στο στομαχι(εχω ειχα δυσπεψια ιδιαιτερη) η καποιο πονο στην δεξια πλευρα κοντα στο θωρακα η ακομα και πονο στην πλατη(μιλαω για τους δικους μου πονους περιπου),οσο αναφορα τον υπερηχο εχω την εντυπωση οτι ανω-κατω κοιλιας σε τσεκαρει παντου(αυτο να το επιβεβαιωσεις).Ημουν τελιως ασυμπτωματικος και εγω εκτος απο τις τρανσαμινασες μεχρι που μια νυχτα ηπια λιγο γαλα με χαμηλα λιπαρα το βραδυ και στις 6 το πρωι δε μπορουσα να αναπνευσω απο τον πονο ..ειχαν αποφασισει οι πετρες να φυγουν μονες τους
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-10-09 22:16 #229
    Προεπιλογή
    .......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη isis : 09-08-10 στις 14:12

    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-10-09 22:43 #230
    Το avatar του χρήστη anjelica

    Εγγραφή
    27-04-2009
    Περ.
    Φθιοτηδα.Αγ.
    Μηνύματα
    968
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ρε φιλε σημερα που το συζηταγα με ενα γιατρο ..μου το πεταξε και αυτο.
    τι εξετασεις κανω για να βρω πετρα στην χολη και πως αντιμετωπιζεται????
    υπαρχουν τιποτα συπτωματα αμα εχεις πετρα στην χολη??
    πονους στη πλατη και θωρακα συνειθως.Γιατι δεν πας σε γιατρο?Ξεκινα απο ενα παθολογο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-10-09 22:54 #231
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τη στιγμή που έκανες υπέρηχο ανω και κάτω κοιλίας , ο μοναδικός τρόπος αν θέλεις να βρεις τι φταίει , είναι να πειραματιστείς.
    Καταρχήν πρέπει να αποκατασταθούν οι τιμές στα φυσιολογικά πλαίσια. Οπότε σταματάς προπόνηση και συμπληρώματα και παίρνεις τα λιπαρά σου. Μόλις οι τιμές είναι εντός ορίων , τότε ξεκινάς :

    Το πρώτο μήνα μπαίνεις στη προπόνηση εντατικά , χωρίς να χρησιμοποιείς τίποτα ούτε τα λιπαρά σου και κάνεις εξετάσεις.
    Αν οι τιμές ανέβουν σημειώνεις την άνοδο και συνεχίζεις άλλο ένα μήνα με πολύ εντατική προπόνηση και επαναλαμβάνεις τις εξετάσεις. Αν οι τιμές έχουν σταθεροποιηθεί , τότε εκείνο είναι το σημείο που ανεβαίνουν οι τρανσαμινάσες λόγω προπόνησης , αν ανεβαίνουν. Αν βλέπεις ότι συνεχίζουν να ανεβαίνουν κάνεις για άλλο ένα μήνα τη προπόνησή σου και επαναλαμβάνεις τις εξετάσεις , μέχρι να δεις μία σταθερότητα , για να βγάλεις συμπεράσματα
    Στη συνέχεια , επί ένα μήνα εξακολουθείς να προπονείσαι εντατικά και χρησιμοποιείς τη πρωτεΐνη που έπαιρνες , αν οι τιμές σημειώσουν άνοδο αξιολογήσιμη , τότε λυπάμαι κάτι έχει το σκεύασμα.

    Πάντως αυτή η αύξηση στα ένζυμα αμφιβάλλω , κατά πόσο προέρχεται από τη προπόνηση.
    thanks
    και εγω κατι τετοιο σκεφτομουν να κανω.

    angelica εχω παει σε γιατρους / σημερα μαλιστα μιλησα με εναν και τα βαλαμε κατω ολα..
    εχω κανει ολες τις εξετασεις και ειναι οκ.,οσον αφορα την λειτουργια των οργανων και γενικα καποιο προβλημα,,,οποτε ειναι εξωγενης παραγοντας κατι που τρωω η πινω..
    θα το βρω δν αγχωνομαι...απλα θα πειραματιστω λιγο...και θα μου παρει λιγο καιρο...
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-10-09 01:40 #232

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    περαστικα ρε μαγκα!!! ευχομαι να μην ειναι τιποτα κ σε κανα 3μηνο να γελαμε κ να λεμε"ρε μαλακες θυμαστε που λεγαμε οτι μπορει να'χω πετρα στη χολη???χαχαχαχα".
    Παντως σε καταλαβαινω απολυτα.Οταν κατι δεν παει καλα με την υγεια,σου φταινε ολα!!!!Σπυρακι βγαζεις απο τσιμπημα κουνουπιου κ λες"πωπω τι εχω ρε πουστη???".Το εχω παθει.Γινεσαι καχυποπτος με ολα μετα!!!Ευχομαι οπως ειπα να μην εχεις τιποτα σοβαρο
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-10-09 08:49 #233
    Το avatar του χρήστη Geo84

    Εγγραφή
    15-04-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    666
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    περαστικα ρε μαγκα!!! ευχομαι να μην ειναι τιποτα κ σε κανα 3μηνο να γελαμε κ να λεμε"ρε μαλακες θυμαστε που λεγαμε οτι μπορει να'χω πετρα στη χολη???χαχαχαχα".

    "I'd keep going until I felt one more rep would rip the muscle from the bone."

    Tom Platz.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-10-09 23:54 #234
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Για να σας κάνω μια ερώτηση μήπως και μπορειτε να μου δωσετε καμια συμβουλη παραπανω.
    Εχθές το μεσημερακι ενω οδηγουσα το αμαξι, μου ήρθε η ανάγκη για να ουρίσω.
    Ε επειδη ήμουν μπλεγμένος σε κίνηση και μεσα στη πολη το καθυστερισα κανενα μισαωρο μέχρι που σε καποια φάση ένιωσα μια ενοχληση στα νεφρα. Μετα απο 2-3 λεπτα σταματησα, ξελαφρωσα και οκ... Παρατηρω ομως πως ακομη νιωθω μια μικρη ενοχληση στα νεφρα, όχι πως ποναω ή κάτι τέτοιο, απλά "τα νιωθω".
    Γενικά πίνω αρκετο νερο, απο χθες το αυξησα, ειπα και για 2-3 μερες αναλογως πως θα παει να κόψω την πρωτεινη, τη whey τελειως και να ριξω και αρκετα αυτη απ τη τροφη. Πέρνω 200+γρ τη μερα, ~3γρ/κιλο αλιπης μαζας. Πολύ αλλά όχι παρατραβηγμένο νομίζω..
    Για τη κρεατινη εχω εναν ενδιασμο, είμαι προς το τελος του κυκλου, καμια βδομαδα εχω ακόμα και δε θελω να χαλασω τον κυκλο..
    Αν κάνω εξετάσεις τώρα μάλλον θα τρομάξω με αυτά που θα δω οπότε θέλω να το αποφύγω, βέβαια δε ξερω αν ειναι σώφρον να τις αποφύγω. Υπολογιζα να κάνω σε κανένα μήνα, μετα τον κυκλο της κρεατινης, να "καθαρισω" μια και μετα.

    Όποια συμβουλή-πρόταση δεκτή.


    Υ.Γ. Να πω οτι κάτι ανάλογο είχα νιώσει στα νεφρά 1-2 φορες χειμώνα πανω στη μηχανή όταν είχε πολύ κρύο. Πάνε χρόνια βέβαια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sTeLaKoS : 01-11-09 στις 00:03
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-11-09 00:24 #235
    Προεπιλογή
    Δηλαδη Στελιο νιωθεις πονο στους νεφρους? το οτι ειχες ωρα να πας τουαλετα δε μου λεει κατι αλλα για ξηγησου λιγο πιο πολυ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-11-09 00:52 #236
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    ποσοτητα ηταν περιορισμενη? τα ουρα ειχαν χρωμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-11-09 01:07 #237
    Προεπιλογή
    μα τωρα πονος στους νεφρους απο την πολλη πρωτεινη (ενταξει δεν πηρες και τρελη ποσοτητα, πηρες μια ποσοτητα που πανω κατω παιρνουμε ολοι) νομιζω δεν εχει να κανει..σε πολλες περιπτωσεις ο πονος εκει ειναι μυοσκελετικος.

    και μαλιστα κραταει και μερες. δηλαδη μπορει να σε πιασει και να σε ποναει το σημειο εκει 3-4 μερες..

    αλλα οχι τωρα πως φταιει η whey,τωρα κρεατινη δε χρησιμοποιω, δεν ξερω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-11-09 04:18 #238
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Είπα οτι είχα ώρα να παω τουαλετα γιατι τοτε ξεκινησε η ενοχληση.
    Όχι κανένα άλλο συμπτωμα, χρωμα ουρων κανονικο, διαφανο κιτρινοπο. Ποσοτητα οπως πάντα. Δε ξέρω Κώστα αν μπορώ να το πω πόνο, δεν ειναι πονος, είναι απλα μια ενόχληση. Θα πίνω περισσότερο νερο αυτες τις μέρες, θα περιορισω και την πρωτεινη μου για 2-3 μερες και θα δω πως θα παει. Αν και δε πολυανησυχω. Μάλλον δεν ειναι τπτ. Μακάρι να μην είναι τπτ...
    Η μόνη διαφορα που εχω παρατηρησει είναι η πιο συχνη ανάγκη για τουαλετα. Αυτό απο χθες. Αλλα απο χθες ανέβασα το νερο που πίνω άρα δικαιολογείται.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-11-09 17:00 #239
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπα οτι είχα ώρα να παω τουαλετα γιατι τοτε ξεκινησε η ενοχληση.
    Όχι κανένα άλλο συμπτωμα, χρωμα ουρων κανονικο, διαφανο κιτρινοπο. Ποσοτητα οπως πάντα. Δε ξέρω Κώστα αν μπορώ να το πω πόνο, δεν ειναι πονος, είναι απλα μια ενόχληση. Θα πίνω περισσότερο νερο αυτες τις μέρες, θα περιορισω και την πρωτεινη μου για 2-3 μερες και θα δω πως θα παει. Αν και δε πολυανησυχω. Μάλλον δεν ειναι τπτ. Μακάρι να μην είναι τπτ...
    Η μόνη διαφορα που εχω παρατηρησει είναι η πιο συχνη ανάγκη για τουαλετα. Αυτό απο χθες. Αλλα απο χθες ανέβασα το νερο που πίνω άρα δικαιολογείται.
    Πιες μπυρα για λιγες μερες,ειναι καλο "φαρμακο" για τα νεφρα οταν μαζευουν αμμο η πετρες και φυσικα πολυ νερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-04-16 02:06 #240
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδες εκανα εξετασεις για το συκωτι και τα νεφρα και βγηκαν στο συκωτι στα ορια οι τρισαμινασης και στα νεφρα ολιγα λευκωματα,
    ξερει κανεις τι ειναι τα λευκωματα στα νεφρα ??...
    ειχα κανει και ξανα εξετασεις πριν 8 μηνες και παλι ηταν τσιμπημενες οι τρισαμηνασεις με τη διαφορα οτι τοτε δεν χρησιμοποιουσα δεξτροζη ενω τωρα χρησιμοποιω..


    οι γιατροι απεδωσαν τα αποτελεσματα στη διατροφη που ακολουθω και στα συμπληρωματα...

    ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

    περιμενω λυσεις απο τους ειδικους πανω στο θεμα..
    τα χαμηλά λευκώματα συμβαίνουν στον υποσιτισμό.η δίαιτα που ακολουθείς κάθε άλλο παρά αυτό είναι,συνεπώς τα λευκώματα σου είναι ανεβασμένα.η λευκωματουρία υποδηλώνει νεφρωσικό σύνδρομο,αφού υπό φυσιολογικές συνθήκες οι νεφροί δεν αφήσουν τα λευκώματα να διηθηθούν από το σπείραμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516