Θέμα: weight gainer

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 03-04-19 22:52 #1
    Προεπιλογή weight gainer
    Καλησπερα! Λεγομαι Κώστας είμαι 21 χρονών, υψος 1,95 και 63 κιλα. Οπως καταλαβαινετε ειμαι σαν καλαμακι πολυ λεπτος. Το λιπος μου ειναι γυρω στο 7 με 8 % Θελω να βαλω κιλα και εχω αρχισει διατροφη. Προσπαθω να τρωω 5 με 6 γευματα την ημερα και μεσα στην μερα φτιαχνω και ενα μιγμα με γαλα βρωμη φυστικοβουτυρο μια μπανανα και μελι. Κανω γυμναστηριο και διατροφη εδω και 3 εβδομαδες. Μεγαλη διαφορα στα κιλα μου δεν εχω δει αντε να εχω παρει 1 κιλο το πολυ. Θα ηθελα να δοκιμασω καποιο συμπληρωμα πρωτεινης γιατι κυριως δεν τρωω αρκετη απο το φαγητο μου. Ξερω οτι τα περισσοτερα weight gainers ειναι τιγκα στα σακχαρα και στα κακα ποιοτικα συστατικα για αυτο θελω να μου προτεινετε μια καλη πρωτεινη ή ενα καλο weight gainer. Κοιτουσα της myprotein αλλα θελω να μου πειτε και εσεις. Επισης θελω να μου πειτε αν θα ηταν καλο να παρω και κρεατινη. Απλα θελω γρηγορα αποτελεσματα να παρω καποια κιλα μεχρι το καλοκαιρι να σφιξω λιγο να μην ειμαι σαν κοκκαλο.

    Ευχαριστω όσους ασχοληθούν
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-04-19 23:01 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γεια χαρα φιλε, γενικα να ξερεις για να βαλεις κιλα θελει ποσοτητα θερμιδων κ για μεγαλο χρονικο διαστημα..δεν γινεται ετσι απλα, ειδικα αν εισαι πολυ αδυνατος..το ποσο μεγαλο θα ειναι το χρονικο διαστημα αυτο εξαρταται απο πολλα πραγματα (μεταβολισμος, δραστηριοτητες κλπ).
    επισης, θα διαβασεις πολλα γραφικα σχολια του στυλ "φαε περισοτερο, καλυτερα το φαι" κ τετοια διαφορα, αλλα καποιος που δεν εχει περασει αυτο το λουκι δεν το καταλαβαινει οποτε, κλαιν.
    φυσικα θα πρεπει να δεις τι ακριβως τρως απο ποσοτητες κ να τις προσαρμοσεις αναλογα, αλλα μια καλη φορμουλα ογκου θα βοηθησει σιγουρα κ απο πλευρας χρηματικου, αλλα κ απο ευκολια προσληψης θερμιδων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-04-19 23:08 #3
    Προεπιλογή
    ναι το ξερω οι περισσοτεροι δεν το καταλαβαινουν και νομιζουν οτι ειναι ευκολο να βαλεις κιλα...τελως παντων. Μηπως ξερεις καποια καλη πρωτεινη ογκου? να ειναι ποιοτικη και χωρις πολλα σακχαρα. Κοιταζα της myprotein και φαινεται αρκετα καλη με πολυ χαμηλα σακχαρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-04-19 23:14 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    οι περισοτερες εχουν μεσα μια μορφη σακχαρων η αλλη, ανεξαρτητως τι γραφουν..προτιμησε μιε με μαλτοδεξτρινη σαν πηγη υ/α καλυτερα..υπαρχουν κ με βρωμη, αλλα δεν ξερω αν η ωμη βρωμη σου πεφτει βαρια στο πεπτικο, κ μετα μπορει να βρεις κ με υ/α τυπου waxy maize/virtago.
    τωρα για αυτη που λες δεν την εχω δει, αλλα πολυ καλες ειναι κ αυτες αν θες να ριξεις μια ματια

    https://www.xtr.gr/el/massive-gainer-7kg-quamtrax.html

    https://www.xtr.gr/el/instant-mass-h...nutrition.html
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-04-19 23:22 #5
    Προεπιλογή
    Γενικα δεν ξερω και πολλα μονο οτι βλεπω στο youtube και σε φορουμ οπως εδω. Και παντου λενε οτι οι πρωτεινες ογκου ειναι γεματες με σακχαρα και κακης ποιοτητας υδατανθρακες και τετοια. Οποτε δεν θελω να παρω κατι κακο για αυτο ρωταω εδω. Το λεω γιατι οι 2 που εστειλες τις μαρκες δεν τις ξερω καθολου. Επισης δεν ξερω και τι να κοιταω για να δω αν οντως ειναι ποιοτικες. Δεν σε αμφισβητώ για αυτες τις 2 που εστειλες προφανως..απλα λεω οτι δεν ξερω τις μαρκες και γενικα εχω ακουσει τοσα κακα για τις πρωτεινες ογκου που ειμαι πολυ επυφιλακτικος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-04-19 23:24 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι οκ, λογικο αυτο που λες οποτε μπορεις να πας στην αλλη λυση.
    να παρεις μια whey κ να αγορασεις μαλτοδεξτρινη η καποιον αλλο υ/α σε σκονη ξεχωριστα για να ρυθμιζεις εσυ ο ιδιος τις ποσοτητες υ/α που θα παιρνεις, κ θα εισαι σιγουρος οτι δεν εχει πολλα πολλα αχρηστα μεσα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-04-19 23:33 #7
    Προεπιλογή
    δεν ηξερα καν οτι υπαρχει κατι τετοιο! χαχαχα. αν ειναι η καλυτερη λυση τοτε να κανω αυτο ναι. Να υποθεσω μιλας για κατι τετοιο https://www.xtr.gr/el/maltodextrin-1...arriorlab.html .
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-04-19 10:44 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι αυτο
    η κ βρωμη σε σκονη που υπαρχει..
    Απάντηση με παράθεση