Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 05-04-19 11:49 #1
    Banned
    Εγγραφή
    31-05-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή Πώς να βάλω κιλά;
    Καλή σας ημέρα! Όπως λέει και ο τίτλος του θέματος η σκέψη πρόκειται για τα κιλά. Έχω απορία σαν μην γνώστης του θέματος πως θα μπορέσω να αποκτήσω κιλά στο σώμα μου. Αυτή τη στιγμή υπηρετώ στον στρατό οπότε σαν φαγητό υπάρχει το κανονικό ωράριο που πρόκειται για 4 γεύματα την ημέρα. Πρωινό, πρόγευμα, μεσημεριανό και βραδινό. Έχω αγοράσει φυστικοβούτηρο και το αλείφω με φέτες ψωμί και μέλι για τα πρωινά..μετά τρώω τα κανονικά γεύματα του στρατού με τις κανονικές μερίδες που μας βάζουν συν το φρούτο εποχής. Έχω σκεφτεί να αγοράσω και κάσιους για να προσθέσω στο πρωινό. Υπάρχει καμιά ιδέα για το πώς θα μπορέσω να αυξήσω τις θερμίδες με κάποια φαγητά η συμπληρώματα που μπορώ να αγοράσω;;; Γνωρίζω θα αποκτήσω αμέσως πολλά κιλά και ούτε το θέλω, απλά σταδιακά με τον καιρό να τα πάρω. Καμιά ιδέα και πρόταση για αυτό;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-04-19 11:51 #2
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Can'tGainWeight Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή σας ημέρα! Όπως λέει και ο τίτλος του θέματος η σκέψη πρόκειται για τα κιλά. Έχω απορία σαν μην γνώστης του θέματος πως θα μπορέσω να αποκτήσω κιλά στο σώμα μου. Αυτή τη στιγμή υπηρετώ στον στρατό οπότε σαν φαγητό υπάρχει το κανονικό ωράριο που πρόκειται για 4 γεύματα την ημέρα. Πρωινό, πρόγευμα, μεσημεριανό και βραδινό. Έχω αγοράσει φυστικοβούτηρο και το αλείφω με φέτες ψωμί και μέλι για τα πρωινά..μετά τρώω τα κανονικά γεύματα του στρατού με τις κανονικές μερίδες που μας βάζουν συν το φρούτο εποχής. Έχω σκεφτεί να αγοράσω και κάσιους για να προσθέσω στο πρωινό. Υπάρχει καμιά ιδέα για το πώς θα μπορέσω να αυξήσω τις θερμίδες με κάποια φαγητά η συμπληρώματα που μπορώ να αγοράσω;;; Γνωρίζω θα αποκτήσω αμέσως πολλά κιλά και ούτε το θέλω, απλά σταδιακά με τον καιρό να τα πάρω. Καμιά ιδέα και πρόταση για αυτό;
    Υπομονή να τελειώσεις..δεν νομίζω πως μπορείς να κανείς κάτι στον στρατο ώστε να πετύχεις αυτό που θες..χωρίς την απαραίτητη αναρωση προπόνηση και διατροφή απλά τρώγοντας πολλές θερμίδες μόνο λίπος θα μπει


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-04-19 12:25 #3
    Banned
    Εγγραφή
    31-05-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Ναι εννοείται αυτό που λες και στην συγκεκριμένη μονάδα δεν υπάρχει προπόνηση ούτε γυμναστήριο. Άρα και χωρίς αυτά δεν πρόκειται να βάλω καθαρά κιλά. Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να χτίσω μυ και να βάλω κιλά. Πιστεύω να αυξήσω μόνο το βάρος μου με όποιο κόστος. Εννοείται με τα φαγητά της ημέρας αλλά και με κάτι πρόσθετο το οποίο μπορώ να αγοράσω όπως πχ το φυστικοβούτηρο που έχω πάρει και κάσιους τα οποία μπορούν να με βοηθήσουν έστω και λίγο για την επίτευξη του "στόχου" μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-04-19 12:52 #4
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Ρε γμτ, μονο εγω μπηκα φανταρος 75 κιλα κοκκαλιαρης και απολυθηκα 90?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-04-19 12:59 #5
    Banned
    Εγγραφή
    31-05-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε γμτ, μονο εγω μπηκα φανταρος 75 κιλα κοκκαλιαρης και απολυθηκα 90?
    Αυτό προσπαθώ να πετύχω και εγώ. Ώστε όταν απολυθώ να βρίσκομαι σε ένα καλό σημείο αρχής.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-04-19 15:28 #6
    Προεπιλογή
    Αν δεν κάνεις καθόλου προπόνηση και δεν έχεις το χρόνο για να ξεκουραστείς,αλλά το μόνο που θα κάνεις είναι να τρως πολύ φαΐ το μόνο που θα πετύχεις είναι να βάλεις πάρα πολύ λίπος το να δεις την ζυγαριά να ανεβαίνει δε λέει απολύτως τίποτα,και μην έχεις την ψευδαίσθηση ότι αν γίνει αυτό θα είσαι σε ένα καλό σημείο αρχής όπως λες όταν απολυθεις,μάλλον το αντίθετο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-04-19 15:32 #7
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Can'tGainWeight Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό προσπαθώ να πετύχω και εγώ. Ώστε όταν απολυθώ να βρίσκομαι σε ένα καλό σημείο αρχής.
    Το αντίθετο φιλε..όταν θα θες να αρχίσεις και να βάλεις ποιοτικά κιλά θα έχεις ήδη πολύ λίπος που θα πρέπει να χάσεις..δηλαδή 1 βήμα μπρος 2 πίσω


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-04-19 21:29 #8
    Banned
    Εγγραφή
    31-05-2017
    Μηνύματα
    19
    Wink
    Κατάλαβα... ευχαριστώ πολύ παιδιά! Τα υπόλοιπα όταν απολυθώ
    Απάντηση με παράθεση