Θέμα: Κράμπες

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 110
  1. 15-04-09 00:46 #16
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    πέρα απο το ξεσκούριασμα που βοηθάει όπως και διατάσεις στα σημεία που παθαίνουμε κράμπες , για να είναι ελαστικοί οι μύς , το νερο πολλές φορες αν πίνουμε δεν μας καλύπτει δηλαδή αν αφυδατωθούμε απο εφύδρωση η λόγω ηψηλής θερμοκρασίας , όσο νερο και να πιούμε πάλι θα πάθουμε κράμπες γιατί με το νερό δεν αναπληρώνουμε κάποια στοιχεία όπως μέταλα και ιχνοστοιχεία , που άν λειψουν κάποια απο αυτα δεν αποθηκεύει ο οργανισμός το νερό στους μυς όπως πχ ένα σημαντικό μέταλο είναι και το μαγνήσιο η το κάλιο που η έλειψη οδηγεί σε κράμπες και μυικούς σπασμούς .

    εμένα μου έτυχε σε ποδοσφαιριστή που μου έλεγε παθαίνει συνέχεια και μόλις του έδωσα ενα πολύ καλό σκεύασμα με ηλεκτρολύτες σε 2 μέρες μου είπε έφυγαν τα συμπτώματα .

    πολλοί άνθρωποι έχουν και την προδιάθεση να παθαίνουν η έχουν έλειψη σε κάποιο μέταλο , αυτό βέβαια με εξετάσεις μπορεί κάποιος να διαπιστώσει , αλλα πρώτα τροφοδοτούμε τον οργανισμό με μέταλα και αν τα συμπτώματα δεν υποχωρούν ψάχνουμε παρα πέρα .

    αλλά μια διατροφή πλούσια σε λαχανικά και σαλάτες μπορεί να μας παρέχει τα απαραίτητα στοιχεία για τον οργανισμό.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-04-09 08:51 #17
    Προεπιλογή
    Και ποια θα μπορουσε να ειναι η αιτια για μια αστεια κραμπα στους κοιλιακους υστερα απο φταρνισμα;
    Ειπα.Ειναι αστεια....
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-04-09 19:25 #18
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    αυτό δεν είναι και τόσο ασυνήθιστο εγω ξέρω ατομα και πιτσιρικάδες ακόμη με κακή φυσική κατασταση αφου το πιο βαρύ πραγμα που εχουν σηκώσει είναι το βιβλίο και απο φτέρνισμα να πάθουν θλάση στην πλάτη όχι απλά κράμπα .

    στην κράμπα συντρέχουν οι λόγοι που προαναφέραμε , όπως και αν κάποιος περάσει μια ίωση και ελαφριάς μορφής χωρίς ιδιαίτερα συμπτώματα δηλαδή δεν χρειάζετε απαραίτητα να τον έχει ρίξει στο κρεβάτι , λόγω αφυδάτωσης του οργανισμού η και λόγω κρεπάλης απο ποτα και ξενύχτια δημιουργείτε αφυδάτωση και σαν επακόλουθο κράμπες .

    αυτό στην περίπτωση που δεν υπήρχαν συμπτώματα και εμφανίστηκαν ξαφνηκά και ψάχνουμε αιτία
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-04-09 23:25 #19
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    απο φτέρνισμα ένας έπαθε μετατόπιση σπονδύλου και είχε γίνει είδηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-04-09 23:52 #20
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο slaine Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο φτέρνισμα ένας έπαθε μετατόπιση σπονδύλου και είχε γίνει είδηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-04-09 00:14 #21
    Προεπιλογή
    Γενικά το μαγνήσιο βοηθάει
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-05-09 19:23 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eas2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά το μαγνήσιο βοηθάει
    και πας φαρμακειο και το ζητας πως;Συγγνωμη που ρωταω αλλα λεγομαι Βερονικα Πανασχετιδου..πως ακριβως βγαινουν αυτα;Χαπια;Σκονη;Υπαρχει συγκεκριμενο ειδος που προτεινετε;
    Δυο ατομα εμπιστευομαι..το ενα ειμαι εγω και το αλλο δεν εισαι εσυ!

    Μπορει να μην με ξερω καλα..αλλα με ξερω καλυτερα απο οποιονδηποτε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-05-09 19:33 #23
    Προεπιλογή
    [και πας φαρμακειο και το ζητας πως;Συγγνωμη που ρωταω αλλα λεγομαι Βερονικα Πανασχετιδου..πως ακριβως βγαινουν αυτα;Χαπια;Σκονη;Υπαρχει συγκεκριμενο ειδος που προτεινετε;

    mag2 λεγονται και τα ζητας απο φαρμακείο,είναι κουτι που περιεχει μεσα (αν θυμαμαι καλα την ποσότητα) 20 αμπούλες που τις σπας και πινεις 1-2 την ημέρα αναλογα.Εγω πινω μια μετα το τρεξιμο συνήθως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-05-09 19:34 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    [και πας φαρμακειο και το ζητας πως;Συγγνωμη που ρωταω αλλα λεγομαι Βερονικα Πανασχετιδου..πως ακριβως βγαινουν αυτα;Χαπια;Σκονη;Υπαρχει συγκεκριμενο ειδος που προτεινετε;

    mag2 λεγονται και τα ζητας απο φαρμακείο,είναι κουτι που περιεχει μεσα (αν θυμαμαι καλα την ποσότητα) 20 αμπούλες που τις σπας και πινεις 1-2 την ημέρα αναλογα.Εγω πινω μια μετα το τρεξιμο συνήθως.
    σε ευχαριστω πολυ!
    Δυο ατομα εμπιστευομαι..το ενα ειμαι εγω και το αλλο δεν εισαι εσυ!

    Μπορει να μην με ξερω καλα..αλλα με ξερω καλυτερα απο οποιονδηποτε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-06-09 15:57 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων



    εμένα μου έτυχε σε ποδοσφαιριστή που μου έλεγε παθαίνει συνέχεια και μόλις του έδωσα ενα πολύ καλό σκεύασμα με ηλεκτρολύτες σε 2 μέρες μου είπε έφυγαν τα συμπτώματα .

    Ηλία, γιά πές μας ποιό είναι αυτό το σκεύασμα γιατί "έφαγα" μία κράμπα πρίν κανα 10ήμερο και ακόμα με πονάει η γάμπα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-06-09 17:23 #26
    Προεπιλογή
    εμένα το μαγνήσιο (είτε είναι ΤΡΟΦΟΚΑΡΝΤ είτε είναι ΜΑΓΚ΄2 από το φαρμακείο) πιο πολύ στην ξεκούραση και την αποκατάσταση με βοηθάει και να κοιμηθώ σαν πουλάκι παρά στις κράμπες.!

    με αυτό που είδα μεγάλη διαφορά είναι το ΚΑΛΙΟ και συγκεκριμένα από το φαρμακείο το ΣΙΡΟΠΙ ΤΟ ΣΟΠΑ Κ γύρω στα 3 ευρώ αλλά κάνει τρομερή δουλειά! παθαινα κράμπες ακόμη και στους κοιλιακους και ενώ η διατροφή μου είναι άρτια και πάντοτε είμαι παραπάνω από απλά ενυδατωμένος!
    No pain, No gain
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-06-09 17:51 #27
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλία, γιά πές μας ποιό είναι αυτό το σκεύασμα γιατί "έφαγα" μία κράμπα πρίν κανα 10ήμερο και ακόμα με πονάει η γάμπα.

    αυτό το σκεύασμα είναι δοκιμασμένο δεν είναι τίποτε το ιδιαίτερο αλλα το έχει και η εταιρία που είναι και χορηγός στο φόρουμ beauty and the beast είναι γερμανικό προιον και εγω το χρησιμοποιώ πάρα πολύ σε ποδοσφαιριστές , μπορεί να υπάρχουν και άλλα εξίσου καλα αλλα το συγκεκριμένο το γνωρίζω και είναι δοκιμασμένο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-06-10 12:03 #28
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή Κραμπες και διαφορα αλλα...
    παιδες τις τελεφτεες μερες οταν τεντονομε η σφιγκο παθενο κραμπες τραβιγματα (χερια,ποδια,πλατη).

    εχει κανεις καμια ιδεα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-06-10 12:11 #29
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Ηλεκτρολύτες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-06-10 12:15 #30
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλεκτρολύτες.
    για πες κανα συμπληρομα μιας που εισαι καλος σε αυτα.

    ελεγα να δοκιμασω και μαγνησιο...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία