Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 08-07-19 22:34 #1
    Προεπιλογή Τελειοποίηση διατροφής Garnele -Απώλεια λίπους
    Γεια σε ολους!!

    Ειμαι 27 ετων (γυναικα) 66 κιλα και 1.73 υψος. Θελω να χασω αρχικα λιπος, συμφωνα με οσα διαβασα στο φορουμ εκανα ενα πλανο και θα ηθελα εκει που κανω λαθος να με συμβουλεψετε ωστε να το τελειοποιησω.
    Θα ημουν ευγνωμων.
    Λοιπον...

    Το πλανο μου ειναι:

    Γευμα1

    30γρ βρωμη σε νερο + 10γρ whey + 1 αβγο + 1 ασπραδι

    Γευμα2

    1 τορτιλα ολικης + 80 γρ κοτοπουλο + 30 γρ αβοκαντο
    Η
    200γρ γιαουρτι 0% η 2% + 10γρ whey + 3 ρυζογκοφρετες + 10 καρυδια/αμυγδαλα.

    Γευμα3

    100γρ κοτοπουλο. (Το κανω σε τηγανι γκριλ, του βαζω μουσταρδα και ριγανη, χωρις λαδι) 100γρ πατατα η 40γρ ρυζι (ωμη ζυγιση) + 40γρ τυρι φετα με 9% λιπαρα ή μισο αβοκάντο + σαλατα, μπροκολο σπανακι η οτι αλλο.

    Γευμα 4

    Τωρα εδω εχω θεμα γιατι παω προπονηση (βαρη και μετα αεροβια 30-40 λεπτα 5 φορες τη βδομαδα) αργα το βραδυ και τελειωνω στις 1 κ μετα μπανιο κ καπακι υπνο γτ το πρωι δουλευω, δεν ειμαι σιγουρη τι θα ηταν σωστο να τρωω. Παρακαλω τα φωτα σας.

    Για την ωρα τρωω αυτα:

    Πριν την προπονηση

    1 μπανανα + 25 γρ whey σε νερο

    Μετα την προπονηση

    25 γρ whey σε νερο

    Πριν τον ύπνο

    200γρ γιαουρτι 0% η 2% + 10γρ whey + 10 καρυδια/αμυγδαλα

    Ευχαριστώ!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-07-19 23:52 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    η διατροφη σαν διατροφη δειχνει οκ, αλλα δεν γραφεις στατς σου..
    ποσες θερμιδες ειναι η διατροφη αυτη ,ποσες πρεπει να παιρνεις κλπ..επισης, αν κρινω απο το υψος/βαρος σου, εκτος απο το να χασεις λιπος μαλλον πρεπει να βαλεις κ μυς, οποτε αν το κανεις αυτο, ισως δεις οτι τελικα δεν ειναι η απωλεια κιλων αυτο που θα πρεπει να σε απασχολει τοσο, αλλα η μυικοτητα...βεβαια συνδιαστικα με τις προπονησεις που θα κανεις με βαρη θα ερθει κ η μυικοτητα, εφ οσον τις κανεις σωστα.

    γιαουρτι παντα 2% το λιγοτερο, μην παιρνεις τα 0..

    η αεροβια τοσο πολυ κ τοσες φορες τη βδομαδα ισως δεν σου ειναι απαραιτητη σε υποθερμιδικη διατροφη, αλλα οπως εγραψα κ πανω δεν δινεις το θερμιδικο ελλειμα που εχεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-07-19 12:10 #3
    Προεπιλογή
    Στο πρωινό βγάλε τη whey και βάλε 1 ολόκληρο αυγό και 4 ασπράδια στο δεύτερο γεύμα βγάλε τη τορτιγια και βάλε 150 γρ κοτόπουλο ή τόνο με λαχανικά και ελαιόλαδο ή άσε το αβοκάντο ως έχεί, στο τρίτο γεύμα βγάλε της φέτα και βάλε λιπαρά από λιναιλαιο η ελαιόλαδο, βγάλε το ρύζι και βάλε πατάτα ή όσπρια, στο pre-workout βάλε 1 κουταλιά της σούπας λάδι καρύδας ή 30 γρ ξηρούς καρπούς και 30 γρ whey, μετά την προπόνηση βάλε ένα στέρεο γεύμα αφού δεν έχεις επιλογή να κάνεις Μεταπροπονιτικο εγώ θα έβαζα 150γρ κοτόπουλο με 150γρ πατάτα. Τώρα στα υπόλοιπα για την προπόνηση όπως τα είπε ο beefmeup.

    Στάλθηκε από το M5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-07-19 21:38 #4
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!

    Θερμιδες συντηρησης: 2283 ελλειμα 650 θερμιδες περιπου.
    Το πλανο αυτο εχει 1610 θερμιδες συμφωνα με το φιτνες παλ.

    Τα μακρος τα υπολογιζω 30υ/40π/30λ ή 35υ/40π/25λ.

    Φυσικα και θελω να βαλω σε μυς, αλλα και να χασω λιπος παραλληλα. Καπου διαβασα πως 40 λεπτα αεροβια μετα τα βαρη ειναι οτι καλυτερο για μεγιστη καυση. ποσες φορες τη βδομαδα πιστευεις πως θα ηταν καλο να κανω αεροβια; θεωρεις πως οι 5 φορες ειναι πολυ και αν ναι, γιατι; λόγω ελλειματος θερμιδων;

    Αν φαω κοτοπουλο κ πατατα μεταπροπονητικο δν θα ειναι βαρυ για πριν τον υπνο?

    Θα εφαρμοσω τα υπολοιπα κ θα ξαναποσταρω διατροφη. Ευχαριστωω
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-07-19 22:24 #5
    Προεπιλογή
    Μπορείς άφοβα να κάνεις 40 λεπτά περπάτημα με ελαφριά κλιση μετά τα βάρη σου, πρέπει να τα δίνεις όλα στα βάρη και η αεροβια να λειτουργεί βοηθητικά, όσο για το λίπος μην ανησυχείς αν κάνεις σωστά την προπόνηση σου δεν έχει θέση στο σώμα σου και θα καταλάβεις και μόνη σου ποτέ το σώμα σου έχει ανάγκη κι άλλο φαγητό, όσο για την πατάτα και το κοτόπουλο, εγώ προσωπικά μετά από δύο ώρες προπόνηση οτι και να φάω νιώθω ότι πεινάω...

    Στάλθηκε από το M5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-07-19 22:36 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Garnele Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!

    Θερμιδες συντηρησης: 2283 ελλειμα 650 θερμιδες περιπου.
    Το πλανο αυτο εχει 1610 θερμιδες συμφωνα με το φιτνες παλ.

    Τα μακρος τα υπολογιζω 30υ/40π/30λ ή 35υ/40π/25λ.

    Φυσικα και θελω να βαλω σε μυς, αλλα και να χασω λιπος παραλληλα. Καπου διαβασα πως 40 λεπτα αεροβια μετα τα βαρη ειναι οτι καλυτερο για μεγιστη καυση. ποσες φορες τη βδομαδα πιστευεις πως θα ηταν καλο να κανω αεροβια; θεωρεις πως οι 5 φορες ειναι πολυ και αν ναι, γιατι; λόγω ελλειματος θερμιδων;

    Αν φαω κοτοπουλο κ πατατα μεταπροπονητικο δν θα ειναι βαρυ για πριν τον υπνο?

    Θα εφαρμοσω τα υπολοιπα κ θα ξαναποσταρω διατροφη. Ευχαριστωω
    ναι, κοιτα..αν ισχυουν, που χλωμο το βλεπω να εχεις 2.200 θερμιδες συντηρησης, το διατροφικο ελλειμα των 650 θερμιδων που εχεις μονο απο διατροφη, συν αλλες 300 θερμιδες εγω σου λεω συνολο απο την προπονηση μαζι με την αεροβια, σε ριχνουν στις 1.200 περιπου θερμιδες ημερισως..δεν ακουγεται κ πολυ λογικο..η τεσπα, αν ισχυει θα εχανες βαρος σε ρυθμους που θα το καταλαβαινες με τοσες θερμιδες καθαρες.
    οποτε κατα πασα πιθανοτητα στην αεροβια δεν ανεβαζεις οσο χρειαζεται παλμους κ στις προπονησεις μπορει να μη δινεις οσο πονο χρειαζεται, αρα δεν καις ουτε καν 300 θερμιδες με αυτα.

    ποσο καιρο το κανεις αυτο το πλανο, ετσι για να εχουμε μια εικονα?
    οι 650 θερμιδες απο μονες τους ειναι πολυ μεγαλο ελλειμα για να μην εχεις διαφορα, πραγμα που μας φερνει στο πρωτο που σου εγραψα, οτι μαλλον το app που τις υπολογισες αρχικα πεφτει εξω κ δεν εχεις 2.200 συντηρηση, πραγμα που συμβαινει συχνα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Tags for this Thread