Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 31-08-19 18:18 #1
    Προεπιλογή Τι επιλογή συμπληρώματος να κάνω;
    Καλησπέρα στην παρέα.Εδώ και 4 μήνες έχω αρχίσει γυμναστήριο πηγαίνοντας κάθε εβδομάδα τρεις φορές ,έχοντας πρόγραμμα.Είμαι 20 χρονών,170cm ύψος και 60 κιλά.(μετρημένος στο γυμναστήριο : 97cm στήθος,73cm μέση,80cm κοιλιά,31.5 δικέφαλος).Σκέφτομαι να ξεκινήσω κάποιο συμπλήρωμα να με βοηθήσει να πάρω κάποια κιλά μιας και η διατροφή μου δεν καλύπτει τις θερμίδες που χρειάζομαι.Έχω διαβάσει για την omni-mx hardcore ότι είναι καλή αλλά και για την phd nutrition advanced mass που την χρησιμοποιεί ένας φίλος.Ποια προτιμάτε;Αξίζει τέτοιο συμπλήρωμα ή να πάω σε κάποια whey και να αλέθω βρώμη μέσα στο μείγμα;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-09-19 10:35 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.604
    Προεπιλογή
    Καλημέρα φίλε.
    Σε πρώτη φάση θα πρέπει να σκεφτείς μια All-in-One φορμουλα για μετά της προπόνηση έτσι ώστε να έχεις μια σωστή αναπλήρωση και αποκατάσταση.

    Η Omni ΜΧ Hardcore (Sci-Mx) με αυξημένη δόση σκευάσματος (150gr) ανά δόση και αναλογία πρωτεϊνης/υδατανθρακών, 551 θερμίδες ανα δόση, 55 γρ πρωτεϊνης, 72 γρ υδατάνθρακα. Περιέχει κρεατίνη , ZMA, B-αλανίνη κτλ .
    Μια επίσης πολύ καλή επιλογή όπως και η Complete After της Warriorlab που έχει την καινονομία να κανεις refill
    Απάντηση με παράθεση