Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 106 έως 120 από 120
  1. 23-04-09 20:35 #106
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Μιχάλη εννοείται ότι συφμωνώ και εγώ σε μια δική σου στήλη. Νομίζω ότι θα είναι καλύτερο για όλους και για το φορουμ να ειναι εκεί οι απόψεις σου μαζεμένες σε μια ελεγχόμενη στήλη.

    Όσο για αυτά που λές για τις συμπεριφορές μελών, τα έχω πεί επανελημένα και ελπίζω όσα από τα μέλη του φορουμ δε τα έχουν κατάβει ειναι επιτέλους καιρός να το κάνουν γιατί πλέον εχει εξαντληθεί η υπομονή όλων μας.

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-04-09 20:53 #107
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    παντως στην προκειμενη περιπτωση δεν ειδα κατι να ειπε για σενα που θα επρεπε να σε πηραξει, ισως να κανω λαθος αλλα πραγματικα δεν ειδα κατι.
    Δεν διαβασα ολο το τοπικ μονο την αρχη και βλεπω συνεχηζεις την δυναμη με καποιο ιδιετερο στυλ προπονησης απλος σου θυμηζω οτι η υπετροφια γηνετε οταν ο χρονος κατω απο ενταση ειναι 20-70 δευτερολεπτα για διαφορα σωματικα τμηματα(εκει μεσα κοιμενοντε απλος μερικα αλαζουν)
    οποτε μην περημενεις μυεις με 5 ρεπς με 1 δευτερο πανω ενα κατω=10 δευτερα κατω απο ενταση
    Απλη αναφορα ειναι δεν διαβασα ολο το λογκ μονο 1ο ποστ αλλά κρίνω το πλάνο σε μερικά σημεία, όπως το ότι αποτυγχάνει σε υπερτροφία και δεν πρόκειται να βάλεις μυες

    Για να καταλάβεις, δεν είναι κάτι που λέει, είναι πως και σε ποιό χρόνο το λέει.
    Αν έλεγε π.χ.
    Δεν διάβασα το τόπικ και δεν ξέρω αν εφαρμόζεις και κάτι ανάλογο, αλλά δεν θα ηταν καλύτερα να υπάρχουν και περισσότερες reps και time under tension σε κάποια φάση?
    Αν υπάρχουν (και όντως υπάρχουν αν παρακολουθήσει κανείς όλη την πορεία κλπ), τότε μην λαμβάνεις υπόψιν ότι είπα, αφου δεν έκτασα να διαβάσω όλες τις σελίδες του τόπικ.


    Έπειτα, ενα και μόνο σχόλιο ή ένα μόνο μέλος δεν αρκούν για να σε κάνουν να αντιδράσεις, θα πρέπει να έχεις "μπουχτίσει" απο επανελλειμένα παρόμοια περιστατικά, οπότε να να πέφτει αναγκαστικά το βάρος στο παρόν και να φαίνεται αυτό υπαίτιο, ενω δεν είναι ακριβως.
    Αν πρόσεξες, η "δυσφορία" που έδειξα κάποια στιγμή στο φόρουμ (αν μπορουμε να το πούμε και έτσι), έγινε καναδυό μέρες πριν γίνει αυτό το παραπάνω ποστ του Ruhl, στο οποίο απάντησα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-04-09 20:57 #108
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy Εμφάνιση μηνυμάτων
    " και όχι όπως μου έχει συμβεί τελευταία "...κάνε συ αυτό και μετα έλα να μας τα πεις" και τέτοια (και ναι, είναι σπόντα για αυτόν που το έκανε)
    ...αν με πιάνεις
    για μενα ηταν η σποντα ..



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω μιχαλη σε διαβεβαιώνω πως δεν ειναι 2-3 μελοι απο εδω μεσα ουτε 20-30, ειναι πολλα περισοτερα και οχι μονο απο δω μεσα αλλα και απο αλλα και απο ολο το νετ που ασχολητε με το ββ που σε σέβονται και ''μετρανε'' πολυ τις απόψεις σου, και εγω μαζι με αυτους.
    +144


    (εγω μονο μια παρατήρηση εχω να κανω σε σχεση με σενα, το μιον σου ειναι που αρπάζεσαι η παρεξήγησε τις περισσότερες φορες απο λαθος κατανόηση αυτου που λεει κάποιος για σενα,)+++

    οσον αφορα τον ρουλ και αυτος ειναι εξισου χρησιμος στο φορουμ εχει πολες γνωσεις και του βγαζω το καπελου και αυτου. επιδη τον ξερω καλα, δεν ειναι κακος η περίεργος, λιγο μλκας (και να μη νευριασεις μουργο με αυτο που λεω) ειναι μερικές φορες, και χανει το δίκαιο του τις περισσοτερες φορες απο παρορμιτισμο να το πω, καπως ετσι, και εγω του εχω πει μιλώντας πολλες φορες στο μσν να γραφει λιγο ποιο ''ομορφα'' αυτα που θελει να πει, αλλα αυτος ειναι ο τροπος του και δεν αλλάζει, και αυτος νεος ειναι και δικαιολογείτε για μενα κατα καποιο τροπο.

    παντως στην προκειμενη περιπτωση δεν ειδα κατι να ειπε για σενα που θα επρεπε να σε πηραξει, ισως να κανω λαθος αλλα πραγματικα δεν ειδα κατι.

    τεσπα αυτες ειναι οι δικες μου αποψεις, εγω ευχομαι να μηλαμε με ηρεμια και περνοντας ευχαριστα την ωρα μας πανω στο αντικημενο που μας ενδιαφερει και αγαπαμε, το ββ, και οχι μονο.


    σωστος ο κατερινη ...
    οσο για αυτο ηταν κατι που εγραψα βιαστηκα δεν το πολυσκεφτηκα-και δεν περιμενα να σε πειραξει..
    αλλα οκ εχεις δικιο λιγη ευγενεια δεν βλαπτει ισα ισα...

    τωρα επισης λες οτι μερικα μελη ερχονται εδω μονο και μονο για να διαφωνησουν.
    εγω και το λεω αυτο επειδη πεταξεες σποντα δεν ειμαι απο αυτους - εγω κοιταω να εκμεταλευτω τις γνωσεις σου οπως και του ruhl -

    και μην ξεχνας ο γραπτος λογος παρεξηγητε πολυ ευκολα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-04-09 21:12 #109
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    για μενα ηταν η σποντα ..
    Γιατι δεν το άφησες να μείνει μεταξύ μας?

    Το θέμα δεν ακριβως ότι με πειράζει έτσι όπως το είπες.
    Απλά με έκανε να αναρωτηθώ, γιατι κάθομαι και λέω την άποψή μου και απαντώ συνεχώς, αφου οι άλλοι την "παίρνουν" σαν προσπάθεια ότι παω να το παίξω έξυπνος ή ξεχωριστός και θέλω να πείσω με το ζόρι τους άλλους και τέτοια, ενω εγω απλά είπα ότι αν τυχει και φάει παραπάνω πρωτεΐνη σε ένα γεύμα ή γεύματα δεν θα χαλάσει και ο κοσμος, ουτε θα πάθει κάτι σοβαρό, παρα μόνο απο άποψης οικονομικής πλευράς αφου θα καταναλώνει περισσότερη τροφή, και δεν αναφέρθηκα σε συγκεριμένη περίπτωση που κάποιος έχει κάποιο πρόβλημα με το συκώτι του για να προσέξει, αντι να "ξοδέψω" π.χ. τον χρόνο μου στο να παω να κάνω προπόνηση?


    Ένα άλλο που μου κάνει εντύπωση, στην συγκεκριμένη περίπτωση και σε σενα, είναι ότι παρόλο που δεν ασπάζεσαι/συμφωνείς με τις απόψεις μου εντελώς, αλλά μόνο εν μέρει, παρόλα αυτά τις προωθείς, και αυτό με τιμά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-04-09 21:27 #110
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    ^^κανονικα για μενα ατομα που ασχολουνται τα χρονια που ασχολουμε εγω 3,
    δεν θα επρεπε να εχουν αποψη ακομα..ουτε εγω ενοειται..
    διοτι σε 3 χρονια δεν προλαβαινεις να αποκτησεις εμπειρια και ουτε να πειραματιστεις.αρκετα....ειδικα με τα θεματα προπονησης γιατι εκει υπαρχουν χιλιαδες ζητηματα..στην διατροφη ειναι λιγο πιο συγκεκριμενα τα πραγματα αλλα και παλι θελει χρονια...
    εγω με τα θεμα για την καταναλωση πρωτεινης ειμαι λιγο ευεξαπτος γιατι εχω κατι θεματα με το συκωτι...και οκ αμα εχεις νευρα για αλλους λογους μπορει και να γραψεις κατι αποτομα και να παρεξηγηθει ο αλλος..
    και σε προωθω γιατι οπως ειπα εχεις γνωσεις πιο πολλες απο μενα...
    και το ruhl προωθω και αλλα ατομα τον βοςς κτλ επειδη ξερουν πιο πολλα απο μενα..
    ε καμια φορα παρασυρομαι και λεω και εγω την σκεψη μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-04-09 21:56 #111
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^κανονικα για μενα ατομα που ασχολουνται τα χρονια που ασχολουμε εγω 3,
    δεν θα επρεπε να εχουν αποψη ακομα..ουτε εγω ενοειται..
    διοτι σε 3 χρονια δεν προλαβαινεις να αποκτησεις εμπειρια και ουτε να πειραματιστεις.αρκετα....ειδικα με τα θεματα προπονησης γιατι εκει υπαρχουν χιλιαδες ζητηματα..στην διατροφη ειναι λιγο πιο συγκεκριμενα τα πραγματα αλλα και παλι θελει χρονια...
    εγω με τα θεμα για την καταναλωση πρωτεινης ειμαι λιγο ευεξαπτος γιατι εχω κατι θεματα με το συκωτι...και οκ αμα εχεις νευρα για αλλους λογους μπορει και να γραψεις κατι αποτομα και να παρεξηγηθει ο αλλος..
    και σε προωθω γιατι οπως ειπα εχεις γνωσεις πιο πολλες απο μενα...
    και το ruhl προωθω και αλλα ατομα τον βοςς κτλ επειδη ξερουν πιο πολλα απο μενα..
    ε καμια φορα παρασυρομαι και λεω και εγω την σκεψη μου...
    Όχι, να έχουν αποψη όλοι, δεν παίζει ρόλο το προπονητικό backround, και όλοι μπορουν να έχουν άποψη.
    Αν δεν έχεις άποψη, δεν θα ακουσεις και την άποψη του άλλου, αν με πιάνεις.

    Απλά να έχουν πιό ανοιχτό μυαλό στις απόψεις των πιό έμπειρων, και να εστιάζονται στο απο που πηγάζουν αυτές οι απόψεις και γιατι υπάρχουν αυτές οι απόψεις κλπ, και όχι απλά για το ποιό είναι το "ειδος" της άποψης.

    π.χ. ο Steven King Style, έχει δεν έχει μισό χρόνο πανω κάτω backround πανω στον χωρο, παρόλα αυτά κάνει καλύτερο ξεκίνημα στον χωρο απο ότι έκανα εγω, επειδή εστιάζεται όπως είπα παραπάνω στις απόψεις των άλλων και πιό εμπειρων κλπ και κατανοεί εν τέλει καλύτερα και την δική του άποψη, αν με πιάνεις (γιατι είναι και λιγο "μυστηριο" ετσι όπως το είπα).

    Και φυσικά, άλλο απόψεις, άλλο σκέψεις, άλλο ιδέες-εμπνεύσεις, άλλο γνώσεις, άλλο εμπειρίες, άλλο σκέψεις κάτω απο επιρροή νευρων κλπ κλπ.
    Δεν είναι ακριβως ίδια όλα μεταξύ τους, αν και "μοιάζουν" πολλές φορές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-04-09 00:00 #112
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Σε γελάσανε Ruhl.
    Μάλιστα όπως λες και δείχνεις, είσαι άτομο που διαβάζεις, οπότε μου φαίνεται και παράξενο να μην έχεις διαβάσει κάποια πράγματα παραπάνω (βλέπε αστερισκο *παρακάτω)

    Πρωτον, όπως είπες και εσυ, δεν έχεις διαβάσει όλο το τόπικ και συνεπώς την προεία και του πλάνου κλπ.
    Δεύτερον, αυτό που κάνεις εσυ, δεν έχει καμμία σχέση με αυτό που κάνει ο φίλος, δηλαδή με αυτό που του πρότεινα εγω.

    *Σε αυτό που πρότεινα εγω και που κάνει ο φίλος, δεν ισχύουν αυτά που λες, ίσα ίσα το αντίθετο συμβαίνει.
    Είναι καλύτερη η μάζα που έρχεται με τις 5αρες, απο ότι αυτή με τις 8αρες και το μεγαλύτερο time under tension, διότι απο την πλευρά αυτού που προτείνω και κάνει και ο φίλος, για μας είναι καλύτερη η μάζα η σαρκομερική και όχι η σαρκοπλασμική.
    Πολλα γραφεις ουτε τα δικα σου διαβασα περα απο αυτα εδω
    λαθος κανεις και με τα ευρη επαναληψεον για υπετροφια(6-12) αν το παρεις απο την μια και το time under tension απο την αλλη τι στοχο δημιουργησατε μετα τι κοιταξατε μελοντικα τι συμβουλες πηρε δεν κοιταξα ειδα ρεπς χωρις τεμπο ειδα λεξη μυικη μαζα διπλα και ερηξα τα 2 cent μου στο τοπικ τι σκας? και κανεις 3 σελιδες ποστ και 3 quote γνωμη μου και οποιος γουσταρει ακουει οποιος γουσταρει με γραφει στα @@ τ αυτα διαβασα απο τον poliquine kai broser αυτα ποσταρω εδω αν δεν ειναι χρησημα στον skrwz21 τοτε θα ειναι χρησημα για τον επομενο skrwz21

    Πιστευω ακομα δεν μπηκε κανονας να μην ρηχνουμε τα 2cent σε συγκεκρημενα τοπικ χωρις να τα διαβασουμε ολα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-04-09 00:22 #113
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλα γραφεις ουτε τα δικα σου διαβασα περα απο αυτα εδω
    λαθος κανεις και με τα ευρη επαναληψεον για υπετροφια(6-12) αν το παρεις απο την μια και το time under tension απο την αλλη τι στοχο δημιουργησατε μετα τι κοιταξατε μελοντικα τι συμβουλες πηρε δεν κοιταξα ειδα ρεπς χωρις τεμπο ειδα λεξη μυικη μαζα διπλα και ερηξα τα 2 cent μου στο τοπικ τι σκας? και κανεις 3 σελιδες ποστ και 3 quote γνωμη μου και οποιος γουσταρει ακουει οποιος γουσταρει με γραφει στα @@ τ αυτα διαβασα απο τον poliquine kai broser αυτα ποσταρω εδω αν δεν ειναι χρησημα στον skrwz21 τοτε θα ειναι χρησημα για τον επομενο skrwz21

    Πιστευω ακομα δεν μπηκε κανονας να μην ρηχνουμε τα 2cent σε συγκεκρημενα τοπικ χωρις να τα διαβασουμε ολα
    Λοιπόν, συνεχίζεις με αγένεια και με άσχημο τρόπο.
    Το θέμα δεν έχει να κάνει με κανόνες και ουτε με το να μην δίνεις τα cents σου (και να ακολουθήσουν κι άλλοι με ένα +1000 κλπ) και να μην λες τις απόψεις σου.
    Καλό είναι πριν απαντάς και απευθύνεσαι σε μένα ή κάτι σχετικό με μένα, να διαβάσεις πρωτα όλα όσα έγραψα για το περιστατικό και όχι μόνο δυο τρεις γραμμές, για να καταλάβεις και τι έγραψα και εννοούσα.

    Όσο για τον Poliquin, αμφιβάλλω αν τον καταλαβαίνεις, ίσα ισα τα πράγματα που λέει συμφωνούν περισσότερο με αυτά που είπα και αναφέρθηκα, εσυ κοιτας μόνο τους αριθμούς (π.χ. 6-12) και όσα είναι απλά γραμμένα στο χαρτί.
    Επίσης, δεν είπα ότι είναι λάθος ότι υπερτροφία συμβαίνει στις 6-12 επαναλήψεις, αλλά είπα ότι υπερτροφία μπορει να υπάρξει και με 3αρες και 5αρες κλπ, υπάρχουν λογιών λογιών υπερτροφίες, κάτσε να μαθεις πρωτα και για αυτές και για άλλα πράγματα, να αποκτησεις και περισσότερες εμπειρίες μιας και εισαι ακόμη στην αρχή, και μετα έλα να αμφισβητήσεις και να βγάλεις λάθος τις απόψεις μου, που δεν είναι άλλο απο απόψεις και μεγάλων προπονητών όπως ο Poliquin, ο Thibaudeau κλπ, και δεν είναι κάτι που ανακάλυψα εγω, απλά τα έχω βιώσει και σε εφαρμογή για αυτό και δεν αναφέρομαι απλά μόνο σε ότι διαβάζω χωρις να το εχω βιώσει και καταλάβει, όπως εσυ.

    Επειδή δεν μπορω να "παιξω" με αυτόν τον τρόπο και θέλω να ασχοληθώ με πιό χρήσιμα για μένα πράγματα, σε αφήνω το πεδίο ελεύθερο να ξοδέψεις όλα τα cents σου και να κάνεις το κομμάτι σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-04-09 00:57 #114
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Επίσης, δεν είπα ότι είναι λάθος ότι υπερτροφία συμβαίνει στις 6-12 επαναλήψεις, αλλά είπα ότι υπερτροφία μπορει να υπάρξει και με 3αρες και 5αρες κλπ, υπάρχουν λογιών λογιών υπερτροφίες,
    Εγω μηλαω για μεγηστη υπετροφια και με 1 επαναληψη υπαρχει υπετροφια αλλα οχι σε τετοιο βαθμο οπως με 6-12 με τεμπο μεσα οπως και με 100 επαναληψεις παλι υπαρχει υπετροφια αλλα παλι οχι σε τετοιο βαθμο

    Και ποιος αμφησβητησε εσενα? αναφερω καπου την λεξη βραουνι μεσα? και δεν το ειδα η πηρα κανεναν post σου και ειπα οχι αυτος δεν τα λεει καλα ουτε καν ειδα τι του πρωτηνες το λεω στο ποστ μου εξαλου και 2 φορες για να γηνω κατανοητος αλλα δεν εγηνα
    Ουτε καν ξερω αν τον προπονης εσυ η τι συμβουλες του εδωσες και αν ειναι μαθητης σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-04-09 01:14 #115
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω μηλαω για μεγηστη υπετροφια και με 1 επαναληψη υπαρχει υπετροφια αλλα οχι σε τετοιο βαθμο οπως με 6-12 με τεμπο μεσα οπως και με 100 επαναληψεις παλι υπαρχει υπετροφια αλλα παλι οχι σε τετοιο βαθμο

    Και ποιος αμφησβητησε εσενα? αναφερω καπου την λεξη βραουνι μεσα? και δεν το ειδα η πηρα κανεναν post σου και ειπα οχι αυτος δεν τα λεει καλα ουτε καν ειδα τι του πρωτηνες το λεω στο ποστ μου εξαλου και 2 φορες για να γηνω κατανοητος αλλα δεν εγηνα
    Ουτε καν ξερω αν τον προπονης εσυ η τι συμβουλες του εδωσες και αν ειναι μαθητης σου
    ΟΚ Αλέξανδρε, πάω πάσο.
    Άργησα να σε καταλάβω, αλλά σε κατάλαβα.
    Ελπίζω και εσυ να με καταλάβεις.
    Κάνε δουλειά σου εσύ, δεν θα σε ενοχλήσω ξανά, ας τελειώσει εδώ.

    Υ.Γ.Δεν προπονώ κανέναν, ουτε και είναι κάποιος απο εδω μεσα μαθητής μου.
    Το αν προτείνω ή δίνω συμβουλές, είναι άλλο θέμα, αλλίμονο αν αρχίσει να φαίνεται σαν να είμαι δάσκαλος με μαθητές κλπ, πιπέρι !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-04-09 22:01 #116
    Το avatar του χρήστη skrwz21

    Εγγραφή
    19-01-2009
    Περ.
    Athina
    Μηνύματα
    458
    Προεπιλογή
    Λυπαμαι πραγματικα γιαυτο που εγινε, με τον Μιχαλη και απορω ποιες ηταν οι προθεσεις απο καποια μελη του φορουμ
    Δεν ξερω αν εχει αποχωρησει οριστικα απο το φορουμ (αυτο φαινεται) παντως με το δικιο του..
    Η δουλεια που προσφερει στο φορουμ και σε ολους μας εδω, δεν επρεπε να αντιμετωπιζετε με τετοιο τροπο..

    Ωστοσο εγω θα συνεχισω και την ανανεωση στο λογκ μου και ελπιζω οτι θα συνεχισει να μας δινει τις τεραστιας σημασιας για τις προπονησεις μας, συμβουλες του.

    Σημερα κατω σωμα στο 3χ5
    σκουωτ ελευθερο 95κιλα για 3 επαναληψεις δεν την παλεψα τελικα και κατεβηκα στα 90 για αλλα 2 σετ με 4 επαναληψεις το καθενα.. Αυτο βγηκε σημερα
    Καλημερες με 60κ 3χ5
    γαμπες στο σμιθ 90κ 3χ12
    κοιλιακους 3χ12 με 12κιλο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skrwz21 : 30-04-09 στις 22:00
    Practice makes perfect !
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-05-09 00:02 #117
    Το avatar του χρήστη skrwz21

    Εγγραφή
    19-01-2009
    Περ.
    Athina
    Μηνύματα
    458
    Προεπιλογή
    Συμπληρωσα 6 εβδομαδες με το προγραμμα 'κατω/ανω σωμα' και σημερα τελευταια μερα για 1χμεθοδο επαιξα ,

    Αρσεις θανατου για 130κ, (2χ4) πρωτη προσπαθεια 3 επαναληψεις . Μου γλιστρησε η μπαρα απο τα γαντια στην 3η επαναληψη και στη δευτερη προσπαθεια 3 επαναληψεις παλι με τα ιδια κιλα !

    Στην πρεσα εβαλα 157λιμπρες για 1χμεθοδο, 5 επαναληψεις στο πρωτο part -rest-pause- (20δευτ.) και αλλες 3 επαναληψεις.

    Γαμπες εβαλα 110 κιλα για 1χμεθοδο και εκανα 10επαναληψεις -rest-pause- και αλλες 7.

    κοιλιακους με το 18κιλο για 1χμεθοδο, 12 και 8 επαναληψεις αντιστοιχα.

    Μιχαλη τι λες για τωρα που μπηκα και σε περιοδο γραμμωσης ? Μηπως να μπω παλι στο προηγουμενο πλανο προγραμματος που μου εδωσες ή εχεις κατι αλλο ?
    Practice makes perfect !
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-05-09 00:48 #118
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Eγω είμαι της γνώμης να συνεχίσεις με αυτό (μόνο 2 φορές κορύψωσες με μέθοδο σε αυτες τις 6 εβδομάδες).
    Αν θες κάνεις και το προηγούμενο.

    Όπως και να έχει, αυτό (προπόνηση) είναι άσχετο με το αν μπήκες σε περίοδο δίαιτας (δεν λέω γράμμωσης), πάντα με το ίδιο σκεπτικό πρέπει να έιναι.

    Γιατι πολύ ακούγεται ότι θέλει υψηλότερες επαναλήψεις και volume ταχα για να γραμμώση κάποιος κλπ.
    Bullshit !
    Εαν ξεκινήσεις δίαιτα και ρίξεις την ένταση και δεν παίζεις βαριά, τότε δίνεις αφορμή στο σωμα να χάσει μυες αντι για λίπος, διότι δεν θα τους χρειάζεται αφου δεν θα υπάρχει ένταση και βαριά κιλά, αφου για την μικρότεερη ένταση θα μπορουν να είναι και μικρότεροι και πιό αδύναμοι για να ανταπεξέλθουν.

    Η απώλεια λίπους είναι θέμα διατροφής, και γίνεται πιό εύκολα όταν υπάρχει ήδη κάποιο μυικό επίπεδο (όσο πιό μεγάλοι και δυνατοί μυες, τόσο πιό εύκολα καις λίπος), αλλά και όταν "φροντίζεις" για αυτό το μυικό επίπεδο, ωστε τουλάχιστον να συντηρηθεί εκει που είναι αν όχι να αυξηθεί, και αυτό δεν γίνεται με το να αλλάξεις σε υψηλές επαναλήψεις π.χ. τυπου 15αρες, ή τουλάχιστον αν θες, να αλλάξεις αποκλειστικά για όλη την προπόνηση με 15αρες και να μην έχεις ενταση, βαριά κιλά και χαμηλές επαναλήψεις.

    Όοσ για τα συμπληρώματα και τα λιποτροπικά, αν δεν τηρηθούν τα παραπάνω, δεν θα δουλέψουν ουτε αυτά.
    αν τηρηθούν, θα βοηθήσουν, αλλά αυτό όταν χρειάζονται πραγματικά* και στην ωρα τους.

    *Αν γίνεται δουλειά με κάτι, ποιός ο λόγος να το αλλάξεις ή να προσθέσεις κάτι.
    Θα το προσθέσεις όταν αυτη η δουλειά που γίνεται με τα άλλα, φτάσει κάποια στιγμή σε "κόλλημα".
    Αν χρησιμοποιήσεις απο την αρχή όλο το οπλοστάσιό σου (όταν ακόμη δεν χρειάζεται), δεν θα έχεις κάτι για βοήθεια αργότερα όταν θα χρειαστείς.
    Άσε που αν απο την αρχή τα κάνεις όλα στο extreme (λιποτροπικά, μείωση θερμίδων, αυξηση προπόνησης, αερόβια υπερβολική κλπ), θα εξαντληθείς και μετα θα το παρατησεις ότι κάνεις.
    Κι αν δεν εξαντληθείς, τότε όταν θα "κολλήσεις" και θα χρειαστείς κάτι επιπλέον, δεν θα έχεις, αλλά αν προσπαθήσεις και βάλεις (π.χ. επιπλέον αερόβια ακόμη και στον ύπνο που λέμε κλπ), τότε θα κάνεις ζημιά στο σωμα σου.

    Τα παραπάνω απευθύνονται σε όλους και όχι αποκλειστικά σε σένα μόνο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-05-09 20:11 #119
    Προεπιλογή
    μαθαινω πολλα διαβαζοντας τις συμβουλες σας σε αλλα μελη του φορουμ!
    ευχαριστω πολυ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-05-09 01:43 #120
    Το avatar του χρήστη skrwz21

    Εγγραφή
    19-01-2009
    Περ.
    Athina
    Μηνύματα
    458
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mikroskopikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαθαινω πολλα διαβαζοντας τις συμβουλες σας σε αλλα μελη του φορουμ!
    ευχαριστω πολυ!
    αυτα να τακουνε καποιοι θρασυδειλοι (αν μας ακουνε) που προσπαθουνε να βλαψουνε καποια σημαντικα μελη η και το φορουμ γενικοτερα, τα οποια βγαζουν τις γνωσεις που εχουνε απτο χωρο του ββ προς τα εξω και βοηθανε με τον καλυτερο τροπο τους νεοτερους κυριως αλλα και πιο παλιους εδω μεσα.. Συγνωμη αλλα προκειται περι ηλιθιων αν αυτο που λενε οτι γινετε τον τελευταιο καιρο στο φορουμ εδω ισχυει !!

    το εχω δηλωσει πολλες φορες και θα το ξαναπω, οτι μεσω του φορουμ μπορουμε ευτυχως και αντλουμε πολλα διδαγματα ιδεες και γνωσεις που δε θα μπορουσε ποτε κανεις να παρει απο καποιον εκει εξω η στα γυμναστηρια μεσα, 'γυμναστες' 'αθλητες΄διατροφολογους' η δε ξερω και γω τι..
    η τουλαχιστον ειναι ενα θετικο το οτι μπορεις αποδω να εχεις μια δευτερη και τριτη αποψη σε θεματα που σε καινε για το αθλημα αυτο !
    Practice makes perfect !
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678

Tags for this Thread