Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 06-01-20 02:23 #1
    Προεπιλογή Πως να χάσω κοιλια
    Γεια σας είμαι 17ετων 1.72 και 66 κιλά
    Θέλω να χάσω αυτά τα παραπανησια κιλά αλλά δε μπορω να πάω σε γυμναστήριο διότι δίνω πανελλήνιες
    Ομως προσπαθώ να κάνω κοιλιακούς κλπ στο σπίτι
    Με τη διατροφή προσέχω αλλά δε μπορω να καταλάβω γιατί δε ξεφουσκώνει το σωσοβιακι
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-01-20 11:35 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Γεια σου φίλε μου. Το πρώτο που αρχικά είναι βασικό να ξες είναι ότι το λίπος χάνεται συνολικά πάντα από όλα το σώμα και όχι τοπικά. Με απλά λόγια χάνουμε πάντα λίπος από όλο το σώμα και δεν γίνεται να χάσουμε μόνο από ένα σημείο πχ κοιλιά. Βέβαια ανά καιρους βγαίνουν κάτι έρευνες που δείχνουν ότι γενικά αναλόγως με το αν ασκεις κάποιο σημείο βοηθά εκεί στο να χαθεί παραπανίσιο λίπος αλλά ακόμα όλα αυτά είναι λίγο αβάσιμα. γενικά το λίπος λοιπόν χάνετε συνολικα πάντα.Η Κοιλιακοι λοιπόν θα σε βοηθήσουν στο να χτυσεις τους μύες της συγκεκριμένης περιοχής αλλά όχι στο να χάσεις λίπος. Εφόσον θες να χάσεις κιλά θα πρέπει να κιμανθεις υποθερμιδικα και σιγά σιγά θα χάνεις. Κάτι επιπλέον βασικό. Στα σημεία που βάζουμε ποιο εύκολα λίπος έχουμε την τάση να τα χάνουμε και πολύ ποιο δύσκολα. Αν εσύ βάζεις λίπος κυρίως σε κοιλιά από εκεί θα χαθεί και ποιο αργά. Τέλος πολλά πράγματα είναι θέμα οπτικής. Ο καλύτερος τρόπος να βλέπεις αν προοδεύεις είναι η μεζούρα. Για να γίνω ποιο συγκεκριμένος, υπάρχει η πιθανότητα να χάνεις λίπος από την κοιλιά, ωστόσο ακριβώς επειδή ταυτόχρονα χάνεις λίπος σε όλο το σώμα εσένα να σου φενεται ότι το σημείο εκεί είναι ίδιο. Κάνε μια μέτρηση μέσης τώρα και ανά καιρους βλέπε και με αυτό τον τρόπο αν εκεί προοδεύεις.Για να μην παραλιλειψω κάτι βασικό, τα κιλά σου σε σχέση με το ύψος σου και το σβματοτυπο που περιγράφεις μου δείχνουν ένα άτομο χωρίς πολύ μυικοτητα. Λαό είναι παραλιλα με τους κοιλιακούς να γυμνάζει όλο το σώμα έστω και με σωματικό βάρος. Αν το στήθος σου είναι ολυ μικρό μυϊκά, αν η πλάτη σου δεν είναι αρκετά φαρδιά και λίγο λίπος να έχεις στην κοιλιά θα είναι εσθητο. Ξεκίνα γυμναστική έστω κάποια λεπτά και γυμνάζει όλο το σώμα Push ups, μονοζυγο κλπ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aris1994 : 06-01-20 στις 11:40
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-07-20 01:31 #3
    Προεπιλογή
    Και εγω προσπαθω να χασω κιλα. Μου φαινεται απιστευτα δυσκολο. Ειμαι 35 χρονων 120 κιλα και υψος 165. Νομιζω πρεπει να ξεκινησω. Θα προσπαθησω να ακολουθησω το προγραμμα
    Απάντηση με παράθεση