Σελίδα 2 από 206 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 3080
  1. 07-03-09 19:34 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nancy27
    Ωραια Κωνσταντίνα! αυριο που θα κάνω πόδια θα κανω ακριβώς ΟΤΙ μου είπες. Λιγο τις ακησεις δε τις καταλαβαίνω όλες αλλα θα ρωτήσω τη γυμναστρια! ελπίζω να τα καταφέρω!

    Και κατι ακομα βρε κωνσταντίνα....... κοιλιακούς πώς θα φτιάξω;;;;

    Νάνσυ


    Nansy καλησπέρα.
    Γράψε μου αν έκανες τις ασκήσεις που σου εβαλα αν καποια δεν καταλαβες η δεν σου εδειξαν να σου εξηγήσω.
    Οσο για τους κοιλιακούς την διατροφή πρώτα απο ολα οπως είπαμε, και θα λεω και θα ξαναλέω!!!!!!!!!! 2 φορες την εβδομάδα μετά την προπόνηση θα κάνεις κοιλιακούς, μια ασκηση για τους επάνω κοιλιακούς μια για τους κάτω και κανε και στο τουιστερ για τους πλάγιους.
    Περιμένω νεα σου, και στο επομενο σου ποστ αν αυτοί που κανεις ηδη εσυ ενα χρόνο τώρα, δεν σου εχουν δείξει κατι διαφορετικό απο αυτό που ειχες πριν, θα σου προτείνω εγω αλλες ασκήσεις
     

  2. 10-03-09 00:14 #17
    Προεπιλογή
    κωσταντινα καλησπέρα.
    Λοιπον ειμαι 33 χρονών και τους τελευταιους 7 μήνες έχω μπεί σε πρόγραμμα.Προσέχω την διατροφή διαβάζοντας και το φόρουμ και κάνω προπόνηση 5-6 φορές την βδομάδα μια βάρη μια αερόβια εναλλάξ.
    Μια τυπική μέρα διατροφής είναι η εξής:
    7.00 Γάλα με βρώμη και 2 ασπράδια
    11:00 πιτάκι βρώμησ ή τόστ με 2πλή γαλοπούλα και τυρί
    15.30 μεσημεριανό με πρωτείνη και σαλάτα (κότόπουλο,μοσχάρι,μπιφτέκι,ψάρι)
    17.30 προπόνηση
    μετά την προπόνηση 3 ασπράδια
    Βράδυ γιαούρτι ή cottage ή αν βγώ έξω κατι σε ψητό
    Σε ότι αφορά την προπόνηση έχουμε:
    Δευτέρα πόδια
    τρίτη αερόβια
    Τετάρτη Στήθος-ώμους-τρικέφαλα
    πέμπτη αερόβια
    παρασκευή πλάτη, τραπεζοειδής,δικέφαλα
    Σάββατο γλουτοί αερόβια

    Τις μέρες που έχω αερόβια ξεκίνησα με 30' και έχω φτάσει τα 50'
    ενώ τις μέρες που έχω βάρη κάνω στο τέλος 25' αερόβια

    Tο προβλημά μου είναι το εξής.Εδώ και κάποιους μήνες έχω μείνει στάσιμη σε κιλά ενώ στην αρχή έχανα. Συνολικά έχω χάσει 7 κιλά.Αλλά τον τελευταίο καιρό δεν μπορώ να χάσω με τπτ και ας αυξάνω την αερόβια.Επίσης έχω βάλει και πράσινο τσάι πριν την προπόνηση τις τελευταίες 3 βδομάδες αλλά ούτε αυτό φαίνεται να κάνει δουλειά.
    οι στόχοι μου είναι να χάσω μερικά κιλά ακόμη (τουλάχιστον 5) και γενικά να σφίξει λίγο το κορμί μου γιατι δεν έκανα ποτέ μου γυμναστική.Ιδιαίτερα με προβληματίζουν τα πόδια μου και οι γλουτοί.
    Οπως καταλαβαίνεις χρειάζομαι την βοήθειά σου επειγόντος!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sevi : 10-03-09 στις 22:27 Αιτία: Μη εμφάνιση ολόκληρου του μηνύματος
     

  3. 10-03-09 23:54 #18
    Προεπιλογή
    Sevi καλησπέρα, οπως βλεπω δεν εχει ολοκληρωθεί το μηνυμά σου, κανε αλλο ενα ποστ να σε βοηθήσω κ να σου απαντησω σε οτι με χρειαστεις
     

  4. 11-03-09 18:58 #19
    Προεπιλογή
    κωνσταντινα γειά σου!!! μπερδευτηκα λιγο με τις αλλαγες αλλα το βρηκα.

    λοιπον τα εκανα αυτα που μου ειπες για τα ποδια και πιαστηκα πολυ!! ειπα στη γυμναστρια μου οτι θα κανω αυτες τις ασκησεις που μου ειπες εσυ και τις καναμε μαζι!!

    φευγω σε λιγο για προπονηση να κανω χερια ωμους οπως μου ειπες!

    ευχαριστω και τα λεμε!!

    Νανσυ
     

  5. 11-03-09 20:07 #20
    Προεπιλογή
    Nansy μου δεν φανταζεσαι πόσο χαίρομαι!!!! Συνέχισε ετσι! Μπράβο κοριτσάκι μου, νοιώθω οτι συμβάλω λιγο για ΄σενα! με κάνεις κ νοιώθω πολύ ομορφα, περιμένω νεα σου, καθε εβδομάδα να μου λες πως πας

     

  6. 11-03-09 21:16 #21
    Προεπιλογή
    κωσταντινα καλησπέρα.
    Λοιπον σου ξαναστέλνω το μήνυμα μου. Έχει και συνέχεια.Έιμαι 33 χρονών και τους τελευταιους 7 μήνες έχω μπεί σε πρόγραμμα.Προσέχω την διατροφή διαβάζοντας και το φόρουμ και κάνω προπόνηση 5-6 φορές την βδομάδα μια βάρη μια αερόβια εναλλάξ. Μία τυπική μέρα διατροφής μου είναι η εξής:
    7.00πμ:Γάλα με βρώμη και 2 ασπράδια. 11.00πμ: πιτάκι βρώμης ή τοστ με 2πλη γαλοπούλα + τυρί light. 15.30 μμ.: μεσημεριανό(κοτόπουλο, μοσχάρι, μπιφτέκι, ψάρι )+σαλάτα. 17.30μμ.:προπόνηση και μετά 3 ασπράδια. Βράδυνό: γιαούρτι ή cottage( εκτός των περιπτώσεων που θα βγω για φαγητό όπου επιλέγω κάτι ψητό και σαλάτα)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sevi : 11-03-09 στις 21:26
     

  7. 11-03-09 21:17 #22
    Προεπιλογή
    Σε ότι αφορά την προπόνηση έχουμε:
    Δευτέρα πόδια
    τρίτη αερόβια
    Τετάρτη Στήθος-ώμους-τρικέφαλα
    πέμπτη αερόβια
    παρασκευή πλάτη, τραπεζοειδής,δικέφαλα
    Σάββατο γλουτοί αερόβια

    Τις μέρες που έχω αερόβια ξεκίνησα με 30' και έχω φτάσει τα 50'-55'
    ενώ τις μέρες που έχω βάρη κάνω στο τέλος 30' αερόβια

    Tο προβλημά μου είναι το εξής.Εδώ και κάποιους μήνες έχω μείνει στάσιμη σε κιλά ενώ στην αρχή έχανα. Συνολικά έχω χάσει 7,5 κιλά.Αλλά τον τελευταίο καιρό δεν μπορώ να χάσω με τπτ και ας αυξάνω την αερόβια.Επίσης έχω βάλει και πράσινο τσάι πριν την προπόνηση τις τελευταίες 3 βδομάδες αλλά ούτε αυτό φαίνεται να κάνει δουλειά.
    Οι στόχοι μου είναι να χάσω μερικά κιλά ακόμη (τουλάχιστον 5) και γενικά να σφίξει λίγο το κορμί μου γιατι δεν έκανα ποτέ σοβαρά γυμναστική.Ιδιαίτερα με προβληματίζουν τα πόδια μου και οι γλουτοί.
    Οπως καταλαβαίνεις χρειάζομαι την βοήθειά σου επειγόντος!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sevi : 11-03-09 στις 21:28
     

  8. 12-03-09 00:45 #23
    Προεπιλογή
    Sevi καλησπέρα κούκλα μου.Καταρχήν δεν θέλω να ανχώνεσαι με τα κιλά ουτε για ενα διαστημα θελω να ζυγίζεσαι, ολα θα τα φτιάξουμε.
    Παμε πρώτα με την προπόνηση.
    Δευτερα:θα παιζεις τετρακέφαλους,προσαγωγούς,απαγωγούς, γάμπες
    Τριτη:ωμοι κ αεροβιο 30 λεπτά
    Τετάρτη:πλάτη κ αερόβιο 30 λεπτά
    Πεμπτη:πισω ποδια, γλουτούς κ ελαφριά γάμπες
    Παρασκευή:στήθος
    Σαββατο: χερια κ αεροβιο 30 λεπτά
    BREAK βλεπω οτι κάνεις μονο Κυριακή, αν σε κουράσει κανε κ Πεμπτη κ βάλε τα πόδια την Δευτέρα μαζί
    Διατροφή: 3 αυγά, ενα κροκο,ι φέτα σικάλεως η 3 ρυζογκοφρέτες

    Πρωτεινη με ενα φρούτο

    Ψαρι η κοτόπουλο η μοσχάρι με ελαχιστη πα΄τατα η μισή κούπα ρύζι κ σαλάτα

    Μηλο

    Και το βραδυνό σου το ιδιο με το μεσημεριανό η ενα ρόφημα πρωτείνης

    Δεν θα παίζεις με βαριά κιλά, εννοω πάνω απο την δυναμή σου, τα βαριά κιλά κατά την αποψη των 2 μεγάλων προπονητων μου κ την μεγάλη μου εμπειρία στον χωρο, τα προτιμούν οι αρχάριοι γιατί εχουν την αίσθηση οτι θα τους δώσει περισσότερο μυικό ογκο, αυτοί που εχουν δουλέψει πολλά χρόνια χρησιμοποιουν σωστα κιλά με αρκετές επαναλήψεις κ ετσι δεν εχουν προβλήματα τραυματισμού, κ αναφέρομαι σε αυτό γιατί ποσταρε ασχετο ατομο,για συμβουλές εκει που δεν το σπέρνουν κ μας εγραψε κατι ακυρα!!!!
    Λοιπον Sevi μου δουλεια μας εμεις!!!!!!!!!!!!!!! οπως σου ειπα, περιμενω νεα σου καθε μερα καθε εβδομάδα οποτε με χρειαστείς είμαι δίπλα σου, σου στελνω φιλια δώστα ολα ξέρω ΜΠΟΡΕΙΣ
     

  9. 12-03-09 20:49 #24
    Προεπιλογή
    Κωσταντίνα αρχικά σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.
    θα σε κουράσω ομως λίγο με τις απορίες μου.Ας αρχίσουμε με την προπόνηση.
    Στα πόδια που τα έχεις χωρισμένα τα καθίσματα (σκουότ) και την πρέσσα που πιάνουν προς πίσω πού να τα βάλω?
    Στην προπόνηση που έχω πίσω πόδια μια άσκηση για δικεφάλους ποδιών φτάνει?
    Στο σπλίτ που είχα μέχρι σήμερα είχα κάποιες ομάδες μαζί που αλληλοκαλύπτονταν.Δλδ είχα στήθος με ώμους που οι ασκήσεις πιάνουν και τους 2 μύς.'Ετσι αρκούμουν σε 2 ασκήσεις ανα μυική ομάδα με δεδομένο οτι και οι 4 ασκήσεις πίανουν και τις δυο ομάδες.Τώρα που τις χωρίζουμε πρέπει να κάνω παραπάνω ασκήσεις?
    Και τέλος εφόσον ένα από τα προβλήματα που έχω είναι οτι έχω κολλήσει από άποψης απώλειας κιλών, η μείωση που προτείνεις στην αερόβια τόσο σε χρόνο όσο και σε μέρες δεν θα καθυστερήσει τους οποιους στόχους μου?

    Τώρα όσον αφορά την διατροφή το δεύτερο γεύμα στο οποίο προτείνεις πρωτείνη εννοείς κάποιο συμπλήρωμα?Μήπως μπορούμε να το αντικαταστήσουμε με κάποιο φαγητό?
    Τα γαλακτοκομικά απαγορεύονται δια ροπάλου?
    Και τέλος το απόγευμα, οπου συνήθως κάνω προπόνηση μου προτείνεις ένα μήλο.Εκεί δεν μπαίνει και κάποιο φαγητό με πρωτείνη απαραίτητα?
    Σ'ευχαριστώ εκ τον προτερον για το ενδιαφέρον σου!
     

  10. 13-03-09 01:44 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sevi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωσταντίνα αρχικά σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.
    θα σε κουράσω ομως λίγο με τις απορίες μου.Ας αρχίσουμε με την προπόνηση.
    Στα πόδια που τα έχεις χωρισμένα τα καθίσματα (σκουότ) και την πρέσσα που πιάνουν προς πίσω πού να τα βάλω?
    Στην προπόνηση που έχω πίσω πόδια μια άσκηση για δικεφάλους ποδιών φτάνει?
    Στο σπλίτ που είχα μέχρι σήμερα είχα κάποιες ομάδες μαζί που αλληλοκαλύπτονταν.Δλδ είχα στήθος με ώμους που οι ασκήσεις πιάνουν και τους 2 μύς.'Ετσι αρκούμουν σε 2 ασκήσεις ανα μυική ομάδα με δεδομένο οτι και οι 4 ασκήσεις πίανουν και τις δυο ομάδες.Τώρα που τις χωρίζουμε πρέπει να κάνω παραπάνω ασκήσεις?
    Και τέλος εφόσον ένα από τα προβλήματα που έχω είναι οτι έχω κολλήσει από άποψης απώλειας κιλών, η μείωση που προτείνεις στην αερόβια τόσο σε χρόνο όσο και σε μέρες δεν θα καθυστερήσει τους οποιους στόχους μου?

    Τώρα όσον αφορά την διατροφή το δεύτερο γεύμα στο οποίο προτείνεις πρωτείνη εννοείς κάποιο συμπλήρωμα?Μήπως μπορούμε να το αντικαταστήσουμε με κάποιο φαγητό?
    Τα γαλακτοκομικά απαγορεύονται δια ροπάλου?
    Και τέλος το απόγευμα, οπου συνήθως κάνω προπόνηση μου προτείνεις ένα μήλο.Εκεί δεν μπαίνει και κάποιο φαγητό με πρωτείνη απαραίτητα?
    Σ'ευχαριστώ εκ τον προτερον για το ενδιαφέρον σου!


    Στα πόδια που τα έχεις χωρισμένα τα καθίσματα (σκουότ) και την πρέσσα που πιάνουν προς πίσω πού να τα βάλω?



    Καλώς το κορίτσι μου! διαβασε τα να τα γράψεις σε ενα χαρτάκι κ μεσα στον σακο σου
    Δευτέρα: καθίσματα( σκουοτ), πρεσα,εξτενσιον.
    Προσαγωγους, απαγωγους, γαμπες.
    Πεμπτη:οχι μια ασκηση δεν αρκεί ποτέ, 2 ασκήσεις για πισω πόδια, αν εχει στο gym 2 μηχανήματα για διπλώσεις.
    Προβολες με αλτήρες, κ μηχάνημα γλουτών.
    Στο καθε σημείο (μυικη ομάδα) τουλάχιστον 4 ασκήσεις.


    Τα γαλακτοκομικά απαγορευονται δια ροπάλου? οχι απαραίτητα, οταν τα βαλεις στην διατροφή σου θα ειναι ο%, κ εγω που κανω αγωνιστικό πρόγραμα δεν πινω γαλα γιατι δεν μου αρεσει καθόλου αλλα γιαουρτι τρωω.

    Οσο για τα κιλα σου: μην ανησυχεις ΑΚΟΥΣΕ με!!
    Εφόσον εχουμε ανεβάσει τις ασκήσεις δεν θα πρεπει να ανησυχεις , κανε αυτα ακριβώς που σου λεω, κ μην αλλαξεις τ ι π ο τ α!!!
    Αφου κανεις προπονηση απόγευμα βάλε το μήλο δευτερο γευμα, κ μετα την προπονηση βάλε την πρωτεινη με ενα φρούτο

    Την πρωτεινη θα την πίνεις μονο με νερό ποτε με γάλα.
    Αν θες ακουσέ με μην αφαιρείς την πρωτεινη το ρόφημα κ ουτε να κανεις αντικατασταση με κατι άλλο, με τόσο προπόνηση που κάνεις, αν δεν βάλεις πρωτεινη θα εχεις μυική απώλεια, κ το λίπος θα παραμένει.


    Περιμένω να δω θα με Α κ ο υ σ ε ι ς?
     

  11. 16-03-09 15:12 #26
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή Διατροφή - ερώτηση για Κωνσταντίνα
    konstantina με αφορμη αυτο που ειπε ο KontorinisMD για την προετοιμασια σου θελω να ρωτησω τι ακριβως αλλαζεις στην διατροφη κ στην προπονηση οταν προετοιμαζεσαι για ενα αγωνα..-.. γιατι απο οτι εχεις πει δεν χαλας καθολου την διατροφη ακομα κ οταν εισαι οff season..
    τι αλλαζεις τοτε?
    προσθετεις αεροβια..?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Muscleboss : 18-03-09 στις 18:39 Αιτία: Μεταφέρθηκε στο γυναικείο..
     

  12. 16-03-09 21:12 #27
    Προεπιλογή
    Κωνσταντινα γεια σου!!
    Πιστευω τα παω καλα, θα παω γυμναστηριο σε λιγο και μπηκα να σου πω οτι παω καλα. Εχω στηθος και πλατη σημερα.

    Μου ειπε η γυμναστρια οτι πρεπει γενικα να δωσω λιγο περισσοτερη προσοχη στον τρικεφαλο του χεριου γιατι ειναι χαλαρος... για αυτο τι κανουμε κωνσταντινα;

    Nancy
     

  13. 16-03-09 21:25 #28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nancy27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωνσταντινα γεια σου!!
    Πιστευω τα παω καλα, θα παω γυμναστηριο σε λιγο και μπηκα να σου πω οτι παω καλα. Εχω στηθος και πλατη σημερα.

    Μου ειπε η γυμναστρια οτι πρεπει γενικα να δωσω λιγο περισσοτερη προσοχη στον τρικεφαλο του χεριου γιατι ειναι χαλαρος... για αυτο τι κανουμε κωνσταντινα;

    Nancy

    Μπραβο Nansy ΜΟΥ!! λοιπόν παίξε 3 ασκήσεις για τρικέφαλα

    1 πιέσεις τροχαλίας

    2 εκτασεις αλτήρων

    3 γαλλικές πιέσεις


    Απαραίτητα 4 επι 12 ολα τα σετ για να καταπολεμήσουμε την χαλάρωση

    Φύγε κ δώστα ολα!!! ειναι διασκεδαση το gym, οτι απορια εχεις πριν πας για προπόνηση γράψε μου, φιλια!
     

  14. 17-03-09 19:51 #29
    Το avatar του χρήστη elenaki*

    Εγγραφή
    15-02-2008
    Περ.
    Ορεστιά
    Μηνύματα
    354
    Προεπιλογή
    Κωνσταντίνα alo και πάλι... να κάνω μια ερώτηση?
    Διάβασα τη διατροφή όγκου που έχεις γράψει...
    μπορεί αυτή η διατροφή να ακολουθηθεί για άλλο σκοπό?
    οι τιμές στα jumbo
    σου φτιάχνουν πάντα το κέφι

     

  15. 17-03-09 20:46 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elenaki* Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωνσταντίνα alo και πάλι... να κάνω μια ερώτηση?
    Διάβασα τη διατροφή όγκου που έχεις γράψει...
    μπορεί αυτή η διατροφή να ακολουθηθεί για άλλο σκοπό?

    Aν εννοεις γιαυτό που λέγαμε!! ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι με χίλια μωρούλι μου!
     

Σελίδα 2 από 206 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία