Σελίδα 5 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 345671555105 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 3080
  1. 28-03-09 14:51 #61

    Εγγραφή
    12-03-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    222
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Stepfany γεια σου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, χαίρομαι που είσαι τόσο μικρή κ ψαχνεσαι κ ασχολείσαι τόσο πολύ!!Ενα να θυμάσαι απο μένα κ απο την πείρα μου 22 χρόνια σε αυτό το αθλημα, μην βιάζεσαι, δούλεψε το σώμα σου σωστα στο γυμναστήριο, καθε χρόνο θα μαθαινεις κ περισσότερα για τις ασκήσεις για τον τρόπο που θα παιζεις, οπως επισης θα μαθαίνεις κ καλύτερα το σωμα σου, κ θα λες π.χ οταν θα προχωρας κ θα ανακαλύπτεις ποσο καλύτερα παιζεις, <<περισυ δεν ηξερα>> , το αλλο θεμα , πολλα γευματα καθαρα, στεγνα, σημαινει οπως ξερεις καθαρό κρεας επανω μας, το οποιο για να ειναι σε μυικό μονο, 2 κιλα το χρόνο συν, ειδικά στις γυναικες!

    Πάμε στο υψος κ στο βάρος σου, δεν σε εχω δει να ξερω το καλούπι σου, αλλα για fitness για πολύ στεγνά τουλάχιστον να πιασεις τα 59, τωρα τι να πουμε ετσι, δεν εχω εικόνα αγάπη μου για να σου πω.

    Οσο για τον κυκλο που με ρώτησες ναι τους 2 μήνες στο τέλος δεν...... αλλά ετσι είναι ολα τα καλά εχουν καμια φορα ενα μικρό τιμημα, αυτό κραταει για λιγο, γιατί μετα κραταω σταθερά το λιπος μου στο 8 τις εκατό, εχω μαθει το σωμα μου κ παιζω με αυτο, οσο για τους 2 μήνες να σου πω την αλήθεια βρίσκω κ την ησυχία μου χα!!
    Θα σου στείλω email να μου στείλεις μια φωτο σου, κ μπορω να σου πω περισσότερα οταν θα εχω εικόνα, μου στελνουν πολλά κορίτσια φωτο τους
    Ευχαριστώ πολύ!! Ε ναι, όποιος ενδιαφέρεται μαθαίνει,έτσι κάνω & εγώ. Τώρα έχω πρόσφατες φωτό να σου στείλω, αν γίνεται στείλε μου σε pm το email σου να στα σείλω εκεί! θα σου αναφέρω & ύψος,βάρος κλπ.
     

  2. 29-03-09 02:18 #62
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stephany Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα με ενδιέφερε το αγωνιστικό bb γι'αυτό ρωτάω σε τι κιλά να στοχεύσω. Ως τώρα ήμουν 55κιλά με 1,73ύψος αλλά καθώς ήμουν πολύ χαμηλά(!!!) είπα να άνέβω αρκετά.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα να θυμάσαι απο μένα κ απο την πείρα μου 22 χρόνια σε αυτό το αθλημα, μην βιάζεσαι, δούλεψε το σώμα σου σωστα στο γυμναστήριο, καθε χρόνο θα μαθαινεις κ περισσότερα για τις ασκήσεις για τον τρόπο που θα παιζεις, οπως επισης θα μαθαίνεις κ καλύτερα το σωμα σου, κ θα λες π.χ οταν θα προχωρας κ θα ανακαλύπτεις ποσο καλύτερα παιζεις, <<περισυ δεν ηξερα>> , το αλλο θεμα , πολλα γευματα καθαρα, στεγνα, σημαινει οπως ξερεις καθαρό κρεας επανω μας, το οποιο για να ειναι σε μυικό μονο, 2 μυικά κιλα το χρόνο συν, ειδικά στις γυναικες!

    για fitness για πολύ στεγνά τουλάχιστον να πιασεις τα 59
    Stephany ειδα τις φωτο σου κ για αγωνιστικό επίπεδο δεν το συζητάμε για ενα μεγάλο διάστημα, γιατί αυτά δεν γίνονται απο την μια στιγμή στην αλλη, προπονήσου, κανε πολλά γευματα στεγνα για να φτάσεις μετά απο κάποια χρόνια στο αποτελεσμα που επιθυμείς.
     

  3. 29-03-09 13:32 #63
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο george8gr
    ΣΕ ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ!

    θα επανελθω συντομα με νεα και αποτελεσματα
    το καλο ειναι πως τραβηξαμε ακομα εναν στο γυμναστηριο στο χερι της ειναι να παραμεινει...
    εκτιμω το χρονο που σπαταλας να το ξερεις..θα θελα την αποψη σου για κατι που συζητουσα με τον αδερφο μου..συμπληρωμα πρωτεινης με νερο πιστευεις καλυτερα και ποτε?πρωι και μετα την προπονηση?ετσι τα εχω εγω
    αντε να παει 1 να κανω διαλλειμα να φαω!!!!
    επειδη εχει λιακαδα οι αγγλοι εχουν ψηθει για μπυρες...το καλο ειναι πως εδω κυκλοφορεις με το ταπερακι σου και δν σε νοιαζει τπτ ...απο εργατες ως γιατροι ολοι ταπερακι..οποτε δν μοιαζω εντελως ουφο...τα ξερεις...σε χαιρετω!καλο κουραγιο στα δικα σου και θα τα πουμε συντομα!!!
    .
     

  4. 29-03-09 19:25 #64
    Προεπιλογή
    george μην υποχρεωνεσαι είναι ευχαρίστηση μου

    Την πρωτεινη πάντα με νερό κ εγω την πίνω, γενικά τα γαλακτοκομικά εχουν λιπαρά, κ επειδή δεν τα βαζω στην γράμμωση, τα εχω απορίψει κ απο την ογκο, το προηγούμενο γευμα απο την προπόνηση το εχω πρωτεινη, φρούτο. Μετά την προπόνηση, εχω φαγητό π.χ κοτοπουλο,ρύζι,σαλάτα, με τεζάρει κ με εχει παει πολύ καλά δοκιμασε το ετσι!!
     

  5. 01-04-09 17:24 #65
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elenaki* Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωνσταντίνα μου, ερώτηση, τα όσπρια μπορώ να τα προσθέσω στη διατροφή που μ έδωσες?
    Και με αφορμή την Μ.Εβδομάδα και την νηστεία για κείνες τις μέρες, πως μπορεί να διαμορφωθεί?
    Ελενάκι γεια σου! ελπίζω να συνεχίζεις την διατροφή ετσι ακριβώς οπως είπαμε Οσο για την Μ.Εβδομάδα βάλε οσπρια, το λάδι θα το προσθέτεις μετά, λίγο εννοείται!!!! γαρίδες, καλαμαράκια, εχουν λιπαρά αλλα για μια εβδομάδα δεν πειράζει, αφου δεν εχεις αλλη λύση, φρόντισε πάντα να τα μαγειρευεις ψητά η βραστά, τα θαλλασινά είναι η αδυναμία μου τα ζηλευω παρα πολύ αλλα δεν επιτρεπονται για το αγωνιστικό μου προγραμα, να τα φας εσυ για μενα, κ εγω θα φαω για μια μερα μετα τους αγωνες
     

  6. 02-04-09 12:55 #66
    Προεπιλογή
    Γεια σου Κωνσταντινα!
    Παμε πααααρα πολυ καλα, πολυ καλυτερα απο οσο περιμενα...Νομιζα πως οταν αρχισουν να ζοριζουν λιγο τα πραγματα θα στραβωσει αλλα το εχει παρει πολυ καλα και προχωραμε. Ειναι και ευκολο οπως σου ειπα να δει λογω σωματοδομης αποτελεσματα οποτε αυτο ειναι μεγαλο συν!
    Θελω να σε ρωτησω τη γνωμη σου για το σπλιτ μου
    1η μερα Στηθος - 3κεφαλοι
    2η μερα Ποδια-Ωμοι
    3η μερα Πλατη-2κεφαλοι
    πηγαινω 4 το πολυ 5 μερες για προπονηση και κυνηγαω να ανεβω λιγο σε κιλα και μαζα επειδη ειμαι αδυνατος. εγω βεβαια ειμαι ικανος να πηγαινω και καθε μερα και με το ζορι κρατιεμαι ομως αυτο δεν βοηθαει σε κατι..μαλλον κακο κανει. θελω το σχολιο σου στο σπλιτ, καθε ποσες μερες ον και οφφ και οτι αλλο νομιζεις!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Muscleboss : 02-04-09 στις 13:40 Αιτία: Αυτο το τοπικ είναι για να απαντά η Κωνσταντίνα στις κοπέλες... δε θα θέλαμε να συνεχιστεί με άλλες ερωτήσεις.
     

  7. 02-04-09 17:20 #67
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο george8gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Κωνσταντινα!
    Παμε πααααρα πολυ καλα, πολυ καλυτερα απο οσο περιμενα...Νομιζα πως οταν αρχισουν να ζοριζουν λιγο τα πραγματα θα στραβωσει αλλα το εχει παρει πολυ καλα και προχωραμε. Ειναι και ευκολο οπως σου ειπα να δει λογω σωματοδομης αποτελεσματα οποτε αυτο ειναι μεγαλο συν!
    Θελω να σε ρωτησω τη γνωμη σου για το σπλιτ μου
    1η μερα Στηθος - 3κεφαλοι
    2η μερα Ποδια-Ωμοι
    3η μερα Πλατη-2κεφαλοι
    πηγαινω 4 το πολυ 5 μερες για προπονηση και κυνηγαω να ανεβω λιγο σε κιλα και μαζα επειδη ειμαι αδυνατος. εγω βεβαια ειμαι ικανος να πηγαινω και καθε μερα και με το ζορι κρατιεμαι ομως αυτο δεν βοηθαει σε κατι..μαλλον κακο κανει. θελω το σχολιο σου στο σπλιτ, καθε ποσες μερες ον και οφφ και οτι αλλο νομιζεις!

    Γεια σου george, χαίρομαι πάρα πολύ, θα δει αμέσως διαφορά το κορίτσι σου γιατί είναι πολύ στεγνή κ θα κολλήσει με το gym!!!
    Πάμε σε ΄σενα τώρα!! θα κάνεις 5 προπονήσεις την εβδομάδα αφου εχεις χρόνο, κ αφου σου αρέσει!! η θα γίνεις τέζα η θα παίζουμε!! στο λεω εγω κ τέλος Αυτό που δεν βοηθάει είναι να τραβάς με το ζόρι κιλά, κ να υπερπροπονείσαι άσκοπα, δεν θα πηγαίνεις στο gym με τις ωρες ουτε θα χαζολογάς, θα τρως σωστά, θα κάνεις 6 γευματα φουλ στεγνή καθαρή τροφή, σε ποσότητες, γράψε υψος, βάρος κ τι ακριβώς θες για το σώμα σου, σου αρέσει, να είσαι γραμωμένος απλά? σου αρέσει να εχεις ογκο? γράψε μου τεσπα πως θες να γίνεις κ λίγα για το καλούπι σου

    Οσο για την προπόνηση θα την αλλάξεις
    1η μέρα Πόδια - γάμπες
    2η μέρα Στήθος
    3η μέρα Ρεπό
    4η μέρα Πλάτη- κοιλιακούς
    5η μέρα Ωμοι
    6η μέρα Χέρια- κοιλιακούς

    Ενα σημείο την ημέρα κ τέλος 45 λεπτά εως μια ωρα, κουραστικό οχι εξαντλητικό, κ αυτή την ωρα είσαι μόνο εκει, είσαι μόνο για σενα κ τα δίνεις ολα

    Οτι με χρειαστείς είμαι εδω στο οτι απορία εχεις κ οτι θες για διατροφή.
    Α! κάνε μου κ ενα ποστ με την διατροφή σου μήπως πρέπει να την αλλάξουμε
     

  8. 02-04-09 19:39 #68
    Προεπιλογή
    Αγαπητή Κωνσταντίνα,
    Σε ευχαριστώ πολυ για μία ακόμη φορά για τις συμβουλές σου. Το πρόγραμμα πάει μια χαρά. Θα ήθελα όμως να σου κάνω ακόμη μία ερώτηση. Τι αλλαγές να κάνω στη διατροφή μου τη Μ. Εβδομάδα λόγω νηστείας? Και δεν αναφέρομαι μόνο στο μεσημεριανό (από ότι είδα στο forum έχεις συστήσει κάποια πράγματα) αλλά και στα υπόλοιπα γεύματα της ημέρας, καθώς αυτές τις μέρες θα ήθελα να αποφύγω γάλα, αυγά, γιαούρτι,πρωτεϊνη, κλπ. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων
     

  9. 02-04-09 21:08 #69
    Το avatar του χρήστη miaou13

    Εγγραφή
    20-12-2008
    Περ.
    KALYMNOS
    Μηνύματα
    114
    Προεπιλογή επειδη εισαι σουπερ πανω στο θεμα διατροφη και ασκηση !!!
    καλησπερα κωσταντινα!

    εχω αρχισει και εγω γυμναστηριο αλλα θελω πρωτα να φτιαξω την διατροφη μου!κ ποια πιο καταλληλη να ρωτησω απο σενα!
    λοιπον ειμαι 30 χρονων (αχ πως περναν τα χρονια χαχαχα!)ειμαι 158 και 67 κιλα
    εχω αρχισει εδω και μια εβδομαδα γυμναστηριο (θα αρχιζα πιο νωρις αλλα λογο αφραγειας δεν....)αλλα οπως λες και εσυ ολα ειναι θεμα διατροφης σε συνδιασμο με γυμναστικη!γυμναστηριο παω το πρωι κατα τις 10 πρωινο δεν τρωω να πω την αληθεια το μεσημερι θα φαω οτι εχει μαγειρεψει η μαμ (μεσογειακη δαιτροφη) κι το βραδακι δημητριακα με γαλα 1%
    το ξερω οτι δεν τα παω καλα...στο θεμα διατροφης για αυτο βοηθειααααα!!!
    επισης τωρα που εχουμε νηστεια τι μπορω να τρωω???αν θες φτιαξε μου και για την μεγαλη εβδομαδα διατροφη να μην με λεει η μαμ μου αθεη χαχαχα!

    φιλακια γλυκια μου ελπιζω να με βοηθησεις!!!
    think positive my friend that is the secret!!!!
     

  10. 02-04-09 21:10 #70
    Το avatar του χρήστη miaou13

    Εγγραφή
    20-12-2008
    Περ.
    KALYMNOS
    Μηνύματα
    114
    Προεπιλογή
    οπως καταλαβες θελω να χασω κιλακια!τουλαχιστο 8!
    think positive my friend that is the secret!!!!
     

  11. 02-04-09 22:38 #71
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sevi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητή Κωνσταντίνα,
    Σε ευχαριστώ πολυ για μία ακόμη φορά για τις συμβουλές σου. Το πρόγραμμα πάει μια χαρά. Θα ήθελα όμως να σου κάνω ακόμη μία ερώτηση. Τι αλλαγές να κάνω στη διατροφή μου τη Μ. Εβδομάδα λόγω νηστείας? Και δεν αναφέρομαι μόνο στο μεσημεριανό (από ότι είδα στο forum έχεις συστήσει κάποια πράγματα) αλλά και στα υπόλοιπα γεύματα της ημέρας, καθώς αυτές τις μέρες θα ήθελα να αποφύγω γάλα, αυγά, γιαούρτι,πρωτεϊνη, κλπ. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

    Sevi καλησπέρα κούκλα μου, δεν φαντάζεσαι πόσο χάρηκα που είσαι ικανοποιημένη. Για την Μ.Εβδομάδα το μόνο που μπορούμε να βάλουμε είναι γαρίδες, καλαμάρια, χταπόδι, ρύζι, πατάτα κ σαλάτες! εχουν βέβαια τα λιπαρά τους τα θαλλασινά αλλά ειναι λίγα, γιαυτό ολα ψητά κ βραστά, δεν είναι διατροφή για μυικότητα αλλά ωραία δίαιτα και ΝΟΣΤΙΜΟΥΛΙΚΑ, μου αρεσουν πολύ τα θαλλασινά ζηλευωωωωωωωωωωωωω!!
    αλλά ο προπονητής μου δεν με αφήνει να φαω καθόλου, κ του λεω ενα καλαμάρι μόνο!! κ μου λεει ενα ναι!! κ του λεω ενα κιλό εννοεις??? κ μου λεει σιγουρα μου κάνεις πλάκα!! το διασκεδάζω τι να κάνω κ εγω!! είμαι χειρότερη απο τον προπονητή μου ακομα κ οταν μου πει για μια φορά δεν πειράζει, εγω δεν τρωω με τίποτα, τρεμω μην χαλάσω, είμαι αρρωστη, με την διατροφή, εγω δεν αφήνω ουτε τον προπονητη μου να τρωει.
    Sevi προσεχε μην κάνεις καμία παρασπονδία το Πάσχα!! περιμένω νεα σου
     

  12. 02-04-09 23:15 #72
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο miaou13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα κωσταντινα!

    εχω αρχισει και εγω γυμναστηριο αλλα θελω πρωτα να φτιαξω την διατροφη μου!κ ποια πιο καταλληλη να ρωτησω απο σενα!
    λοιπον ειμαι 30 χρονων (αχ πως περναν τα χρονια χαχαχα!)ειμαι 158 και 67 κιλα
    εχω αρχισει εδω και μια εβδομαδα γυμναστηριο (θα αρχιζα πιο νωρις αλλα λογο αφραγειας δεν....)αλλα οπως λες και εσυ ολα ειναι θεμα διατροφης σε συνδιασμο με γυμναστικη!γυμναστηριο παω το πρωι κατα τις 10 πρωινο δεν τρωω να πω την αληθεια το μεσημερι θα φαω οτι εχει μαγειρεψει η μαμ (μεσογειακη δαιτροφη) κι το βραδακι δημητριακα με γαλα 1%
    το ξερω οτι δεν τα παω καλα...στο θεμα διατροφης για αυτο βοηθειααααα!!!
    επισης τωρα που εχουμε νηστεια τι μπορω να τρωω???αν θες φτιαξε μου και για την μεγαλη εβδομαδα διατροφη να μην με λεει η μαμ μου αθεη χαχαχα!

    φιλακια γλυκια μου ελπιζω να με βοηθησεις!!!
    Το οτι είσαι γλύκα παιδί απο το miaou κ μόνο το καταλαβαίνει κανείς!! οσο για τα 30 τώρα είσαι γυναίκα, πριν ησουνα μωρούλι!! καλό ε??
    Η μαννούλα εχει δίκιο για την Μ. Εβδομάδα! τι να πει κ η δικιά μου!! ευτυχώς που δεν μένουμε μαζι γιατί ολο θα γκρίνιαζε!!
    Πάμε στην διατροφή σου: πρωινό είναι το ποιο απαραίτητο, κ συ δεν το βάζεις με αποτέλεσμα τώρα που αρχισες gym να εξαντηθείς κ δεν θα εχεις κουράγιο να συνεχίσεις, ειδικά που πας κ πρωι.
    Λοιπόν ως κ την Κυριακή πριν την Μ.Εβδομάδα θα κάνεις 5 γευματα
    1) τόστ σικάλεως με 2 φέτες γαλοπούλα
    2)γιαούρτι χωρίς λιπαρα με ενα μήλο
    3)κοτόπουλο στήθος η ψάρι , η γαλοπούλα, η μοσχάρι με μια κούπα ρύζι κ σαλάτα μαρούλι η αγγούρι
    4)μήλο
    5) το ιδιο με το μεσημεριανό

    Την Μ. Εβδομάδα ετσι κ αλλιως είναι νηστειας οπότε σε μικρες ποσότητες οτι φτιάχνει η Μαμά σου κατά προτίμηση βραστά ψητά.

    Με το που τελειώσει το Πάσχα θα αρχίσουμε πάλι την πρώτη που σου εγραψα, δεν θα παρασυρθείς απο διάφορα!!!! εκτος διατροφής, ΠΡΟΣΕΧΕ για να κάνουμε αυτό που θέλουμε, ασε τους αλλους να τρώνε οτι θέλουν εμεις θέλουμε ΚΟΡΜΙ, κ αξίζει πολλά το ατιμο οταν το φτιάξουμε!! αυτά που σου γράφω τώρα ,εσυ ειμαι σίγουρη οτι θα γελάσεις κ καποια απο αυτά θα σε επηρεάσουν θα τα κρατήσεις κ θα τα κάνεις πράξη

    Οτι απορία εχεις ειμαι εδω!! Α!! αυτή είναι μόνο μια μικρή αρχή εχουμε να πουμε πολλά!!
     

  13. 03-04-09 00:26 #73
    Το avatar του χρήστη miaou13

    Εγγραφή
    20-12-2008
    Περ.
    KALYMNOS
    Μηνύματα
    114
    Προεπιλογή
    κωσταντινα μου ευχαριστω πολυ!θα κανω οτι μου πεις και θα σου λεω αποτελεσματα!εκτος απο κορμαρα πρεπει να εισαι ψυχαρα!ευχαριστω και παλι!!!!
    think positive my friend that is the secret!!!!
     

  14. 03-04-09 00:38 #74
    Το avatar του χρήστη miaou13

    Εγγραφή
    20-12-2008
    Περ.
    KALYMNOS
    Μηνύματα
    114
    Προεπιλογή
    να παρασυρθω απο το πασχαλινο τραπεζι????δεν ειμαι φαν!εδω εχουμε δουλεια πολυ να κανουμε!φτιαξουμε κορμαρα χαχαχα!αυριο παω σουπερ μαρκετ να παρω οτι χρειαζομαι!και την δευτερα θα δουμε με το προγραμμα γθμναστικης που θα κανω τι θα φτιαξω!τωρα που εχω εσενα ειμαι σιγουρη για το αποτελεσμα!εχω την καλυτερη δασκαλα!

    θα τα πουμε δευτερα!φιλακια! !
    think positive my friend that is the secret!!!!
     

  15. 03-04-09 16:55 #75
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο miaou13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να παρασυρθω απο το πασχαλινο τραπεζι????δεν ειμαι φαν!εδω εχουμε δουλεια πολυ να κανουμε!φτιαξουμε κορμαρα χαχαχα!αυριο παω σουπερ μαρκετ να παρω οτι χρειαζομαι!και την δευτερα θα δουμε με το προγραμμα γθμναστικης που θα κανω τι θα φτιαξω!τωρα που εχω εσενα ειμαι σιγουρη για το αποτελεσμα!εχω την καλυτερη δασκαλα!

    θα τα πουμε δευτερα!φιλακια! !
    Ok κούκλα μου!! Γράψε μου τι προγραμα εχεις κάνει ως τώρα, τι σου εχει βάλει ο γυμναστής σου για αρχη, κ θα σου πω. Εσυ προς το παρόν αυτό που με ενδιαφέρει ειναι να προσέξεις την διατροφή σου
     

Σελίδα 5 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 345671555105 ... ΤελευταίαΤελευταία