Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 21 από 21
  1. 22-04-20 02:04 #16
    Προεπιλογή
    Το σημαντικότερο είναι να κρατάς ψηλά την πρωτείνη σου μέσα στη μέρα.. φάε λίγο στήθος κοτόπουλο, φάε λίγα όσπρια, πιες ενα scoop, φάε κανένα αυγό που έχει και τα καλά λιπαρά λόγω κρόκου, φάε κ σαλατούλα και ωμό ελαιόλαδο και τέλος θα αδυνατίσεις θες δεν θες εφόσον δεν κάθεσαι όλη μέρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-04-20 16:39 #17
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Φιλε δε ξερω τι περιμενες με τη πρωτεϊνη σε σκονη.. Κοιτα καλυτερα τη διατροφη σου , και να μη κανεις ιδιαιτερη διατροφη πρεπει να ξερεις και εφαρμοζεις καποια βασικα πραγματα. Τρως 1 φορα τη μερα και δε ξερεις τι , απλα κατι 'που δε παχυνει' αλλα την ιδια στιγμη ρωτας για πρωτεϊνη ογκου. Με μια φορα τη μερα αν πραγματικα ειναι ετσι πρεπει να τρως πολλες θερμιδες . Αυτο που νομιζω ειναι οτι 1) Δε τρως 1 φορα τη μερα, αν συνεχως τρως κατι πραγματα , αλλα ειναι τσιμπηματα και δε τα μετρας - μετρα τα ή 2) Δεν τρως πραγματικα τροφες που 'δεν παχυνουν' οπως ειπες, γιατι θα εχανες σιγουρα λιπος
    Για να μην ειμαι οφφτοπικ - μια whey/isolate να παρεις με το που ξυπνησεις και μετα τη προπονηση(αν κανεις φαστιγκ μονο μεταπροπονητικα) , αν και δε νομιζω οτι πρεπει να εστιαζεις εκει
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-04-20 17:00 #18
    Προεπιλογή
    Αν δεν μπορείς να έχεις τάπερ με φαγητό στη δουλειά μαζί σου, τότε προσπάθησε να έχεις μαζί σου κάτι πρόχειρο και γρήγορο για να μην είσαι πολλές ώρες με άδειο στομάχι. Ίσως ένα τοστ, μια μπάρα, ένα φρούτο (φρέσκο ή αποξηραμένο) με λίγους ξηρούς καρπούς, είναι επιλογές που θα σε βοηθούσαν.
    Αν παρόλα αυτά θεωρείς ότι ούτε αυτά μπορείς να φας κι επιμένεις σε συμπλήρωμα, τότε μια απλή whey είναι πολύ καλή επιλογή θεωρώ..
    Προσπάθησε πάντως λίγο ακόμα μήπως βρεις τρόπο για φαγητό, το φαγητό είναι το παν..

    Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-04-20 13:11 #19
    Προεπιλογή
    Εννοείται είναι το παν το φαγητό και το ξέρω. αλλά αφού δεν το κάνω τότε μένω νυστικός με ένα γεύμα την μέρα και τρέχω πολύ από το πρωί μέχρι το βράδυ.
    δηλαδή μετά την προπόνηση που κάνω που για εμένα είναι αρκετή λιποθυμάω.
    να τονίσω ότι δεν είμαι από αυτούς που νομίζουν ότι θα πάρουν πρωτείνη και θα γίνουν τούμπανα.
    απλά για εμένα είναι κάτι γρήγορο και εύκολο. αυτό το διάστημα μόνο αυτό μπορώ να κάνω. ούτε ταπεράκια ούτε ένα τοστάκι τίποτα.

    επίσης ναι τρώω μόνο μια φορά την μέρα χωρίς τσιμπηματάκια μέσα στην μέρα.
    όπως είπα πήρα μια syntha 6 και νομίζω ότι θα με κρατήσει λίγο καλύτερα θερμιδικά από μια whey αφού το γεύμα είναι αργά το βράδυ
    και επίσης προηγείται μια προπόνηση που με κάνει να στάζω μια ολόκληρη ώρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mihalis19 : 23-04-20 στις 13:14
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-04-20 17:01 #20
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Φιλε το προβλημα που εχεις ειναι οτι εισαι νυστικος. Πρεπει να δεις τι τροφες μπορεις να εχεις που ειναι χαμηλες σε θερμιδες , που να χορταινουν. Αν βεβαια η πρωτεϊνη σε βολευει και δε πεινας μετα , σε χορτενει 2-3 ωρες ανετα πινεις , αλλα εμενα προσωπικα τετοια θαυματα δεν κανει. Για αυτο υπαρχει το προβλημα, οτι μπορεις να παρεις τη πρωτεϊνη σου και παλι να σε ζοριζει η πεινα.. Εσυ θα μας το πεις αυτο αν σε εχει καλυψει η πρωτεϊνη
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-04-20 21:03 #21
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Είναι μάταιο να συζητάμε για πρωτεΐνη όταν η διατροφή δεν είναι ισορροπημένη. Τα συμπληρώματα απλά συμπληρώνουν τη διατροφή όταν δεν προσεγγίζεις τους στόχους σου. πχ αν στόχος σου είναι να χάνεις λίπος και να διτηρήσεις την όποια μυικότητα έχεις καταφέρει ως τώρα, τα συμπληρώματα θα βοηθήσουν να μην καταβολήσεις και παράλληλα να συμπληρώσουν τη διατροφή σου με τα διατροφικά στοιχεία που χρειάζεσαι.
    Μια πρωτεΐνη whey είναι ότι πρέπει μετα την προπόνησ. Ένα συμπλήρωμα τονωτικό πριν την προπόνηση μπορεί να βοηθήσει στις προπονήσεις εφόσον μειώνεις θερμίδες από υδατανθρακα και λίπος για να κάψεις λίπος. ο Λιποδιαλύτης θα έπρεπε να είναι η τελευταία επιλογή εφόσον δεν μπορεί να μειώσεις θερμίδες και η αερόβια προπόνηση δεν διαφοροποιεί την εικόνα σου.
    Η πρωτεΐνη καζεΐνης μια ςκαι την ανέφερες είναι καλή ως τελευταίο γεύμα αρκεί να σε γεμίζει και να μην νιώθεις νυστηκός.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12