Γεια σας παιδια.
Δεν ήξερα τι καλύτερο τίτλο να βάλω επειδή όντως ο τύπος πρωτείνης που θέλω πρέπει να κάνει για την δική μου ανάγκη που
ουσιαστικά δεν είναι κάποιο συγκεκριμένο πλάνο διατροφής.
Σώμα: 1,73 , 83 κιλά , 32 χρονών
Στόχος: Αδυνάτισμα
Διατροφή: Δεν κάνω συγκεκριμένη διατροφή απλά προσέχω τι τρώω Ουσιαστικά τρώω κανονικά φαγητό σε
λιγότερες ποσότητες και χωρίς να τρώω παχυντικές τροφές. (ξέρω ότι δεν θα έχω το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα
αλλά ο τρόπος ζωής μου τώρα με περιορίζει στο να κάνω κάτι παραπάνω)
Προπόνηση: Λόγω του ότι είναι κλειστά τα γυμναστήρια το πρόγραμμα που ακολουθώ είναι το παρακάτω
Αρχίζω με 15 ή 20 λεπτά διάδρομο.
5λεπτα προγράμματα με λάστιχα 4 φορές την βδομάδα ή και 5.
Το πρόγραμμα αποτελείται από 5 ασκήσεις του 1 λεπτού και για στήθος, πλάτη , πόδια , ώμους κάνω 3 σετ.
Δικέφαλα τρικέφαλα κάνω 2 σετ. Ενδιάμεσα στα σετ για ξεκούραση κάνω 3 με 5 λεπτα διαδρομο για να μην καθομαι ταχυτητα στο 6.
Όλο το πρόγραμμα διαρκεί 1 ώρα περίπου. λίγο περισσότερο.
Περιγραφή ημέρας: Για βοήθεια έχω ήδη τα παρακάτω και πρέπει να τα βάλω σε μια σωστή σειρα.
γράφω τον τρόπο που σκέφτομαι να τα πάρω και πείτε μου αν θεωρείτε ότι είναι σωστό.
Πρωί λιποδιαλύτης
Στις 11 το μεσημερι σκεφτομουν μια καζεινη αν και ξερω οτι ειναι πρωτεινη για τον υπνο κατα κυριο λογο.
Στις 15:00 λιποδιαλυτης
Στις 15:30 με 16:00 την προπόνηση που ανέφερα.
Μέσα στην προπόνηση bcaa
Μετά την προπόνηση πρωτείνη
Φαγητό κανονικό περίπου στις 7 με 8 το απόγευμα.

Ξαναγράφω ότι ξέρω ότι όλο το πρόγρμμα είναι ΕΝΤΕΛΩΣ λάθος απλά αυτήν την στιγμή για συγκερκιμένους λόγους δεν μπορώ
να ακολουθήσω κάτι οτιδήποτε διαφορετικό λόγω δουλειάς, παιδιών κτλ. πχ στην δουλειά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΦΑΩ.
Οπότε για αυτό και ακολουθώ αυτό το πρόγραμμα.
Και όπως λέω ο στόχος είναι να αδυνατίσω. Γενικά είμαι στο γυμναστήριο καθημερινά για 4 με 5 φορές την βδομάδα εδώ και 7 χρόνια άρα εχω 83 κιλά με αρκετό λίπος όμως έχω και καλή σχετικά μυική μάζα. Δεν ξεκινάω τώρα προπόνηση πρώτη φορά στην ζωή μου.

Βασική ερώτηση. Τι στο καλό να προσθέσω ανάμεσα στους 2 λιποδιαλύτες το πρωί και πριν την προπόνηση?
Καζείνη? απλά την πρωτείνη που ήδη έχω? προτείνη ογκου που έχει αρκετές θερμίδες?
Προτείνετε να αφαιρέσω κάτι από όλα τα συμπληρώματα ή να προσθέσω?

Συμπληρώματα:
olimp thermo speed hardcore
biotech hydro whey zero
biotech bcaa zero

sorry για το μεγάλο Post αλλά έπρεπε να κάνω όλη την ανάλυση.

Ευχαριστώ