Καλημερα σε ολους, οπως ειχα ξανα πει εχω ξεκινησει μια διαδικασια για να φτιαξω ενα home gym και θα ηθελα την βοηθεια σας. Για αρχη εχω ενα μπατζετ 1500-1600 ευρω και ο χωρος θα ειναι το δωματιο μου ουτε τεραστιο ειναι για να μπορω να βαλω υπερβολικα πολλα πραγματα ουτε και πολυ μικρο. Υπολογιζω μπορω να χωρεσω 2-3 μηχανηματα + ποδηλατο + αλτηρες + δισκους.

Εγω σκεφτηκα για αρχη να βαλω ενα πολυοργανο ετσι ωστε να μπορω να κανω ολες τις ασκησεις που εκανα στο γυμναστηριο... Το πολυ οργανο αυτο εχει μονοζυγο εχει παγο εχει μαξιλαρι για δικεφαλα εχει τα εξαρτηματα για τα ποδια εχει σμιθ μπαρα ενσωματομενη εχει ψηλες τροχαλιες εχει και χαμηλες τροχαλιες. Σκεφτηκα να βαλω το πολυοργανο + 1 ποδηλατο για αεροβιο + 120 κιλα σε δισκους + 8-10 ζευγαρια αλτηρες για αρχη και μετα αναλογα με τον χωρο που περισσευει θα αγορασω στα σιγουρα και ενα power rack για να μπορω να κανω και ελευθερα καθισματα. Εσεις πιστρευετε αξιζει κατι τετοιο η θα μου προτεινατε αλλες αγορες με αυτα τα χρηματα?? να θυμισω πως δεν θελω να φτιαξω κατι που να εχει να κανει καθαρα με powerlifting οποτε γι αυτο και σκεφτηκα το πολυοργανο πρωτα σαν αγορα και μετα αναλογα με το χωρο και το power rack... Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας