Σελίδα 16 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 614151617 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 226 έως 240 από 245
  1. 07-07-21 00:42 #226
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    για τα γυμναστηρια δεν εχω διαβασει κατι τετοιο..για τα υπολοιπα, ναι το εχουν πει κ νομιζω βγηκε κ ενα ΦΕΚ αυτες τις μερες σχετικο.
    ειναι δυκολο να γινει κατι τετοιο νομιζω γιατι απλα θα κλεισει ολος κλαδος..καποιος που εχει ετησια συνδρομη η τριμηνη, αν του απαγορευσουν την εισοδο θα ζητησει το υπολοιπο της συνδρομης πισω, οποτε εκει θα υπαρχει ενα θεμα με το γυμναστηριο, κ με δεδεομενο οτι γυμναστηριο περισοτερο πηγαινουν μικρες ηλικιες που δεν θα ασχοληθουν να εμβολιαστουν.
    Οντως αν γινει κάτι τετοιο εγω προσωπικα δεν πρόκειται να ξαναγραφτώ, ποιος τρέχει ειδικά μεσα στον καύσωνα να κανει τα μοριακά τεστ καθε τρεις και λίγο; Και εμβολιο δεν εχω λόγο να κανω μιας και ερχομαι σε επαφή μονο με τους δικους μου οι οποίοι ειναι εξαιρετικά δυσκολο λόγω της εργασίας τους να κολλήσουν. Ειμαι νεαρή οπότε δεν φοβάμαι μην πάθω κάτι από τον ιο. Να μαι τόσο προστατευμένη και αν τρεχω να εμβολιαστώ ενω δεν παίζει να κολλήσω τον ιο; Ουσιαστικά ειναι σαν να εμβολιάζεσαι όχι για λόγους υγειας αλλα για λόγους ελευθερίας! Εκει μας φτάσανε. Χιλιες φορες να μην ξαναπάω γυμναστηριο αν και το λατρεύω. Δεν τους νοιάζει αν θα καταστραφεί ο κλάδος δυστυχώς.
    Καλα ειναι βέβαιο ότι θα ξαναγίνει lockdown για μενα! Ήδη μας προετοιμάζουν ! Εκτός αν γινει μόνο για όσους δεν εμβολιάστηκαν.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη melene : 07-07-21 στις 00:45
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-07-21 01:29 #227
    Προεπιλογή
    Ολη η ιστορια βρωμαει ...πως γινεται να μη το βλεπουμε πια;
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-07-21 16:15 #228
    Προεπιλογή
    στο γυμναστήριο που πάω όχι απλά δε κατάργησαν τις μάσκες αλλά ανάρτησαν ανακοινώσεις ότι η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική σε όλους τους χώρους
    μόνο ο ιδιοκτήτης φοράει βέβαια

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το μοριακό σου πάει στα 67 ευρώ γιατί το κόστος του είναι 60 ευρώ το rapid έχει 40 ευρώ

    θα κάνουν προσφορές
    με κάθε μοριακό τέστ δώρο 2 σουβλάκια με αναψυκτικό της επιλογής σας
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-07-21 19:37 #229
    Το avatar του χρήστη Mad strength ripper

    Εγγραφή
    01-06-2021
    Περ.
    Athens petroupoli
    Μηνύματα
    36
    Thumbs down
    Είναι πρακτικά αδύνατον να εκτελείς πιέσεις πάγκου με μάσκα οι
    πνεύμονες δεν λαμβάνουν την απαραίτητη ποσότητα οξυγόνου και επιπλέον εισπνέεις κα τοCO2 διοξείδιο του άνθρακα που αποβάλλεται από τους πνεύμονες ,δηλητηριάζοντας έτσι το αναπνευστικό σύστημα !!!! Και συντελώντας στην τελική μείωση των επιδόσεων !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-07-21 19:40 #230
    Το avatar του χρήστη Mad strength ripper

    Εγγραφή
    01-06-2021
    Περ.
    Athens petroupoli
    Μηνύματα
    36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χρήστος Τριανταφύλλου Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολη η ιστορια βρωμαει ...πως γινεται να μη το βλεπουμε πια;
    Θα το δούμε αλλά θα αργήσουμε ,όταν συνειδητοποιήσουμε τι έγινε θα την έχουμε είδη πάθει !!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-07-21 17:37 #231
    Προεπιλογή
    Παιδιά έχουμε ξεφύγει από το αρχικό θέμα, και η συζήτηση πάει αλλού.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-07-21 22:22 #232
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Αυτο που εγραψε ο Δημητρης, οποτε καποια ποστ πηγαν στο εκτος θεματος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-07-21 22:40 #233
    Προεπιλογή
    Ρε μη λερώνετε με τέτοια ποστ τα "εκτός θέματος"!

    Κάποιοι έχουν κάνει αγώνα γι αυτό το τοπικ!

    Ότι ποστ δε σας αρέσει πάτε εκεί και το πετάτε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-07-21 11:14 #234
    Προεπιλογή
    άφησα το γυμναστήριο και πάω κολύμπι σε πισίνα ξενοδοχείου (75 ευρώ ο μήνας)
    και τα ντουζ λειτουργούν κανονικά
    όχι τα εξωτερικά αλλά μέσα στο ξενοδοχείο

    άλλαξε και στα γυμναστήρια ο κανονισμός?
    με την ευκαιρία,πολύ μου κακοφάνηκε που ενώ τα γυμναστήρια πρόσφεραν λιγότερες παροχές δεν έκαμαν έκτπωση στη συνδρομή
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-07-21 13:36 #235
    Προεπιλογή
    Αυτο που αναφερουν '' Η ιστορια βρωμαει''....... Δηλαδη τι πιστευουν ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-04-22 07:19 #236
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΟΓΟΥ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΩΝ ΣΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ


    Ύστερα από την υποβολή αιτημάτων του Πανελληνίου Συνδέσμου Γυμναστηρίων προς την Επιτροπή Εμπειρογνωμόνων του Υπουργείου Υγείας για την χαλάρωση των Υγειονομικών Πρωτοκόλλων στα γυμναστήρια, λόγω πανδημίας, σας ανακοινώνουμε ότι καταργήθηκε η υποχρεωτική τήρηση του Καταλόγου Εισερχομένων Εξερχομένων στα γυμναστήρια.

    Αναμένουμε σύντομα την άρση των υπόλοιπων μέτρων και επιστροφή στην πλήρη κανονικότητα λειτουργίας των γυμναστηρίων.

    Αναμένεται η επίσημη ανακοίνωση...

    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-04-22 09:46 #237
    Προεπιλογή
    ....κ κατι ευχαριστο
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-04-22 16:10 #238
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    πραγματικα...εκτος απο την ομορφη κομουνιστικη Κινα, παιζει να ειμαστε το μονο κρατος ακομα που κραταει ακομα μετρα σε τετοιο επιπεδο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-04-22 18:39 #239
    Προεπιλογή
    Γενικότερα όμως οφείλουμε να πούμε ότι αυτό το ζήτημα έδειξε και δείχνει ίσως την απερισκεψία των κυβερνώντων.
    Όχι μόνο της Ελλάδας.
    Μιλώντας για τη Γερμανία:
    Δεν είναι δυνατόν να λένε τέλος η μάσκα, σε κλειστούς χώρους, σούπερ μάρκετ , εστιατόρια, γήπεδα, αλλά ταυτόχρονα να υπάρχει ο θεσμός της καραντίνας.
    Για να τα λέμε όλα υπάρχει κόσμος πλέον που σου λέει ένα μισθό θα πάρω ότι και να γινει , αν τώρα που "γυρίζει" καθίσω και σε καραντίνα δέκα μερουλες χαρά σ εμένα. Εμένα προσωπικα δε με νοιαζει να κολλήσω αλλά να λείψω απ τη δουλειά απαγορεύεται. Πώς μου λες λοιπόν να αφήσω στην άκρη τη μάσκα αν , στην περίπτωση που κολλήσω, θα με στείλεις καραντίνα?
    Ήθελα να ήξερα δε σκέφτονται?
    Και πριν 1 χρόνο είχα χάσει τη μπίλια, βρίσκονταν όλοι σ εναν απέραντο πανικό. Πλέον όμως μιλάμε για θέματα κοινής λογικής.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-04-22 19:17 #240
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Ο Παραλογισμός των μέτρων δεν έχει τελειωμό , απο που να αρχίσεις και που να τελειώσεις και ευτυχώς που πλέον μετα απο 2-3 χρόνια βλέποντας εξελίξεις και καταστάσεις ο καθένας πλέον βγάζει ασφαλή συμπεράσματα
    Εγω πχ στο Γυμναστήριο δεν μπορω να δεχτω μη εμβολιασμένους και μόνο με πιστοποιητικά , ενω πρίν ερχόταν με τεστ και ήξερα οτι είναι οκ , ενω οι εμβολιασμένοι μπορούν να έρχονται ακόμη και άρρωστοι αν μπορούν και είναι ελαφρυα , ευτυχώς πολλοι και 2-3 γιατροί το διάστημα που ήταν ασθενείς δεν ερχόταν , ενω δεν θα μπορούσα να τούς απαγορεύσω εφόσον δεν θα το έλεγαν και είχαν καθε δικαίωμα , γιατι το πιστοποιητικό που με δείχναν ηταν οκ παρολο που ήταν θετικοί
    Παντου σε όλο τον κόσμο δεν υπάρχουν αυτα και ειδικα Αμερικη που έχω φίλους και μιλάμε , όταν σε κλειστο γήπεδο Μπάσκετ στη Φιλαδέλφια που έπαιζε και ο δικός μας Γιάννης είχε 60000 κόσμο χωρίς μάσκες πιστοποιητικά κτλ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 16 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 614151617 ΤελευταίαΤελευταία