Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 59

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 11-05-20 07:52 #1
    Προεπιλογή Θλαση προσαγωγού και ενοχληση σε ενα κοκκαλάκι της παλαμης
    Kαλημέρα.
    Ειχα παθει 4 βδομάδες πριν καθως πηγα να κάνω σπαγγάτο και το ζόρισα λίγο (κατι που δεν εχω ξανακάνει απλα εβλεπα κατι κοριτσια μικρα που τα τραβαγαν οι δασκαλες τους με το ζορι να κανουν oversplit και θεωρησα πως δεν ειναι κακο να το ζορισω λιγο) Ε την πάτησα ακουσα ενα χρατς σαν να σκίζεις κόλλα χαρτιού δεν πόνεσα. Την επομενη μερα εκανα γιογκα χωρις να κανω ανοιγματα και τετοια, καταλαβα πως τραυματίστηκα αλλα νομιζα πως ειναι κατι ελαφρύ και σε δυο μερες θα περασει. Απο την 2η μερα ειδα πως δεν μπορουσα να κανω ουτε πιο απλες στασεις γιατι ειχε χαθει η ευλυγια σε αυτο το ποδι που τραυματιστηκε, για να κανω γιογκα οπως πριν περασαν 3-4 βδομαδες αλλα και παλι ανοιγματα και διπλωσεις εντονες ουτε καν. Και συνεχιζε η ευλυγισια στο ποδι να μην εχει επανέλθει πληρως. Αλλα βελτιωθηκε αρκετα.
    Το κακο ομως ειναι πως πηγα να δοκιμασω να κανω εξασκηση στον κατακόρυφο στις 4 βδομαδες (προχθες δηλαδη) τα πηδηματακια δηλαδη και καθως επεφτε το ποδι κατω μετα απο καθε πηδηματακι ΠΟΝΑΓΕ αρκετα. Τωρα δηλαδη ξαναεγινε η θλαση; Μετα τον κατακορυφο εκανα με δυσκολια γιογκα και την υπολοιπη μερα με ενοχλουσε περισσότερο ακομα και απο οταν ειχα πρωτοτραυματιστει.
    Ποσο καιρο κανει να περασει μια θλαση;
    Επισης κατι ασχετο με αυτο, ενω ποτε δεν τραυματιστηκα παρατηρω πως το δεξι χερι μου δεν εχει τοση δυναμη οσο το αριστερο σε στασεις ισορροπιας, και ειδα πως αν κανω μπουνια το χερι μου πεταει αυτο το κοκκαλάκι που εβαλα σε κυκλο στην φωτογραφια. Και ειναι λες και εχει μεγαλυτερη κινητικότητα το κοκκαλο που ζωγραφισα διπλα του την ευθεια κοκκινη γραμμη οχι κατι τρομερο αλλα αν κατσεις να το παρατηρησεις. Και σε μια σταση ισορροπιας ενοιωσα να μετακινείται λιγο. Δεν ειναι πρησμένο πάντως. Τι μπορει να ειναι αυτο;
    Όνομα: katagma-skafoeidous-ostou.jpg Εμφανίσεις: 711 Μέγεθος: 95,0 KB
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη melene : 11-05-20 στις 07:58