Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 05-06-20 13:56 #1
    Προεπιλογή Νεο μελος και στοχοι.
    Γεια σας νεο μελος εδω και εχω παρακολουθησει εδω και καιρο το φορουμ σας.
    Ειμαι 24 , 1.83 ,75κιλα. Συνηθως εδω και χρονια βρισκομουν στα 80-85 κιλα.

    Αν τα περασω παω γυμναστηριο για 2-3 μηνες (6 φορες την εβδομαδα μονο βαρη) και χανω το λιπος αλλα ποτε δεν εχω παει για παραπανω καιρο η για να βαλω ογκο. Απο 15 χρονων πηγαινω γενικα ετσι που και που στο γυμναστηριο.
    Τον Ιανουαριο ειπα να δω τι μπορει να γινει αν αρχισω να πηγαινω γυμναστηριο σταθερα για μηνες και προσπαθησω να αποκτησω ενα πολυ καλο σωμα.. Αρχικα να κανω μια απωλεια λιπους και μετα ογκο.
    Εκανα μια λιπομετρηση τελη Ιανουαριου . Βρισκομουν στα 88 κιλα με 21.4% λιπος. Τοτε ξεκινησα κρεατινη και εβλεπα να αυξανεται σημαντικα η δυναμη μου στο γυμναστηριο ενω πεφτω σε βαρος. Δηλαδη καθε εβδομαδα ανεβαζα βαρη περα απο τις πιεσεις οπου ανεβαινα πιο σιγα και νομιζω ειμαι στα 65 κιλα αυτη τη στιγμη. Τα γυμναστηρια εκλεισαν μεσα Μαρτιου ενω ημουν 83 κιλα. Τωρα με γυμναστικη(παραλλαγες πους απς για δυσκολια, μονοζυγο ελξεις) στο σπιτι που εκανα επεσα στα 75κιλα.

    Εχω ανεβασει (προσπαθησα εδω αλλα δεν το καταφερα μου εβγαζε ερρορ) καποιες φωτογραφιες για να δειτε πως ειμαι τωρα στα 75 κιλα αλλα εχω σταματησει κρεατινη μιας που δεν κανω γυμναστηριο πλεον.
    https://imgur.com/a/O30P58n

    Εδω και δυο εβδομαδες εχει πεσει η ενεργεια μου για να κανω συχνα γυμναστικη στο σπιτι και ανησυχω οτι μπορει να χασω ογκο αλλα θεωρω οτι θα το ξαναπαρω οταν κανω lean bulk και το σημαντικο ειναι να χασω το λιπος ειδικα τα πλαινα παχακια που με ενοχλουν πολυ καθως και λιπος στους γλουτους γιατι θελω οταν κανω bulk να συνεχισουν να μου καθονται καλα τα ρουχα.
    Θελω να κανω προγραμμα ογκου παρ'ολα αυτα θελω να πεσω γυρω στο 8-10% λιπος πρωτα καθως λενε οτι οσο πιο χαμηλο λιπος τοσο λιγοτερο λιπος θα παρεις οταν κανεις lean bulk και δεν θελω να κανω dirtybulking καθως μου ειναι πολυ ευκολο να τρωω σταθερα υγιεινα.

    Nομιζω τωρα ειμαι γυρω στο 12-14% λιπος αρα λεω να ξεκινησω γυμναστηριο/κρεατινη απο 15 με το καλο να μπω στο προγραμμα μου να δω πως θα ειναι το σωμα μου μετα απο 1 μηνα γυμναστηριο σε αυτο το λιπος και να χασω λιγο ακομα λιπος που θελω για ενα μηνα μεχρι 15 Ιουλιου οπου νομιζω θα ειμαι στο καλυτερο σημειο για να κανω μετα ογκο για πρωτη φορα για μηνες με ανεση χωρις να ανησυχω για το ποσο λιπος θα εχω παρει καθως θα εχω πεσει σε χαμηλα επιπεδα.

    Πιστευω οτι 15 Ιουλιου με κρεατινη θα ειμαι γυρω στα 73 κιλα. Μου φαινεται οτι γενικα εχω καλα αποτελεσματα απο το γυμναστηριο καθε φορα που πηγαινω καθως βρισκω πολυ ευκολη τη σωστη διατροφη αρα μετα θεωρω οτι μπορω να βαζω 1 κιλο μυς το μηνα μεχρι Φεβρουαριο αρα θα ειμαι λογικα γυρω στα 80 κιλα τελος Φεβρουαριου οπου θα κανω το cut για το καλοκαιρι. Δεν ξερω ομως αν θα εχω παρει τοσο λιπος για να κανω cut για τοσους μηνες....

    Υπολογιζω οτι τοτε θα ειμαι σε ενα καλο σημειο και θα μπορω να προσδιορισω εναν νεο στοχο. Θα ηθελα παντως γενικα να ειμαι γυρω στα 82 κιλα με 8% λιπος μου φαινεται ενα καλο σημειο σαν τελικος στοχος αλλα αυτο θελει ακομα εναν κυκλο Bulk/cut προφανως και μετα απλα να διατηρω το βαρος μου ισως και να πηγαινω γυμναστηριο. Αλλα τωρα (ειναι η πρωτη φορα οπου εχω διπλα μου γυμναστηριο) μου αρεσει πολυ αυτο το lifestyle και θελω να το συνεχισω.

    Πειτε μου γνωμες παρακαλω για το τι νομιζετε γενικοτερα με το προγραμμα/στοχους αν θα πρεπει να κανω περισσοτερο καιρο bulk ( το οποιο το σκεφτομαι μηπως να το κανω μεχρι και Απριλιο μιας που θα ειναι lean- και να κανω cut μονο μεχρι Αυγουστο πχ) η καποιες αλλες συμβουλες. Το εκτιμω πολυ.


    Συγχαρητηρια και ευχαριστω σε οποιον το διαβασε ολο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-06-20 15:04 #2
    Προεπιλογή
    Καλός ήρθες στην παρέα μας
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-06-20 23:15 #3
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-06-20 00:06 #4
    Προεπιλογή
    Δλδ γυμναστηριο πας μονο αν ξεπερασεις τα 85 κιλα; ....κ μετα σταματας;
    Μονο με μια μονιμη σωστη κ καταλληλη διατροφη για σενα ,θα πετυχεις αυτο που θελεις.
    Κ φυσικα κ γυμναστικη.
    Καλως ηρθες
    Old School
    Απάντηση με παράθεση