Θέμα: Ξεκίνημα

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 08-06-20 14:24 #1
    Προεπιλογή Ξεκίνημα
    Καλησπέρα σας λέγομαι Γιάννης είμαι 90κιλα 1.85εκ ύψος δεν έχω ασχοληθεί πολύ με την γημναστικη παρόλαυτα δεν έχω πάρα πολύ μεγάλο ποσοστό λίπους.. και έχω κάποια μυϊκή μάζα θέλω να ξεκινήσω γυμναστιριο αρχικά να χάσω το περισευουμαινο λίπος και να χτίσω μύες με τι είδους πρόγραμμα να ξεκινήσω κάποιες συμβουλές Σχετικά με την προπόνηση? (Επίσης σκέφτομαι να πάρω λιποδιαλυτή animalcuts κάποια πρωτεϊνι κάποιες συμβουλές και προτάσεις?) Ευχαριστώ πολύ εκ τών προτέρων..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-06-20 21:09 #2
    Προεπιλογή
    Καλησπερα! οι ερωτησεις σου ειναι πολυ γενικες.. καλυτερα ριξε μια ματια στο φορουμ και αν εχεις αποριες προσπαθησε να κανεις πιο συγκεκριμενες ερωτησεις κατα τη γνωμη μου! οσον αφορα το προγραμμα καλυτερο πιστευω θα ειναι ενα full body ωστε να ανεβεις γρηγορα, ομως μιας και θα ειναι η πρωτη φορα στο γυμναστηριο αυτο που ειναι πιο σημαντικο ειναι να ακολουθησεις ενα ετοιμο προγραμμα , και να επιμεινεις σε αυτο. Να μην κανεις δηλαδη του κεφαλιου σου η να αλλαζει καθε τοσο, να μην το τηρεις κλπ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-06-20 00:48 #3
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    καλώς ήρθες και καλή αρχή!
    Τι έχεις διαβάσει μέχρι τώρα από το φόρουμ?
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-06-20 21:11 #4
    Προεπιλογή
    Καλός ήρθες στην παρέα μας Γιάννη
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-06-20 22:07 #5
    Προεπιλογή
    Έψαξα και είδα παρά πολλά προγράμματα και δεν ξέρω ποιο από όλα αυτά είναι για εμένα και πως να το ξεκινήσω.. ποιο μου ταιριάζει.. γι'αυτό θέλω μια βοήθεια με το ποιο πρόγραμμα να διαλέξω και πως να το ξεκινήσω.. αρχικά θέλω να χάσω λίπος και να κόψω.. και σκέφτομαι να πάρω λιποδιαλυτή.. η animalcuts η insta knockout.. (ποιον μου προτείνετε?)
    Τι άλλη πληροφορία χρειάζεστε να ξέρω να γράψω γιατί είμαι πρωτάρης όπως καταλαβαίνεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6.  

  7. 16-06-20 23:50 #7
    Προεπιλογή
    Δεν χρειάζεται σε αυτή την φάση που βρίσκεσαι να πάρεις λιποτροπικο σκεύασμα, μην πετάξεις τα χρήματα σου.
    Δεν μας λες αν κάνεις προπόνηση είτε με αντιστάσεις είτε κάτι άλλο, γενικά όμως κανείς δεν μπορεί να σου πει ακριβώς τι σου ταιριάζει και τι όχι αυτό είναι κάτι που θα το βρεις μόνος σου, είναι κάτι που δεν μαθαίνετε στα λόγια, αυτό που σου ταιριάζει το μαθαίνεις σιγά σιγά με την προπόνηση και έρχεται με το πέρασμα του χρόνου, τώρα που είσαι στην αρχή υπάρχουν δύο επιλογές η πας σε γυμναστήριο και ξεκινάς με ένα πρόγραμμα φασόν που θα σε βάλει σε ένα δρόμο προπόνησης η θα πας σε πιο ριψοκίνδυνη επιλογή και θα διαλέξεις ένα πρόγραμμα για αρχάριους που είναι συμβατό για σένα δλδ να μην έχει πάρα πολλές ασκήσεις και σετ ανά μυϊκή ομάδα και ξεκινάς.
    Για την απώλεια λίπους πρέπει να δουλέψουν συνδυαστικά τρία πράγματα, διατροφή, προπόνηση, ύπνος, η δική μου γνώμη από ότι βλέπω στις φωτογραφίες είναι να μην μπεις σε διαδικασία γραμμωσης η δίαιτας η στέρησης η οτιδήποτε άλλο, αυτό που θα έκανα εγώ θα ήταν να βάλω όσο περισσότερο δυνατό μυϊκή μάζα τρώγοντας όσο πιο πολύ γίνεται καθαρά αλλά και πάλι είναι αναπόφευκτο ότι θα έβαζα λίπος και θα κράταγα νερά, τουλάχιστον όμως να ήταν όσο γίνεται σε χαμηλά ποσοστά, αν βάλεις μάζες θα δεις τεράστια διαφορά μη το φοβηθείς.

    Καλή συνέχεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8.  

  9. 17-06-20 14:43 #9
    Προεπιλογή
    Φίλε μου εσύ λες, δεν έχω ασχοληθεί πολύ με την γημναστικη και πας και διαλέγεις ένα πρόγραμμα που λέει ξεκάθαρα ότι για να το ακολουθήσει κάποιος πρέπει να έχει τουλάχιστον ένα χρόνο εμπειρία στο γυμναστήριο, αυτό το πρόγραμμα είναι ακατάλληλο για σένα γιατί δεν έχεις την εμπειρία να το υποστηρίξεις, από εκεί και πέρα είναι δικό σου θέμα τι θα κάνεις
    Είμαι σίγουρος ότι το διάλεξες επειδή λέει ότι θα κάψεις γρήγορα λίπος με τέσσερις προπόνησης την εβδομάδα και μαζί με θερμιδικο έλλειμμα θα γίνεις κομμάτια, δεν αμφισβητώ ότι είναι εφικτό να γίνει αλλά για κάποιον ή κάποια που γυμνάζεται εντατικά πάνω από ενάμιση χρόνο.

    Το τυράκι το βλέπεται εύκολα τη φάκα όμως.......

    Καλή συνέχεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-06-20 16:15 #10
    Προεπιλογή
    Αν ειναι να κοψεις με λιποδιαλυτες και super set στο γυμναστηριο εγω γιατι εχω ακομη μπακα? Προφανως δεν ειναι τοσο απλο. Προυποθετει μια σεβαστη ποσοτητα μυικοτητας εξ αρχης. Λες εχεις καποια μυικη μαζα ομως ειχεις τη μυικη μαζα ενος φυσιολογικου ανθρωπου, τιποτα περισσοτερο η λιγοτερο απο αυτο. Επομενως αν χασεις κιλα θα μεινουν μονο τα κοκαλα με το δερμα, και πιθανοτατα μια στρωση λιπους απο κατω. Απο την αλλη η αυξηση μυικης μαζας δεν ειναι τοσο γρηγορη και ευκολη, επειδη προκυπουν διαφορα εμποδια που θα διαπιστωσεις στην πορεια. Επομενως για αρχη πηγαινε γυμναστηριο, και ξεκινα με το προγραμμα που θα σου δωσουν. Προσπαθησε μεσα στον επομενο χρόνο να δυναμωσεις οσο περισσοτερο γινεται στις ασκησεις που περιλαμβανει το προγραμμα σου. Παραλληλα επιτυχια θα ηταν να μην παχυνεις ιδιεταιρα, γι αυτο προσπαθησε να τρως οσο χρειαζεσαι και λιγο παραπανω. Ταυτοχρονα θα αρχισεις να μαθαινεις διαφορα για την προπονηση με βαρη και τη διατροφη, ειτε εμπειρικα ειτε διαβαζοντας. Ισως περιμενες καποιο shortcut τωρα που ειναι καλοκαιρι ειδικα, ομως κατι τετοιο δεν υπαρχει, χαρη στους φραγμους που βαζει η φυση . Το γυμναστηριο για να αποδοσειτο θελει χρόνο. ΄
    Απάντηση με παράθεση