Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 15-06-20 11:32 #1
    Προεπιλογή Διατροφη και προβληματα
    Καλησπερα παιδια,εχω ενα θεματακι και θελω να κανω μια ερωτηση..βρηκα μια "γνωστη"διατροφολογο ονλαιν και της ζήτησα να μου βγαλει μια διατροφη για γραμμωση..μετρηθηκα,τις εστειλα τα αποτελεσματα και η διατροφη ηρθε..μετα απο 15 μερες λοιπον και αφου κλεινουμε τηλεφωνικο ραντεβου με στηνει κ δεν παιρνει ποτε τηλεφωνο ενω εχω ακυρωσει πραγματα για να περιμενω με αποτελεσμα να ειμαι 3 μερες χωρις καινουργια διατροφη κ ακολουθω την παλια..οκ εχει πολλη δουλεια αλλα μην με δεχεσαι αν δεν μπορεις βρε αδερφε..σκεφτηκα λοιπον αντι να παω σε αλλον να ανεβασω εδω αν θελετε την διατροφη και να μου προτεινετε αν μπορω να την ακολουθησω η οχι γτ ειναι η πρωτη φορα που κανω κ δεν ξερω αν πρεπει να αλλαζει καθε 15 μερες η οχι..ευχαριστω πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-06-20 00:01 #2
    Προεπιλογή
    Οπότε την ποσταρεις την βλέπουμε και την συζητάμε, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι είμαστε διατροφολογοι προς αποφυγή παρεξηγήσεων απλά λέμε την γνώμη μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-06-20 17:29 #3
    Προεπιλογή η διατροφη μου..
    πριν παω στην διατροφη να σημειωσω οτι ειμαι στην τριτη βδομαδα στην οποια μου μειωσε θερμιδες,και πως ειναι η πρωτη φορα που κανω διατροφη γραμμωσης(αρχαριος)..μεσα απο τις απαντησεις θα ηθελα περισσοτερο να μου πειτε κατα ποσο ειναι σωστη για γραμμωση και αν θα περιμενω να δω σοβαρα αποτελεσματα παντα βαση αεροβιας και γυμναστηριου μιας και δεν ειχα ξανακανει ποτε πριν

    ΔΕΥΤΕΡΑ

    φετα κεικ απο (μπανανα,βρωμη,μελι,μαγειρικη σοδα και αυγο)
    με μια στρωση φυστικοβουτηρο

    δεκατιανο-1 πανκεικ απο 3 αυγα το ενα με κροκο,1 κουτ βρωμη,1 σκουπ πρωτεινη, φυστικοβουτηρο.φραουλες και σπορους τσια

    μεσημεριανο 2 κουπες αναμεικτα λαχανικα χωρις πατατα + 40γρ ανθοτυρο με 1 κουτ ελαιολαδο

    απογευματινο- μισο κοτατζ +1 φετα πεπονι

    βραδινο-2 χουφτες πρασινη σαλατα μιξ,1 τονο + μισο αγγουρι με φλουδα



    ΤΡΙΤΗ
    πρωινο- 2 ρυζογκοφρετες με μια στρωση φυστικοβουτηρο+φραουλες +τσια

    δεκατιανο- σμουθι απο γαλα καρυδας μιση μπανανα,βρωμη, κασιους,φυστικοβουτηρο,τσια

    μεσημεριανο-150γρ μοσχαρισιο μπιφτεκι απο βρωμη +1 κουπα αναμ.λαχανικα +40 γρ ανθοτυρο

    απογευματινο-πρασινο μηλο,δεκα αμυγδαλα

    βραδινο- ομελετα με 4 αυγα το 1 με κροκο,μισο αγγουρι μιση ντοματα + 40γρ ανθοτυρο


    ΤΕΤΑΡΤΗ
    πρωινο-φετα κεικ οπως της δευτερας

    δεκατιανο-πανκεικ οπως της δευτερας

    μεσημεριανο-150γρ μοσχαρισιο μπιφτεκι απο βρωμη + 1,5 κουπα λαχανο καροτο

    απογευματινο-μισο κοτατζ με μια φετα πεπονι

    βραδινο-1 αγγουρι με τη φλουδα,μιση πιπερια φλωρινης 50 γρ ανθοτυρο


    ΠΕΜΠΤΗ
    πρωινο-2 ρυζογκοφρετες με φυστικοβουτηρο οπως της Τριτης

    δεκατιανο-σμουθι πρωτεινης(βλεπε πιο πανω)

    μεσημεριανο-σαλατα φακης,σπανακι,πιπερια,αγγουρι,καροτο

    απογευματινο-πρασ.μηλο και δεκα αμυγδαλα

    βραδινο-1 κατικι δομοκου μισο αγγουρι και 1 αυγο βραστο


    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    πρωινο-φετα κεικ(βλεπε πιο πανω)

    δεκατιανο-πανκεικ (βλεπε πιο πανω)

    μεσημεριανο-3 σουβλ.κοτοπουλο φιλετο με κολοκυθακι,καροτο

    απογευματινο-μισο κοτατζ μια φετα πεπονι

    βραδινο-2 χουφτες σπανακι 1 σουβλ.κοτοπουλο 40γρ ανθοτυρο+ μιση πιπερια φλωρινης


    ΣΑΒΒΑΤΟ
    πρωινο-2 ρυζογκοφρετες(βλεπε πιο πανω)

    δεκατιανο-σμουθι

    μεσημεριανο-2 κουπες φασολακια χωρις πατατα σουρωμενα με 40γρ ανθοτυρο

    απογευματινο-πρασ.μηλο 10 αμυγδαλα

    βραδινο-ομελετα 4 αυγα το 1 με κροκο,μιση ντοματα,μιση πιπερια +40 γρ ανθοτυρο

    ΚΥΡΙΑΚΗ
    πρωινο-φετα κεικ(βλεπε πιο πανω)

    δεκατιανο-πανκεικ(βλεπε πιο πανω)

    μεσημεριανο-150γρ σολομο,3 μπειμπι πατατες 2 καροτα βραστα

    απογευματινο-μισο κοτατζ 1 φετα πεπονι

    βραδινο-σαλατα 1 αγγουρι,μιση πιπ.φλωρινης,50γρ ανθοτυρο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-07-20 10:17 #4
    Προεπιλογή
    Καποιος τα φωτα του ρε παιδια,μπαινω στην τριτη βδομαδα αυτης της διατροφης και σκεφτομαι να αφησω την διατροφολογο γτ δεν βγαινει και με τοσο σουπερ μαρκετ..εχω φτασει στα 86 κιλα με 1,76 υψος..να παραμεινω στην παραπανω διατροφη?ισως καποια συμβουλη για γρηγοροτερη γραμμωση?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-07-20 13:19 #5
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Φιλε κοιταξε να δείς, η προσεγμενη διατροφή θέλει και προγραμματισμό, μαγείρεμα και καποια λεφτάκια να ξοδεύεις για τον ευατό σου, εφόσον δεν μπορείς να συμβαδίζεις με τα λεφτά των υπολοίπων.
    Αν δεν μπορεί να αντέξεις στα πολλά φαγητα, θα πρέπει να περιοριστεις σε 4-5 τροφές, που όμως για πόσο θα τις αντέξεις.,.
    Το θέμα είναι: ή κάθεσαι και διαβάζεις να πάρεις πληροφορίες για το πως καταρτίζεις ένα δικο σου πλάνο διατροφής, ή το ζητάς έτοιμα από καποιον που πληρώνεται για να ασχοληθεί μαζί σου.
    Παντως στον εν λόγω πλάνο, δεν τρως και μεγάλες ποσότητες κρέατος, οπότε καλά την βγάζεις οικονομικα... Πόσα ξοδεύεις την εβδομαδα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-07-20 09:02 #6
    Προεπιλογή
    Δεν τα εχω υπολογισει αλλα σαν εργαζομενος στον τουριστικο τομεα τα πραγματα ειναι δυακολα φετος,γιαυτο κ ρωτησα αν η διατροφη αυτη ειναι οκ ωστε α πορευτω μονος για ενα διαστημα..δεν τρωω πολλες ποσοτητες γτ πρεπει να χασω λιπος ακομη απ οτι καταλαβαινω
    Απάντηση με παράθεση