Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 22-06-20 15:17 #1
    Προεπιλογή διατροφή skinny fat
    Kαλησπέρα σας,
    θα ήθελα την γνώμη/τις προτάσεις σας για αλλαγή στο παρακάτω πρόγραμμα διτροφής:

    ξυπναω 8-8++
    9παρα10 ειμαι στη δουλεια,τρωω ενα κουλουρι ολικης
    11μισι-12-12μισι αναλογα ποτε θα βρω χρονο απο τη δουλεια, τρωω 100-120 περιπου γραμαρια βρωμη γκρανολα:
    https://www.362grocery.com/en/produc...5%CF%83-375-gr

    στις 3-3μισι τρώω 50-70 γραμάρια αμύγδαλα ή καρύδια ή φυστίκια αλατισμένα (εχω υπόταση)

    στις 5παρα10 τρώω 20-30 γραμάρια σταφίδες είτε κρανμπερι σαν προ-προπονιτικό

    5και15 με 6μισι περίπου προπόνηση

    στις 6μισι θα παίρνω πρωτείνη την οποία παρήγγειλα και θα μου έρθει απο εβδομάδα

    και 7μισι περίπου θα είμαι σπίτι και θα τρώω το ''μεγάλο'' γευμα μου το οποίο αποτελείτε πάντα απο κρεας,ψάρι,είτε μακαρόνια ολικής και αποτελείτε απο 1000 έως 1500 θερμιδες ανάλογα τη μέρα

    το βράδυ τίποτα, και αν πεινάω στη χειρότερη τρώω γιαουρτι 2% λιπαρά (θα το αντικαταστήσω με κοτατζ)


    δυστιχώς οι ώρες που μπορώ να τρώω είναι φιξ.
    να σημειωθεί οτι παίρνω συμπληρώματα σιδήρου καθημερινά με το γευμα των 3 ή με το γευμα των 7μισι γιατι έχω αναιμία
    και παίρνω πολυβιταμηνες κάθε πρωί

    ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-06-20 19:27 #2
    Προεπιλογή
    Στοχος? γραφεις διατροφη skinny fat , επομενως ποιος ακριβως ειναι, η πρεπει να ειναι ο στοχος ειναι ενα ερωτημα.

    Σε καθε περιπτωση θα σου προτεινα τρως ενα μεγαλο γευμα το πρωι , του τυπου ομελετα με αυγα/ασπραδια, μανιταρια τυρια κλπ +ψωμι/βρωμη, ωστε να σε κρατησει. Και το βραδυ το δευτερο μεγαλο γευμα της ημερα, συνοδευομενο απο τιμια ποσοτητα υδατανθρακα αν εχω παει γυμναστηριο. Και ενδοιαμεσα κανενα σνακ. Τωρα αν δεν εισαι διατεθημενος να ξυπνας μιση ωρα-40' νωριτερα , πινε την πρωτεινη σου το πρωι καλυτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-06-20 21:29 #3
    Προεπιλογή
    Αυτό δεν είναι διατροφή, θα το χαρακτήριζα τρώω κάτι ελαφρύ, πριν το ταξίδι....το μεγάλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-06-20 23:31 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Captain Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στοχος? γραφεις διατροφη skinny fat , επομενως ποιος ακριβως ειναι, η πρεπει να ειναι ο στοχος ειναι ενα ερωτημα.

    Σε καθε περιπτωση θα σου προτεινα τρως ενα μεγαλο γευμα το πρωι , του τυπου ομελετα με αυγα/ασπραδια, μανιταρια τυρια κλπ +ψωμι/βρωμη, ωστε να σε κρατησει. Και το βραδυ το δευτερο μεγαλο γευμα της ημερα, συνοδευομενο απο τιμια ποσοτητα υδατανθρακα αν εχω παει γυμναστηριο. Και ενδοιαμεσα κανενα σνακ. Τωρα αν δεν εισαι διατεθημενος να ξυπνας μιση ωρα-40' νωριτερα , πινε την πρωτεινη σου το πρωι καλυτερα.
    πιστευεις θα ηταν ιδανικο για skinny fat κατάσταση οπως η δική μου;
    ειμαι διατεθημένος,απλα το πρόβλημα είναι οτι δεν πεινάω πολυ το πρωί συνήθως..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δεν είναι διατροφή, θα το χαρακτήριζα τρώω κάτι ελαφρύ, πριν το ταξίδι....το μεγάλο.
    φιλε θα μπορούσες να μου προτείνεις αλλαγές πανω στα ήδη υπάρχοντα ωράρια; ειδικά το προ-προπονητικό είναι οτι χειρότερο,και γενικα χρίζει πολλές αλλαγές το πρόγραμμα για αυτο και έγραψα εδω, ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-06-20 01:09 #5
    Προεπιλογή
    Από την στιγμή που και εσύ ο ίδιος λες ότι η διατροφή που κάνεις δεν είναι καλή, γιατί δεν κάνεις μία αναζήτηση στις διατροφες μελών να διαβάσεις μερικά πράγματα να καταλήξεις κάπου και από εκεί και πέρα το συζητάμε γιατί πρέπει να σου πούμε εμείς μια διατροφή, και από την άλλη αν σου έλεγαν 20 άτομα 20 διαφορετικές διατροφες αυτό θα σε βοηθούσε η θα σε μπερδευε περισσότερο ?

    Στην διατροφή που γράφεις κατά την γνώμη μου είναι όλη λάθος, και από την άλλη δεν μας έχεις πει τι στόχο έχεις τι ακριβώς θέλεις να πετύχεις, έτσι μιλάμε αόριστα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-06-20 19:48 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιστευεις θα ηταν ιδανικο για skinny fat κατάσταση οπως η δική μου;
    ειμαι διατεθημένος,απλα το πρόβλημα είναι οτι δεν πεινάω πολυ το πρωί συνήθως..
    Δεν ξερω αν ειναι ιδανικο για skinny fat , αλλα σιγουρα ειναι ιδανικο για καποιον που δουλευει 9-5 και παει γυμναστηριο στα καπακια. Σιγουρα το να προσπαθεις να βαζεις καθε φορα κι αλλα κιλα στο γυμναστηριο, κι αλλες επαναληψεις, ειναι πολυ απαιτητικό απο μόνο του. Και σιγουρα το να τρως ολη μερα κουλουρια και ξηρους καρπους δεν βοηθαει την κατασταση.
    Απάντηση με παράθεση