Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 26-06-20 14:03 #1
    Προεπιλογή Αξιολογηση Διατροφης
    Γεια σας ειμαι 18, 78κιλα, στοχος να χασω λιπος. Πειτε μου αν τα γευματα μου ειναι καλα . Τα μακρος μου ειναι 60-65 λιπος και 130 πρωτεινη για αρχη και μετα θα την ανεβαζω. Επισης δεν λεω ποτρ τρωω φρουτα και σαλατες. Επισης μια ανησυχια μου ειναι αν το παρακανω με τα γαλακτοκομικα γτ δν εχουν και τους καλυτερους υδατανθρακες-λιπος .


    1ο γευμα: Γαλα με βρωμη (μικρες ποσοτητες)

    2ο γευμα: Ρυζι/πατατα με στηθος κοτοπουλο.

    3ο γευμα: 4 αυγα μαζι με πρωτεινη και περιπου 300μλ γαλα (οχι ολα ολοκληρα)

    4ο: γιαουρτι στραγγιστο 2% η 5% αναλογα. 250γρ.

    Επισης πρωτο μηνα θα κανω ισοθερμιδικη και μετα απο τον δευτερο μηνα θα ειμαι σε ελλειμα .
    Ευχαριστω εκ των προτερων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-06-20 14:20 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα.
    Απ΄οτι αντιλαμβάνομαι έχει λίγους υδατάνθρακες σκοπίμως.
    Επίσης αυτο που δεν θα έβαζα με τιποτα , στο γεύμα με τα αυγά, να πιεις την πρωτεινη με γάλα. Με νερο καλύτερα.
    Τέλος, στο βραδυνό με το στραγγιστό γιαούρτι, θα συμπλήρωνα μια χούφτα ανάλατους ξηρούς καρπούς, για τα καλα λιπαρά.
    Σαλάτες , φρούτα τα έχεις απορρίψει τελείως για κάποιο λόγο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-06-20 16:30 #3
    Προεπιλογή
    Καταλαβα , επισης ξεχασα να πω οτι στο κοτοπουλο μετα θα βαλω ελαιολοδο για καλα λιπαρα και συγνωμη αλλα μαλλον δεν το εθεσα σωστα , αυτο που εννοουσα ηταν οτι θα τρωω και σαλατες και φρουτα απλα δεν γραφω γιατι δεν νομιζω να παιζει και μεγαλο ρολο ποτε θα φαω μια σαλατα η καποιο φρουτο σωστα μονο οι σαλατες θα εχουν απλα ελαιολαδο και αυτες
    Επισης καλα καταλαβες μεσαια-μικρη καταναλωση υδατανθρακων θελω να δοκιμασω , περιπου 90-100 υδατανθρακες.
    Καταλαβα αρα κανενα αμυγδαλο με το γιαουρτι το βραδυ και την πρωτεινη με νερο οχι με γαλα.
    Απάντηση με παράθεση