Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 09-07-20 10:27 #1
    Προεπιλογή Γεια σας και χαρά σας και την βοήθεια σας παρακαλώ..!
    Χαίρετε λοιπόν και καλώς σας βρήκα! Θα μπω κατευθείαν στο θέμα μου..

    Είμαι 32 χρονών, μαμά δύο παιδιών ( το ένα σχεδόν 3 χρονών και το μικρό ούτε 10 μηνών ). Οι αναλογίες μου είναι μοντέλου... petite version με 160 ύψος και 50 κιλά . Είμαι στενή κοψιά με φαρδιά μέση και σχεδόν ανύπαρκτους γλουτούς. Να σαι καλά πατέρα!

    Δεν ξέρω αν φαίνεται όλο το μήνυμα μου. Γράφω ολόκληρο κατεβατό κ μόλις πατάω υποβολή, εμφανίζει μόνο τις 3-4 πρώτες γραμμές. Πού πάει το υπόλοιπο;;; Το δοκίμασα 2-3 φορές. Πιάστηκαν τα δάχτυλα μου

    Χαίρετε λοιπόν και καλώς σας βρήκα! Θα μπω κατευθείαν στο θέμα μου.. ( ελπίζω αυτή την φορά να μην κοπεί το κείμενο μου , διότι είναι η δεύτερη φορά που το ποσταρω

    Θα προσπαθήσω να στείλω το κείμενο σε κομμάτια.
    Χαίρετε λοιπόν και καλώς σας βρήκα!

    Προσπαθώ εδώ κ 3 μήνες να κάνω γυμναστική στο σπίτι για κοιλιά και γλουτούς και έχω περιορίσει αρκετά την διατροφή μου. Δεν τρώω συχνά υδατάνθρακες, ζάχαρη μόνο τις Κυριακές, όχι λιπαρά, κρέμες γάλακτος και τέτοια. Έχω καταφέρει να γραμμωσω σε παρατηρησιμο πλέον σημείο το κορμί μου και να κάνω την κοιλιά μου επίπεδη ξανά. Οι γλουτοί όμως.. τίποτα ακόμα. Απλά είναι πιο σφιχτοί και τονισμενοι. Θέλω να ξεκινήσω γυμναστήριο αλλά από φθινόπωρο. Ζω σε επαρχιακή πόλη και επιλογές μας σε γυμναστήρια και γυμναστές με ενημερωμένη γνώση, είναι μηδαμινές..
    Ξεκίνησα στα 53 κιλά και δεν θέλω να χάσω άλλα. Δεν νομίζω να το αποφύγω όμως καθώς βλέπω την ζυγαριά συνεχώς να πέφτει. Γυμνάζομαι μετά τις 8 το βράδυ που είναι και ο σύζυγός σπίτι και δυστυχώς μέχρι να τελειώσω και να κοιμηθώ, συνήθως πίνω μόνο νερό. Δεν μπορώ να τρώω το βράδυ.

    Θέλω γραμμωμενο, σφιχτό κορμί και γλουτούς που θα γυρνάνε κεφάλια. Θέλω καμπύλες! Θέλω πολλά;;; Χαχαχα Τα φώτα σας ρε παιδιά. Με πιάνει απογοήτευση και δεν έχω όρεξη ούτε για γυμναστική τις τελευταίες μέρες. Ξέρω , χρειάζονται βάρη και αντίσταση. Έχω βαρακια και ιμάντες για γλουτούς
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-07-20 12:10 #2
    Προεπιλογή
    Εκτός από το post που λες κάποια πράγματα για σένα δε φαίνεται κάτι άλλο, αν έχει να κάνει με θέμα διατροφής η προπονήσεις δοκίμασε στις αντίστοιχες ενότητες να κάνεις post.

    Καλός ήρθες στην παρέα μας
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-07-20 12:43 #3
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα. Δεν ξέρω όμως ποίο είναι το πρόβλημα. Ανέβασα το ποστ και στην ενότητα διατροφή, και τίποτα. Πάλι κόπηκε. Δεν μπορώ να καταλάβω τι λάθος κάνω. Τι ψιλιαζομαι βέβαια. Συνομωτεί το σύμπαν να μείνω ακωλη
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-07-20 20:07 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα.
    Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλα γλουτοί με καμπύλες θέλει βάρη , αντιστάσεις.
    Είναι σαν να λεει ένας άντρας θέλω να κάνω μπράτσα χωρίς βάρη, να σηκώνω χαρτοπετσέτες
    Δρομολόγησε την εγγραφή σου σε γυμναστήριο!

    υ.γ. Έκανα ένα "συμμαζεμα" στο τόπικ και το μετέφερα στην κατάλληλη ενότητα. Καλώς ήρθες στο forum.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-07-20 23:31 #5
    Προεπιλογή
    Δεν με απογοήτευσες ακριβώς, γιατί από τα λίγα που έχω μάθει αυτό το διάστημα που ψαχνομαι , εκεί κατέληξα και γω.. Δεν μπορώ να καταφέρω λες τίποτα παραπάνω όσο γυμνάζομαι σπίτι;; Αυτά τα προγράμματα στο YouTube που υπόσχονται κοιλιακούς, ή γλουτούς ή δεν ξέρω και γω τί, σε ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, δεν αληθεύουν πιστεύετε;
    Και καλά η γυμναστική... Με την διατροφή μου και τα κιλά τι να κάνω;; Πόσο παραπάνω να τρώω δηλαδή; Ψιλοκαταλαβα, πως αν θέλω να αυξήσω μυϊκή μάζα , πρέπει να τρώω παραπάνω από το συνηθισμένο. Και αν αυτό το έξτρα πάει κ κάτσει κατευθείαν στην κοιλιά; Γιατί εκεί είναι που παχαίνω πρώτα.. Τόσο κόπο έκανα να χάσω τον πατσά της εγκυμοσύνης. Και κάτι τελευταίο.. Τι λέτε για καμιά πρωτεϊνη; Θα με βοηθούσε;

    Υ.Γ Σε ευχαριστώ πολύ για το συμμάζεμα. Επιτέλους, βγάζω νόημα! Ελπίζω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-07-20 01:46 #6
    Προεπιλογή
    Όσο γυμνάζεσαι στο σπίτι με ότι έχεις διατηρείς την φόρμα σου ως ένα βαθμό αλλά αν θέλεις να δεις πολύ περισσότερα αποτελέσματα το γυμναστήριο και η προπόνηση με αντιστάσεις είναι μονόδρομος.
    Τα προγράμματα στο YouTube μια χαρά είναι, ειδικά την περίοδο τις καραντίνας είχαν την τιμητική τους, αλλά το θέμα είναι ότι οι τύπισσες που τα παρουσιάζουν από τα κανάλια τους σε καμία περίπτωση δεν έγιναν έτσι όπως δείχνουν κάνοντας προπόνηση στο σπίτι με το σωματικό τους βάρος, ένα λάστιχο και ένα 2κιλό αλτηρα.
    Όταν με το καλό ξεκινήσεις το γυμναστήριο τότε εδώ είμαστε να πούμε για την διατροφή, μέχρι τότε δεν χρειάζεται να αυξήσεις την ποσότητα του φαγητού.
    Στην παρούσα φάση δεν χρειάζεται να πάρεις συμπλήρωμα πρωτεΐνη ουσιαστικά δεν θα κερδίσεις τίποτα, ούτε υπάρχει περίπτωση να βάλεις αλιπη μυϊκή μάζα.
    Είναι η εποχή τώρα που όλοι θέλουν να δουν αποτέλεσμα "χθες" μακάρι να γινόταν αυτό για όλους μας, αλλά δεν είναι έτσι τα πράγματά, υπομονή και εδώ είμαστε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-07-20 13:35 #7
    Προεπιλογή
    Έχεις δίκιο και σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου. Να μπει ο Σεπτέμβρης με το καλό και θα το ξεκινήσω το γυμναστήριο..
    Είναι η εποχή τέτοια, που λες, είναι και το καλοκαίρι τώρα.. Παίρνεις τον άντρα , τα παιδιά , το συμπεθερολόι να πας ένα μπάνιο και βλέπεις κώλους δεξιά, κώλους αριστερά, κώλους πάνω, κώλους κάτω.. Και λίγες ανασφάλειες να έχεις ( γκουχου γκουχου ) , μπαίνεις στο τρυπακι..

    Πέρα από την πλάκα, είναι όντως της μόδας η φάση αυτή, αλλά όντας μια ζωή μικροκαμωμένη ήθελα τουλάχιστον να έχω λίγες καμπύλες. Αυτό.
    Τα λέμε σε κάνα δίμηνο λοιπόν. Πρώτα ο Θεός!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-07-20 11:38 #8
    Προεπιλογή
    Καλως ηρθες .... ηδη μονο με τρεις μηνες προσπαθεια ...αυτη που μπορεις κ κανεις σπιτι + την καλυτερη διατροφη ... ειδες καλα αποτελεσματα οπως μας ειπες.
    Κ ενας λογος γιαυτο ειναι ο petite σωματοτυπος σου. Για φαντασου να ησουν πιο υπερβαρη κ με περιτα πανω σου; Θα ηθελες περισσοτερη προσπαθεια ,ιδιως σε διατροφη.
    Τωρα για extra καμπυλες που θελεις ,οπως σου ειπαν κ τα παιδια ,θα χρειαστεις γυμναστικη με αντιστασεις κ περισσοτερη αλλα καλη διατροφη αναλογα με το πλανο. Κ παλι θα δεις εκει βελτιωση οσο σου επιτρεπει ο σωματοτυπος σου. Εδω αυτο το βλεπουμε κ σε αγωνιστικες κοπελες που κανουν προετοιμασια για τη καλυτερη δυνατον κατασταση....αλλη υπερτερει σε στυλακι,αλλη σε καμπυλες ,αλλη ...
    Το μονο σιγουρο ειναι οτι κ αναλογα κ τη προσπαθεια που κανεις ,θα γινεσαι Καλυτερη κ αυτο εχει σημασια
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-07-20 22:31 #9
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστώ παιδιά, όλους! Κάθε συμβουλή την κρατάω και όταν με το καλό θα μπω και γω πιο οργανωμένα στη φάση γυμναστήριο - διατροφή, θα τα ξαναπούμε!

    Πάντως, σε όλους εσάς που ασχολείστε με bodybuilding και τα σχετικά, πραγματικά μπράβο και χίλια μπράβο, για την πειθαρχία και τον αυτοέλεγχο που σας διακρίνουν.
    Αυτό που κατάλαβα και γω αυτούς τους 3 μήνες, είναι ότι όντως είναι πορωση να κοπιαζεις κυριολεκτικά και μεταφορικά και να βλέπεις το σώμα σου να αλλάζει. Τώρα..το να είσαι μια ζωή με μια ζυγαριά να μετράς το φαγητό σου, και το βάρος σου και να λιώνεις στα γυμναστήρια.. αυτό..
    Απάντηση με παράθεση