Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 20-08-20 10:40 #1
    Προεπιλογή Κρίσεις βουλιμίας!!
    Καλημέρα σας ! Έχω επιλέξει να κάνω μια διατροφή πρωτεινικη μαζί με την γυμναστική μου ( βάρη) . ( εδώ να σημειώσω ότι δεν κατέχω πολλά από διατροφή) . Έχω παρατηρήσει λοιπόν ότι τουλάχιστον 3 με 4 φορές τον μήνα ορμαω σε ότι δω μπροστά μ ! Κυρίως ψωμί και γλυκά!!! Υπάρχει κάποιος να μου πει πως μπορώ να το καταπολεμήσω αυτό και γιατί συμβαίνει ? Και συνήθως με πιάνει τις βραδινές ώρες! Έχω 5 γεύματα την ημέρα.
    Πρωι 2 αυγά βραστά
    12 .00. 1 μπάρα πρωτεΐνης
    3.00. Ψητό με σαλάτα η λαδερο
    6.00 1 γιαούρτι
    9 .00 σαλάτα με cottage η λίγο κοτόπουλο με σαλάτα. Η ένα γιαούρτι με φρούτο.

    Ευχαριστώ πολύ!!

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-08-20 09:08 #2
    Προεπιλογή
    Η παντελης ελλειψη υδατανθρακα στο προγραμμα σου ,λογικο ειναι να στο δημιουργει αυτο. Κ παλι καλα που σου συμβαινει τοσο λιγο
    Δεν ειναι καλο ομως ...ο γλυκαιμικος σου δεικτης θα πεφτει στα ταρταρα.
    Βαλε κ λιγο "καθαρο" υδατανθρακα σε καποια γευματα σου κ βλεπεις.
    Σιγουρα θα σου βγαινει καλυτερα.
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-08-20 13:05 #3
    Προεπιλογή
    Bάλε λίγο υδατάνθρακα γύρω από την προπόνηση όπως ανέφερε ο κ. Τριανταφύλλου και κάποιο φρούτο ή βρώμη στο πρωινό.
    Κάποιες φορές η βουλιμία όπως προέρχεται και από στρές ή συναισθηματική φόρτιση ή άλλους παράγοντες.

    υ.γ. 3-4 φορές τον μήνα δεν είναι υπερβολικό να ξεφύγεις, αρκεί να μην είναι τεράστιες η ποσότητες και όλων των ειδών οι σαβούρες. Δηλαδη μην πας για πίτσα, μετά παγωτό και μια κρέπα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-08-20 13:29 #4
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ!!!

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση