Είμαι 28χρονών,1.83, 88κιλά.Υπήρξα αρκετά εύσωμος στο τέλος του λυκείου, του στυλ 120 κιλά τα οποία ψιλοπήρα απότομα και τα έχασα. Τώρα το βάρος μου είναι οκ θεωρώ, δεν μπορώ να πω ότι έχω ως στόχο να χάσω βάρος. Προσέχω πλέον τι τρώω. Δεν τρώω απέξω όσο μπορώ και δεν τρώω αηδίες από φούρνους, τυρόπιτες κτλ, έχω κόψει ζάχαρη από τον καφέ. Κανά γλυκάκι μόνο. Πάντα είχα ένα κόμπλεξ με το σώμα μου. Δεν βοηθάει και το γεγονός ότι έχω μια κάποια χαλάρωση στην κοιλιά και ραγάδες. Η χαλάρωση δεν είναι τραγική και οι ραγάδες δεν κάνουν μπαμ. Νιώθω αρκετά γειωμένος όμως με το σώμα μου γιατί θεωρώ ότι στα 18 μου με το βάρος μου στην ουσία το κατέστρεψα και ότι αισθητικά δεν θα είναι ποτέ καλό. Σαν απόδοση είμαι σχετικά ευχαριστημένος όμως πχ στο τρέξιμο που τρέχω 10 χλμ καιι μαρέσει. Πήγανα ένα χρόνο κροσφιτ και είχα δει μεγάλη διαφορά.Τώρα με τις 2 καραντίνες και την πολλή δουλειά (δουλεύω σε διαγνωστικο κοβιντ οποτε δεν πηγαινα γυμναστηριο γιατι ηθελα να μην γινει μαλακια κολλησω και κλεισει το γυμναστηριο εξαιτιας μου).

Οπότε τώρα τι γυμναστική να κάνω; Να βρω εναν περσοναλ να κανουμε υπαίθρια γυμναστική; Να παριστάνω ότι κάνω γυμναστική σπίτι μου κάνοντας κάμψεις, κοιλιακούς και οτιδήποτε μπορεί να γίνει στο σπίτι; Θα ήθελα τη γνώμη σας

Ευχαριστώ