Ηλικία: 29 , Βάρος: 73 κιλά , Ύψος: 1.78 , TDEE: 2705
Καλησπέρα , έχω ξεκινήσει κόψιμο τις τελευταίες 2 εβδομάδες με σκοπό να πέσω σε ποσοστό λίπους, το οποίο βάση εικόνας και μόνο κυμαίνεται στο 18%. Έχω χάσει 3 κιλά, από τα 76 κιλά που ήμουν έφτασα 73, αλλά δεν βλέπω κάποια τρελή διαφορά στο σωσίβιο στην μέση, ίσως έχω χάσει στα πόδια και στους γλουτούς. Ξέρω πως είναι νωρίς αλλά θα ήθελα να ρωτήσω γνώμες πιο έμπειρων όσο αναφορά την διατροφή που ακολουθώ και την αερόβια που κάνω για να ξέρω αν βρίσκομαι σε καλό δρόμο.

Κάνω αερόβια 3 φορές την εβδομάδα τζόκιν πρωί νηστικός περίπου στα 50 λεπτά με τους παλμούς ~155. Θα ξεκινήσω και 1 φορά hiit.
Βάρη κάνω με αρκετά λιγότερα κιλά από πριν γιατί δεν έχω πολλά στο σπίτι 3 φορές την εβδομάδα κυκλικό.

Η διατροφή μου είναι 2000 θερμίδες Π/Υ/Λ=40%/35%/25%=182,5γρ/153γρ/73γρ, και περίπου κάπως έτσι:

Ημέρας αερόβιας.

2 κουταλιές της σούπας καρνιτίνη υγρή και πράσινο τσάι και ακολουθεί cardio.

Πρώτο γεύμα- 15-20 λεπτά μετά την αερόβια) 1 scoop whey.

Δεύτερο γεύμα - 1κ30 ώρα μετά το πρώτο ) 4 ασπράδια, 1 κρόκος, 70 γρ. βρώμη , 100 ml γάλα αμυγδάλου, 1 μπανάνα, 10ρ. μέλι.

Τρίτο γεύμα) 200γρ. κοτόπουλο στήθος , 200γρ. πατάτα βραστή/ψητή , σαλάτα (μπρόκολο/λάχανο/μαρούλι), 15ml ελαιόλαδο.

Τέταρτο γεύμα) 150γρ. κοτόπουλο στήθος , 200γρ. πατάτα βραστή/ψητή, σαλάτα (μπρόκολο/λάχανο/μαρούλι), 15ml ελαιόλαδο.

Πέμπτο γεύμα- 1 ώρα πριν τον ύπνο) 300 γρ. γιαούρτι total 2% , 25γρ. αμύγδαλα.


Την ημέρα της προπόνησης με βάρη το πρώτο γεύμα- whey μπαίνει ανάμεσα στο τέταρτο και πέμπτο. δηλαδή μετά την προπόνηση.