Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 01-06-21 00:23 #1
    Προεπιλογή Καραγενάνη
    Καλησπερα. Ηθελα να ρωτησω αν ισχυουν καποιες πληροφοριες σε διαφορα site οπου αναφερουν την υποπτη δραση της καρραγενανης που περιεχεται στις περισσοτερες πρωτεινες. Απ'οτι γραφουν ειναι υποπτη ακομη και για καρκινο του παχεος εντερου. Θα ηθελα παρακαλω τις αποψεις σας πανω σε αυτο το θεμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-06-21 12:38 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Καλημέρα.
    Βάλε αν θες μια συγκεκριμένη μελέτη που διαβασες.
    Λίγο που το έψαξα, μιλάνε για υποψίες ή ενδείξεις. Οι έρευνες περιορίζονται σε πειραματόζωα και όχι στους ανθρώπους.
    Πάντως αν κάποιος επίσημος φορέας το βγάλει ακατάλληλο όντως, δεν θα υπάρχει λόγος να το χρησιμοποιούν σε διαφορα προιοντα (κρέατα, γαλακτοκομικά, προιόντα ζύμης κτλ) που την συναντάμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-06-21 19:20 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    πάντως σε πρωτείνες που χρησιμοποιώ και έχω δει δεν εχω δει την συγκεκριμένη ουσια να περιέχεται
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-06-21 20:35 #4
    Προεπιλογή
    Θα ηθελα να μου πεις καποιες μαρκες πρωτεινης που χρησιμοποιησες και δεν περιειχαν καραγεννανη. Βασικα εγω χρησιμοποιω καθαρη πρωτεινη. Το τελευταιο διαστημα παιρνω την iso whey zero της biotech. Αν εχεις να μου προτεινεις μια καλη καθαρη θα το εκτιμουσα. Ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-06-21 02:03 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    βεβαίως να πω και χωρίς να απαξιώνω άλλες μάρκες που μπορει να είναι εξισου καλές και αξιόπιστες , απλα μ αρεσει η σιγουρια και δεν έχω όρεξη να ψάχνω , όσο έψαξα φτάνει τοσα χρόνια και μάλιστα τελευταια χρόνια πιο πολυ για το γιό μου τις παίρνω και πίνω και γω η βάζω στο πρωινό συνήθως , warrior . noutrend (και μάλιστα πρόσφατα πήρε ενας φίλος και δοκίμασα και μια καινούρια γεύση μπανανα φράουλα πιο καλοκαιρινή ,γιατι συνήθως κλασικες γεύσεις χρησιμοποιώ ) . ένερτζυ μπόντυ , scimx , inko κατα βάση εκεί παίζω μπάλα και επειδη τυχαίνει να γνωρίζω πράγματα για τις χώρες που παρασκευάζονται και την αξιοπιστία των εργοστασίων , πχ η γουόριορ φτιάχνεται στο ίδιο εργοστάσιο που παρασκευάζεται και η ΟΝ , που ήταν σε διάφορες αξιολογήσεις ψηλά , η Νουτρεντ σε ενα υπερσύγχρονο εργοστασιο στην Τσεχία που ήταν και επίσημος χορηγός της Ολυμπιακής ομάδας της Τσεχίας στη Βραζιλία στούς Ολυμπιακούς , η energy body , inko Γερμανία
    Δεν μ αρέσει και δεν το κάνω ποτε να απαξιώνω σκευάσματα αν δεν υπάρχει αποδεδειγμένα κάτι μεμπτο , όπου εκεί δεν λέει να κρύβουμε κάτω απ το χαλί , αλλα επειδη δεν γίνετε να είμαστε ξερόλες , τουλάχιστον σε αυτα που παίρνω και συνεργάζομαι με αξιόπιστους ανθρώπους έχω κάποια άποψη
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-06-21 18:48 #6
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ
    Απάντηση με παράθεση