Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 04-11-21 12:36 #1
    Προεπιλογή Ερώτηση για κρεατινη
    Καλησπέρα,

    Μία ερώτηση όσον αφορά την κρεατινη, κάνω βάρη 4 φορές την εβδομαδα δευ-τρι-πεμπ-παρασ και 2 αερόβιες τεταρτ-σαββ. Κυριακή ρεπό. Κρεατινη σκέτη σαν συμπλήρωμα δεν έχω άλλα παίρνω νιτρικό το οποίο έχει 3 γρ κρεατινη ανά δοση, οπότε λαμβάνω κρεατινη 4 φορές με την προπόνηση βάρη μέσα στην εβδομάδα, συν ότι κρεατινη από φαγητό. Πειραζει αν δεν παίρνω κάθε μέρα κρεατινη? Εννοώ θα έχω τις ευεργετικές ιδιότητες της κρεατινης η πρέπει να παίρνω κάθε μέρα σονι και καλά?

    Ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-11-21 13:45 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leosamcro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Μία ερώτηση όσον αφορά την κρεατινη, κάνω βάρη 4 φορές την εβδομαδα δευ-τρι-πεμπ-παρασ και 2 αερόβιες τεταρτ-σαββ. Κυριακή ρεπό. Κρεατινη σκέτη σαν συμπλήρωμα δεν έχω άλλα παίρνω νιτρικό το οποίο έχει 3 γρ κρεατινη ανά δοση, οπότε λαμβάνω κρεατινη 4 φορές με την προπόνηση βάρη μέσα στην εβδομάδα, συν ότι κρεατινη από φαγητό. Πειραζει αν δεν παίρνω κάθε μέρα κρεατινη? Εννοώ θα έχω τις ευεργετικές ιδιότητες της κρεατινης η πρέπει να παίρνω κάθε μέρα σονι και καλά?

    Ευχαριστω.
    Καλησπέρα! Για να λάβεις τις εργογόνες ιδιότητες της κρεατίνης καλό είναι να χρησιμοποιείς καθημερινά και στη σωστή δοσολογία. Δεν γνωρίζω πόσα κιλά είσαι για να το πάμε με το πρωτόκολλο χρήσης, αλλά μια τυπική δόση 5γρ. είναι οκ για την πλειοψηφία του πληθυσμού. Μπορείς να πάρεις ξεχωριστά μια κρεατίνη, ώστε να φτάνεις στη δόση που επιθυμείς.
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-11-21 11:48 #3
    Προεπιλογή
    Θα προτεινα να κανεις 'λιγοτερη' ασκηση . Ειναι πολλες 6 μερες ( 4 βαρη & 2 αεροβιο ) , εκτος εαν δεν σε ενδιαφερει η μυικη υπερτροφια & απλα θες ενα απλα γυμνασμενο σωμα . Οτι συμπληρωμα και να παρεις το σωμα θελει αναρωση...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-11-21 10:11 #4
    Προεπιλογή
    Θα προτεινα να κανεις 'λιγοτερη' ασκηση . Ειναι πολλες 6 μερες ( 4 βαρη & 2 αεροβιο ) , εκτος εαν δεν σε ενδιαφερει η μυικη υπερτροφια & απλα θες ενα απλα γυμνασμενο σωμα . Οτι συμπληρωμα και να παρεις το σωμα θελει αναρωση...
    Οι 2 αερόβιες μου είναι 45-50 λεπτά διάδρομο περπάτημα 6.5χμ/ωρα με κλίση 10%, αρκετά εύκολο το θεωρώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-12-21 22:32 #5
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Κάθε μέρα 5γρ,μείωσε τις μέρες προπόνησης σε 4
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 31-12-21 19:39 #6
    Το avatar του χρήστη Mad strength ripper

    Εγγραφή
    01-06-2021
    Περ.
    Athens petroupoli
    Μηνύματα
    36
    Cool
    Δεν χρειάζεται υπερφόρτωση αρκούν 5 γραμμάρια όπως αναφέρθηκε και από τους προηγούμενους !, Θα προσθέσω ότι χρειάζεται να την παίρνεις με υδατάνθρακα δεξτρόζη για να έχει καλύτερη αφομοίωση!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-01-22 00:10 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    πολυ χαιρομαι που καποια πραγματα παραμενου σταθερες αξιες

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leosamcro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Μία ερώτηση όσον αφορά την κρεατινη, κάνω βάρη 4 φορές την εβδομαδα δευ-τρι-πεμπ-παρασ και 2 αερόβιες τεταρτ-σαββ. Κυριακή ρεπό. Κρεατινη σκέτη σαν συμπλήρωμα δεν έχω άλλα παίρνω νιτρικό το οποίο έχει 3 γρ κρεατινη ανά δοση, οπότε λαμβάνω κρεατινη 4 φορές με την προπόνηση βάρη μέσα στην εβδομάδα, συν ότι κρεατινη από φαγητό. Πειραζει αν δεν παίρνω κάθε μέρα κρεατινη? Εννοώ θα έχω τις ευεργετικές ιδιότητες της κρεατινης η πρέπει να παίρνω κάθε μέρα σονι και καλά?

    Ευχαριστω.
    καλο θα ειναι να επιλεγεις ενα νιτρικο χωρις κρεατινη, αν εχεις σκοπο να την παρεις σαν συμπληρωμα κ απο μονη της..απο εκει κ περα αφου κανεις κ χρηση νιτρικου που εχει κρεατινη να την συνυπολογιζεις στην τελικη ποσοτητα που λαμβανεις.
    η κρεατινη βοηθα να αναπληρωσεις το ΑΤΡ, στο σωμα απο τις προπονησεις που κανεις..οποτε θεωριτικα αν δεν κανεις προπονησεις, δεν την χρειαζεσαι κ τοσο..μπορεις ομως να παιρνεις κ τις μερες που δεν κανεις προπονηση 3γρ ας πουμε αν θεωρεις οτι ψυχολογικα θα εισαι καλυτερα..
    επισης την κρεατινη απο το φαγητο μην την υπολογιζεις γιατι δεν ξερεις ποση παιρνεις, κ αν παιρνεις.
    Απάντηση με παράθεση