Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 13-01-22 22:58 #1
    Προεπιλογή Αρχάρια σε αναζήτηση προγράμματος
    Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούργια στο φόρουμ μετά από ένα θέμα υγείας σταμάτησα το γυμναστήριο (έκανα κυρίως αερόβιο kangoo jump's ,χορό) και άφησα εντελώς στην τύχη της την διατροφή μου με αποτέλεσμα να βάλω κάποια κιλά τα οποία με ενοχλούν .Αυτό το κομμάτι το λύνω σιγά σιγα με την βοήθεια διατροφολόγου.Το πρόβλημα όμως είναι ότι αυτό το διάστημα λόγο δουλειάς βρίσκομαι σε ένα ορεινό χωριό που ούτε λόγος για γυμναστήριο ο εξοπλισμός που διαθέτω είναι ένα σετ με λάστιχα αντίστασης κορδέλες αντίστασης ένα σχοινακι και ομολογουμένως αρκετά βουνά
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-01-22 23:16 #2
    Προεπιλογή
    Από την στιγμή που έχεις συνδέσει στο Internet μικρό το κακό, στο YouTube υπάρχουν πάρα πολλά video με ασκήσεις είτε με λάστιχα είτε με το βάρος του σώματος αλλά και με συνδυασμό των δύο οπότε είσαι κομπλέ.

    Καλός ήρθες στην παρέα μας
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-01-22 03:47 #3
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Αρχικά,να αναφέρω ότι έχω μια επιφύλαξη για τον διατροφολόγο. Θέλεις να μας πεις πόσες θερμίδες σου έχει στην διατροφή και πόσα γρ. από τα θρεπτικά συστατικά?

    Όσον αφορά την προπόνηση,σίγουρα στο YouTube,όπως αναφέρθηκε,θα βρεις πολύ πράμα. Πάντως,με σχοινακι μπορείς να έχεις φοβερό αποτέλεσμα,σχοινακι και λίγο περπάτημα,ένα 20λεπτο μέρα παρά μέρα για αρχή. Στο σχοινακι τώρα,δοκίμασε να βγάζεις πρώτα στο σύνολο 300 επαναλήψεις. Μετά από 2 μέρες βάλε στόχο να βγάλεις 3χ100,όχι απλά σαν σύνολο το 300. Μετά κάντο 2χ150. Συνέχισε με στόχο τις 350,με το ίδιο μοτιβο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-01-22 16:50 #4
    Προεπιλογή
    billys15 η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω αναλυτικά ούτε τις θερμίδες ούτε τα μάκρος μου τα έχω αφήσει σε εκείνη που είναι ειδικός γιατί εγώ η αλήθεια είναι πως είμαι άσχετη είμαι ευχαριστημένη όμως γιατί χάνω σε λογικά πλαίσια χωρίς να υπάρχει κάποια τραγική στέρηση και υπάρχει αρκετά μεγάλη ποικιλία στο πρόγραμμα μου μπορώ να σου βάλω ενδεικτικά μια ημέρα για να έχεις μια εικόνα. Πρωινό 2 ρυζογκοφρετες με μέλι+ 2 κγ ταχίνι (η εναλλακτική είναι κάτι σε oatmeal ή γιαούρτι με γκρανολα). Σνακ 1 φρούτο 2 κράκερ. Μεσημεριανό τσίπουρα ή άλλο ψαρι +1 βραστή πατάτα + 3κγ ελαιόλαδο Σνακ 1 φρούτο 6 αμύγδαλα. Βραδυνό ομελέτα με 2 αυγά ανθότυρο 1παξυμαδακι σαλάτα 3κγ ελαιόλαδο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-01-22 17:49 #5
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Πρώτο λάθος, δεν έχει πρωτεινη σε κάθε γεύμα

    Έχε υπόψιν ότι άλλο να χάνεις κιλά, άλλο να χάνεις λίπος. Συνέχισε κ βλέπεις. Βάλε όμως ζωική πρωτεινη σε κάθε γεύμα!
    Απάντηση με παράθεση