Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14
  1. 08-02-22 10:10 #1
    Προεπιλογή Natural αγώνες fitness/bb κλπ στην Ελλάδα εν μέσω covid
    Καλημέρα, μιας και δεν κατάφερα να βρω κάτι να τρέχει αυτήν την περίοδο με το google, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε αν υπάρχουν natural αγώνες που έχουν δρομολογηθεί ή η δρομολόγησή τους είναι στα σκαριά, εφόσον η κατάσταση με την πανδημία χαλαρώνει. Ευχαριστώ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-02-22 12:54 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Φίλε στην Ελλάδα δεν υπάρχουν natural αγώνες στα σκαριά, υπάρχουν οι αγώνες της Π.Ο.Σ.Δ. όπου ανα πάσα στιγμή θα ελέγχονται οι αθλητές από τον Ε.Ο.Κ.Α.Ν. που είναι αρμόδιοι για την καταπολέμηση ντοπινγκ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

    Συνάντηση με τον Διοικητή του Εθνικού Οργανισμού Καταπολέμησης Αντι-ντόπινγκ Δρ. Λέων Γρηγόρη είχαν σήμερα ο Πρόεδρος της Π.Ο.Σ.Δ. κ. Κλιάφας Στέλιος και ο Αντιπρόεδρος της Π.Ο.Σ.Δ. κ. Κουκάκης Θάνος, Ιατρός Χειρούργος Ορθοπαιδικός στις εγκαταστάσεις του Ε.Ο.Κ.Α.Ν. στο Ολυμπιακό Αθλητικό Κέντρο Αθηνών στα πλαίσια της συνεχούς συνεργασίας των δύο φορέων.

    Η Διοίκηση της Π.Ο.Σ.Δ. ενημερώθηκε πλήρως για τις δραστηριότητες και τον νέο τρόπο λειτουργίας του Οργανισμού και εξέφρασε την πρόθεση για τη διενέργεια επιμορφωτικών και εκπαιδευτικών δράσεων από κοινού με τον ΕΟΚΑΝ στηρίζοντας την εκστρατεία ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης ενάντια στο ντόπινγκ σε περιβάλλοντα μαζικής και ατομικής εκγύμνασης με κεντρικό μήνυμα «Stop στα αναβολικά, χωρίς αναβολή» για έναν καθαρό αθλητισμό.



    Έχει προκυρηχθεί Πανελλήνιο Πρωτάθλημα για τις 28-30 Οκτωβρίου 2022.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-02-22 22:38 #3
    Το avatar του χρήστη Mad strength ripper

    Εγγραφή
    01-06-2021
    Περ.
    Athens petroupoli
    Μηνύματα
    36
    Προεπιλογή
    Πρέπει πρώτα να αποσαφηνιστεί ο όρος natural γιατί πολλοί δεν παίρνουν στεροειδή , αλλά βάζουν αυξητική ! Που είναι εντελώς κλέψιμο και κοροϊδία !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-02-22 22:47 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Εδώ είναι οι ουσίες που δεν επιτρέπονται

    https://www.eokan.gr/assets/site/doc...st.2022_gr.pdf
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-02-22 10:00 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε στην Ελλάδα δεν υπάρχουν natural αγώνες στα σκαριά, υπάρχουν οι αγώνες της Π.Ο.Σ.Δ. όπου ανα πάσα στιγμή θα ελέγχονται οι αθλητές από τον Ε.Ο.Κ.Α.Ν. που είναι αρμόδιοι για την καταπολέμηση ντοπινγκ


    Ευχαριστώ πολύ!
    Η ερώτησώ μου φαντάζομαι θα μοιάζει πολύ γενική, αλλά μιας και δεν έχω ξαναπάρει μέρος σε αγώνες, έχεις κατά νου κάποιες συμβουλές σε σχέση με την προετοιμασία (π.χ. δεδομένου ότι οι αγώνες της Π.Ο.Σ.Δ. είναι σε 8μιση μήνες, τι χρονικό διάστημα της προετοιμασίας θα ήταν καλό να δώσω έμφαση στο χτίσιμο μάζας και τι στην καύση λίπους/definition κλπ; ), το αν είναι σημαντικό να βρω άνθρωπο για να με βοηθήσει με τις πόζες, ενδεχομένως και την προετοιμασία, ή ό,τι άλλο θεωρείς πως είναι σημαντικό για κάποιον που παίρνει για πρώτη φορά μέρος σε αγώνες. Ευχαριστώ και πάλι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-02-22 10:22 #6
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Κάνε την βασική αρχή: Γράψου σε έναν Σύλλογο. Φτιάξε Δελτίο Αθλητή. Ενημερώσου και να σε δεί κάποιους υπεύθυνος του Συλλόγου σε τι κατάσταση είσαι και απο εκεί και πέρα σε κατευθύνουν.
    Ανάλογα με την σωματική σου κατάσταση, θα πρέπει κάποιος να σου χτίσει ένα πλάνο, προσαρμοσμένο πάνω σου.
    Υπάρχουν πολλοί προπονητές έξω, αλλά αν θες να συμμετάσχεις στην ΠΟΣΔ, τα λογικά βήματα είναι αυτά που σου λέω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-02-22 14:29 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε την βασική αρχή: Γράψου σε έναν Σύλλογο. Φτιάξε Δελτίο Αθλητή. Ενημερώσου και να σε δεί κάποιους υπεύθυνος του Συλλόγου σε τι κατάσταση είσαι και απο εκεί και πέρα σε κατευθύνουν.
    Ανάλογα με την σωματική σου κατάσταση, θα πρέπει κάποιος να σου χτίσει ένα πλάνο, προσαρμοσμένο πάνω σου.
    Υπάρχουν πολλοί προπονητές έξω, αλλά αν θες να συμμετάσχεις στην ΠΟΣΔ, τα λογικά βήματα είναι αυτά που σου λέω.

    Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

    Γνωρίζεις κάποιον καλό Σύλλογο στη Θεσσαλονίκη;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-02-22 01:43 #8
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Θελεις να ανεβασεις καποια φωτο,ωστε να δουμε σε τι φαση βρισκεσαι αρχικα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-02-22 12:33 #9
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Yujiro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

    Γνωρίζεις κάποιον καλό Σύλλογο στη Θεσσαλονίκη;
    Στείλε εδώ, να μιλήσεις με κάποιον από την Ομοσπονδία info@posd.gr ή inbox στην σελίδα τους στο Facebook https://www.facebook.com/posdIfbb , δεν γνωρίζω ακριβώς τις έδρες των Συλλόγων στην Βόρεια Ελλάδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-02-22 18:13 #10
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Εγω γνωρίζω συλλόγους θεσσαλονίκη απλα δεν ξέρω αν είναι ενεργοί στην ΠΟΣΔ και εγγεγραμμένοι , σίγουρα ξέρω στην Αλεξάνδρεια Ημαθείας σύλλογο του Γιώργου Τζιλόπουλου που είναι ενεργός στην ομοσπονδία
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-02-22 13:36 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θελεις να ανεβασεις καποια φωτο,ωστε να δουμε σε τι φαση βρισκεσαι αρχικα?
    Καλημέρα! Έχω καλή μυική υποδομή, και φορτώνω καλά κιλά πολύ εύκολα, επομένως παρότι φυσικά σε καμία περίπτωση δεν είμαι κοντά στο να έχω επαρκή μυική μάζα για διαγωνισμό, εντός 8 μηνών μπορεί να πραγματοποιηθεί θεαματική αλλαγή. Αν βοηθάει, το ύψος μου είναι 1.78 και το βάρος μου 88 κιλά.

    Δεν είμαι εμβολιασμένος, επομένως δεν έχω πρόσβαση σε γυμναστήριο και εδώ και μισό χρόνο περίπου δε γυμνάζομαι, αλλά για τώρα θα μπορούσα να ξεκινήσω με καλλισθενική, και εφόσον η φάση με τα μέτρα χαλαρώνει διεθνώς φαντάζομαι πως σύντομα θα μπορώ να ξεκινήσω και σε τζυμ. Έχω και κάποιους γνωστούς με τους δικούς τους χώρους οι οποίοι είναι καλά εξοπλισμένοι (βέβαια καμία σύγκριση με ένα καλό γυμναστήριο). Υπάρχει κι αυτή η επιλογή.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Yujiro : 20-02-22 στις 13:46
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-02-22 13:40 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στείλε εδώ, να μιλήσεις με κάποιον από την Ομοσπονδία info@posd.gr ή inbox στην σελίδα τους στο Facebook https://www.facebook.com/posdIfbb , δεν γνωρίζω ακριβώς τις έδρες των Συλλόγων στην Βόρεια Ελλάδα.
    Ευχαριστώ. Θα ρωτήσω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-03-22 14:52 #13
    Προεπιλογή
    Υπάρχει επιλογή επεξεργασίας/διαγραφής μηνύματος? Ψάχνω αλλά παραδόξως δεν μπορώ να βρω κάτι.

    Edit: Μόνο σε αυτό το τελευταίο μήνυμα μου δόθηκε η επιλογή. Από ότι φαίνεται μετά από κάποιο χρονικό διάστημα παύει να υπάρχει η δυνατότητα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-03-22 20:19 #14
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Εχει χρονοδιακόπτη μέσα σε κάποιο διάστημα δεν θυμάμαι ακριβώς τον χρόνο μπορείς να σβήσεις να κάνεις διορθώσεις κτλ
    Μετα θέλει μέσον
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση