Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 09-02-22 19:42 #1
    Προεπιλογή Συμπληρωματα σε ανασυνθεση σωματος(body recomposition)
    Καλησπερα, ειμαι 17 ετων 1.86 και 79 κιλα. Το καλοκαιρι μετα απο καθημερινη προπονηση με βαρη και θερμιδικο ελλειμμα καταφερα να φτασω μεχρι και τα 76.8 κιλα απο 89(τα οποια ειχα παρει στη δευτερη καραντινα). Εφτασα σε ενα σημειο να εχω ενα σωμα γνωστο σε ολους ως skinny fat. Εχασα μεν πολυ λιπος(επεσα απο 27.6% σε 18.1%) αλλα δεν ειμαι ακομα εκει που θα ηθελα. Σταματησα τη καθημερινη προπονηση στην αρχη Σεπτεμβριου λογω πανελληνιων και εμεινα μεχρι και τωρα περιπου στη προπονηση με βαρη 2 φορες την εβδομαδα, αμελησα τη διατροφη και εμεινα στασιμος, διατηρωντας τα κιλα και τη μυικη μαζα που ειχα το καλοκαιρι. Μετα απο καποιους μηνες προετοιμασιας για πανελληνιες εχω αποφασισει πως ειμαι ξανα ετοιμος να αρχισω προπονηση 5-6 φορες την εβδομαδα. Θελω να μεινω στα κιλα που ειμαι και να χασω μονο λιπος. Εχω αρχισει μια πολυ τιμια διατροφη εδω και μια εβδομαδα και τρωω καθαρα(ομελετα, λαχανικα, κοτοπουλο, ρυζι, μοσχαρι κλπ). Παραλληλα εχω παραγγειλει πρωτεινη(whey isolate) και κρεατινη της Immortal Nutrition και αναμενω να ερθουν για να τα ενταξω και αυτα στη διατροφη μου.

    Πρωτον, θελω να ρωτησω εαν εκανα σωστα που παρηγγειλα τα συμπληρωματα αυτα ενω κανω body recomp η αν δεν χρειαζονταν(Ξερω, πρωτα επρεπε να ρωτησω και μετα να παραγγειλω).
    Δευτερον, το λεγομενο loading phase στη κρεατινη ειναι υποχρεωτικο η οχι, και αν οχι το συστηνετε;
    Και τελος, μπορω να βαζω στο ιδιο ροφημα κρεατινη και πρωτεινη η πρεπει να ειναι σε διαφορετικο;

    Ευχαριστω εκ των προτερων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-02-22 22:35 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    δεν εχει σημασια σε τι φαση εισαι για να παρεις την πρωτεινη..συπμληρωνεις απλα την ποσοτητα που θελεις στην διατροφη σου κ ολα καλα.
    για την κρεατινη, μπορεις κ να μην κανεις φορτωμα, απλα παιρνε 5γρ την μερα..τις μερες που κανεις προπονηση, μετα την προπονηση, μαζι με την πρωτεινη.
    αυτο σε περιπτωση που η κρεατινη ειναι σκετη, απλη χωρις γευσεις κοκ..αν ειναι με γευση δεν ξερω αν θα βολεψει να την προσθετεις κ αυτη μεσα στην πρωτεινη για ευνοητους λογους..κ παλι θα εισαι οκ.
    Απάντηση με παράθεση