Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 23-04-22 01:36 #1
    Προεπιλογή Πρωτεΐνη χωρίς άσκηση
    Καλησπέρα, πρώτο μου ποστ στο φόρουμ και ελπίζω να άνοιξα το θέμα στη σωστή κατηγορία.

    Είχα την απορία, αν παίρνω πρωτεΐνη whey χωρίς να γυμνάζομαι ποιο θα είναι το αποτέλεσμα; Θα βάλω επιπλέον κιλά;


    ποιο είναι το πρόβλημα μου,
    επειδή αυτή την περίοδο τα ωράρια μου είναι περίεργα και τρώω όποτε να ναι και όχι τόσο καλά σκέφτηκα μήπως θα ήταν καλή λύση να καταναλώνω πρωτείνη όρου γάλακτος σαν συμπλήρωμα. Είναι καλή ιδέα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-04-22 01:44 #2
    Προεπιλογή
    Φίλε γεια χαρά και καλώς ήρθες.

    Εννοείς να παίρνεις whey για να αποφεύγεις άλλες τροφές που δεν είναι υγιεινές;

    Το αν βάλεις κιλά έχει να κάνει φίλε με τις θερμίδες που παίρνεις στο σύνολο.
    Αν πιεις όλο τον κουβά την πρωτεινη και άρα περάσεις τις θερμίδες συντήρησης σου θα βάλεις κιλά.
    Και φιλέτο κοτόπουλο να φας, αν φας ένα ταψί θα βάλεις κιλά. Αν καταλαβαίνω καλά ότι αυτό εννοείς δηλαδή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-04-22 02:01 #3
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ για την απάντηση.
    Ίσως δε το περιεγραψα καλά. Λόγω περίεργου ωραρίου εκτός του ότι τρώω ο,τι βρω και πολύ συχνά απ' εξω, τρώω και σε περίεργες ώρες. Πχ τυχαίνει να τρώω το πρωϊ ελάχιστα (κρουασάν ) και μετά να τρώω στις 5 το απόγευμα. Αλλες φορές να τρώω στις 7 και καθόλου για βράδυ. Οπότε αναρωτιέμαι αν θα ήταν καλή λύση κάποιο συμπλήρωμα τύπου πρωτεινης που ανέφερα ώστε να με κρατήσει που λέμε. Κάτι σαν γρήγορη λύση και φυσικά προσωρινά μέχρι να μπω σε τάξη.

    Τροφές που δεν είναι τόσο υγιεινές αναγκαστικά θα τρώω , δε το κάνω για να τις αποφύγω απλά να προσθέσω και την πρωτεΐνη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-04-22 08:07 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Δεν θα έχεις κανέν θέμα, ίσα-ισα, παίρνεις την ποσότητα πρωτεΪνης χωρίς περιττές θερμίδες.
    Η πιο σωστή προσέγγιση ομως είναι αρχικά να εξασφαλίσεις κάποια σωστά ΣΤΕΡΕΑ γεύματα στα οποία θα επιβάλλεις ένα δομημένο ωράριο και όχι με τόσο μεγάλα κενά και κυρίως όχι με ότι βρεις μπροστά σου
    Απάντηση με παράθεση