Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 15-06-22 02:26 #1
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Cool Καλώς σας (ξανα)βρήκα!
    Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

    Όχι ακριβώς νέο μέλος, αν υποθέσεις η εγγραφή μου στην ομάδα ήταν το 2010, αλλά αν υποθέσουμε ότι έχω και να μπω από το 2013, ίσα που δεν κλείσαμε 10ετία που έλειψα! Απλά, είχα κολλήσει και μου έτρωγε πολύ χρόνο, λόγο της αγάπης με αυτό το άθλημα ας πούμε.

    Με τιμά, που ο φίλος Πολύνικος με θυμήθηκε μετά από τόσα χρόνια. Δεν ξέρω τι αλλαγές έχουν γίνει, εκτός του ότι ο μεγάλος Καραμανλάκης προστέθηκε στην ήδη εντυπωσιακή λίστα προσωπικοτήτων της διαχείρισης. Θυμάμαι ότι ήταν υπέροχη παρέα αυτό το φόρουμ, πολύς χαβαλές και προσέφερε πολλές γνώσεις.

    Για να θυμούνται οι παλιοί (όσοι έχουν μείνει) και να μαθαίνουν οι καινούριοι. Είμαι ο Μιχαήλ από Φινλανδία, ασχολούμαι με τον αθλητισμό από τα 5 μου, με το Body Building από τα 17 (πρώτη επαφή στα 11, απλά δεν συνεχίστηκε) και είμαι η ντροπή των φυσιοθεραπευτών και αθλητιάτρων! Πριν συνεχίσω, να πω το γυμναστήριο ήταν το σπίτι μου. Μπορούσα να κάθομαι όλη μέρα (κυριολεκτικά σε περιόδους ανεργίας και ελεύθερων ημερών, έκλεινα 6ωρα) και να διασκέδαζα σαν να παίζω Playstation. Γενικά, σε ότι αφορά άσκηση και αθλητισμό, δεν βαριόμουν η με κούραζε να σταματήσω.

    Είμαι η κλασική περίπτωση του "κάνω ότι λέω στους άλλους να μην κάνουν", γιατί γνωρίζω είναι λάθος. Αλλά όταν ανεβαίνει η ανδρεναλίνη, δεν υπάρχει λογική. Έχω καταφέρει σε 2 χρόνια από τον ενθουσιασμό μου (μετά αποχής και ενώ γνώριζα το ρίσκο στις 2 τελευταίες περιπτώσεις) να προκαλέσω τραυματισμό γ' βαθμού στην γάμπα (γαστροκνήμιο) μου και πρόσφατα να κόψω τον δικέφαλο τένοντα (στη κατάφυση της μακράς κεφαλής), με αποτέλεσμα στην τελευταία περίπτωση το χειρουργείο. Σε όλες τις περιπτώσεις ήξερα τι έγινε και το μέγεθος μάλιστα της ζημιάς (η πρώτη περίπτωση ήταν Β' βαθμού και εξελίχθηκε Γ').

    Επίσης να πω για όσους με θυμούνται, αυτός που ήταν μεταξύ 76-78 κιλά και κοιτούσε μόνο γράμμωση, έχει εξαφανιστεί. Πλέον διατηρούμαι στα 90-93 κιλά, σε καλές και κακές περιόδους. Επίσης κοιτούσα (για την πάρτη μου και τον ενθουσιασμό) και τα ρεκόρ για την εξέλιξη της δύναμης, που μπορώ να πω τα καλύτερα τα είδα μετά τα 35 μου χρόνια (και στα 38 κλαίω).

    Πλέον, έχω αποφασίσει να χρησιμοποιήσω γνώσεις και σπουδές, τέρμα οι υπερβολές, πολλά κιλά για αδιανόητα για μη επαγγελματία ρεκόρ κτλ. Επιστροφή (μόλις περάσουν ακόμα λίγοι μήνες) στη καθαρή έννοια "body building" με λίγα έως μέτρια κιλά. Μετά από χειρουργείο το οποίο έρχεται από βλακεία και μένοντας εκτός δουλειάς για μεγάλο διάστημα, βλέπεις τα πράγματα αλλιώς. Πιο ώριμα.

    Περιμένω παρ'όλη την ηλικία μου, μαζί με την συζήτηση, την ανταλλαγή εμπειριών, γνώσεων και τον χαβαλέ, να συνεχίσω να μαθαίνω μέσα από αυτή την ομάδα. Εξάλλου, πάντα υπήρχε κάτι που μάθαινα από τα έμπειρα εδώ μέλη και δη, από κάποια μέλη της διαχείρισης που είχαμε πιο κοντινά φιλική σχέση. Εξάλλου, πολλοί έμπειροι γνωρίζουν πολλά περισσότερα από εμένα και η γνώση ποτέ δεν είναι αρκετή.

    Καλώς σας (ξανά)βρήκα λοιπόν και όποιος έχει μείνει και με θυμάται, ας ρίξει και ένα μήνυμα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Michaelangelo : 15-06-22 στις 02:29
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-06-22 14:45 #2
    Προεπιλογή
    Να σαι καλά πρώτα απ’όλα η υγεία καλή αποκατάσταση .
    Καλός ξανά ήρθες στην παρέα μας
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-06-22 07:30 #3
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Καλώς (ξανά)ήρθες Μιχαήλ!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-06-22 09:00 #4
    Προεπιλογή
    Καλως μας ξαναρθες
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-06-22 23:12 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    καλώς τον και ας άργησε , συμβαίνουν αυτα δεν πειράζει καλή επιστροφή
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-06-22 18:47 #6
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστώ παιδιά. Με μια περιήγηση, χαίρομαι που βλέπω και παλιά μέλη/διαχειριστές ήδη.

    Ψηθείτε να κάνετε ένα app για το forum!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-06-22 12:27 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Μπήκα μετά από κάτι μήνες στο φόρουμ για πάρτη σου! Καλησπέρα, καλώς ήρθες ξανά στα παλιά λημέρια. Τα χαιρετίσματα μου και στην υπόλοιπη παλιοπαρέα!
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση