Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 04-08-22 09:40 #1
    Προεπιλογή Κανω κατι λαθος;
    Καλημερα στην ομαδα!
    Ειμαι νεα στο forum ,και θα ηθελα τη γνωμη σας.
    Ειμαι 25 χρονων ,1,60 υψος και παιζω στα 52 κιλα.
    Θελω να παω στα 48 ,διοτι οταν εφτασα εκει ημουν πολυ ικανοποιημενη με μενα.
    Εχω μεσογειακο κορμι που σημαινει οτι ολα καταφθανουν στα μπουτια και παλευω να χαθει οτι λιπος εχει συσσωρευθει εκει ουσιαστικα με αυτα τα 2-3 κιλα.
    Το προγραμμα εχει ως εξης ...καθε μερα Χ5 φορες τη βδομαδα,λογω του οτι η δουλεια μου ειναι καθιστικη,κανω 1 ωρα διαδρομο .
    Τις μερες που κανω αεροβιο κανω αποκλειστικα γρηγορο περπατημα στο 6,5 για 1 ωρα.
    Και τις αλλες δυο μερες κανω 20 λεπτα ζεσταμα διαδρομο παλι,μετα κατι σαν κυκλικο με βαρη δικεφαλα ,τρικεφαλα,αρσεις κλπ (δουλευω κυριως τον πανω κορμο)και ξανα κανα 30 λεπτο διαδρομο.
    Θεωρειτε χρειαζεται κατι αλλο ;Ειναι ενταξει;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-08-22 22:39 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    καλησπερα, στο χασιμο κιλων σαφως βιηθαει η προπονηση, αλλα στο τελος αυτο που θα κανει τη διαφορα, ειναι η διατροφη που δεν αναφερεις.
    αν υποθεσουμε οτι κινεισαι υποθερμιδικα κ εχεις επαρκεια πρωτεινης, συνεχιζεις ετσι..αν οχι καλο θα ειναι να το δουμε κ αυτο.
    το επομενο που δεν αναφερεις κ παιζει ρολο ειναι η διαρκεια που ακολουθεις αυτο το προγραμμα..καμια φορα θελει λιγο παραπανω χρονο να ανταποκριθει ενα σωμα..
    κ τελος αυτο που αναφερεις με το μεσογειακο σωμα ειναι κατι γονιδιακο, που σημαινει οτι κ να χασεις απο αλλου λιπος, τελευταιο θα φυγει απο εκει κ ισως με περισοτερη δυσκολια κ πονο, ειδικα οσο περνανε τα χρονια..σαφως κ δεν ειναι αδυνατο ενα επιθυμητο αποτελεσμα στο βαθος χρονου, απλα μπορει να σε δυσκολεψει.
    Απάντηση με παράθεση