Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 03-09-22 01:05 #1
    Προεπιλογή Θέμα με διατροφή
    καταρχήν καλησπέρα στο φόρουμ σε λίγες μέρες ξεκινάει ένα σκληρό πρόγραμμα στη δουλειά (17+ώρες) και θα κρατήσει για κάμποσο καιρό κάθε χρόνο χάνω αυτή την περίοδο τουλάχιστον 10 κιλά γτ δεν προλαβαίνω να φαω (δεν έχω και όρεξη από την κούραση βασικά) τα πολλά μύες μετά επανέρχομαι στο βάρος μου αλλά το παίρνω σε λίπος σκέφτηκα φέτος να πάρω κάποια πρωτεινη σε σκόνη για αντικαταστήσει 1-2 γεύματα και έρχομαι τώρα στο ερώτημα αξίζει αυτό η δεν έχει νόημα? Και αν ναι ποια να επιλέξω ανάμεσα στις τόσες που υπάρχουν
    είμαι 1.83 96 κιλά 28 χρονών επίσης δεν έχω μπει ποτέ σε γυμναστήριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-09-22 23:23 #2
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Kαλησπέρα

    μια αργοπορημένη απαντηση απο εμένα αλλα θα σου προτεινα να διαμορφώσεις με τετοιο τρόπο τα γευματα σου ωστε να μπορείς να εχεις μαζι σου 1 Ταπερ με φαγητο (ολοι εχουμε 5 λεπτα να κλεψουμε για να φαμε )

    οσον αφορα το συμπληρωμα τώρα ,μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια πρωτέινη με εξτρα υδατανθρακες (οπως πχ Warriorlab Gainer/Mass , Goldtouch metamorphosis, scitec nutrition Jumbo )
    μη σε τρομάζουν τα ονοματα,ειναι απλα φορμουλες με περισσότερα συστατικά απο σκετη πρωτείνη που θυμιζουν ενα ίσως υποκατάστατο γευματος (η λειτουργία των συστατικών στον οργανισμό κατα την απορρόφηση τους )

    1 σεικερ με διπλο χωρο θα σε εξυπηρετήσει να εχεις μαζί σου τη μια δόση και αλλη μια για αργότερα μεσα στη μερα

    Μπορείς να το συνδοιασεις μαζί με ενα INSTANT OATS το οποίο θα το ριχνεις μεσα στην πρωτείνη και θα το πινεις


    ετσι πολυ απλα και γρηγορα εχεις εξασφαλίσει 3 ημερισια γευματα !
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-09-22 23:39 #3
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Σορρυ,αλλα γιατι να παρει αυτα τα gainer που εχουν δεξτροζη μεσα?? Αν ειναι για gainer,ας παρει εκεινα τα 1-2 που σπανιζουν στην αγορα,που εχουν εστω αργο υδατανθρακα αντι γι αυτα τα κλασικα.

    Οσον αφορα το αν ειναι καλο γενικα να παρεις συμπληρωμα,εγω θα ψηφισω ναι.Κοιταξε για πρωτεϊνη πολλαπλων πηγων,που θα μπορουσα να πω οτι σε χορταινει λιγο παραπανω απ ις whey,και παιρνε οσο περισσοτερο αντεχει η τσεπη σου.Επισης,εχει πλεον μπαρες με νορμαλ υδατανθρακα (8-10-15γρ ανα μπαρα).Κι εκει θα μπορουσες να χτυπησεις

    Παρε και κρεατινη μονοϋδρικη

    Σε νιωθω για τα γευματα,κι εγω σε αντιστοιχη φαση ειμαι με το φορτηγο εδω και 3 χρονια.Μια καλη λυση ειναι οντως αυτα που ανεφερα,περα απο φαγητα που θα μπορουσες να κανεις αν αφιερωσεις χρονο σε μαγειρεμα ή λεφτα στο να τα παρεις ετοιμα απ εξω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-09-22 12:31 #4
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ,αλλα γιατι να παρει αυτα τα gainer που εχουν δεξτροζη μεσα?? Αν ειναι για gainer,ας παρει εκεινα τα 1-2 που σπανιζουν στην αγορα,που εχουν εστω αργο υδατανθρακα αντι γι αυτα τα κλασικα.

    Οσον αφορα το αν ειναι καλο γενικα να παρεις συμπληρωμα,εγω θα ψηφισω ναι.Κοιταξε για πρωτεϊνη πολλαπλων πηγων,που θα μπορουσα να πω οτι σε χορταινει λιγο παραπανω απ ις whey,και παιρνε οσο περισσοτερο αντεχει η τσεπη σου.Επισης,εχει πλεον μπαρες με νορμαλ υδατανθρακα (8-10-15γρ ανα μπαρα).Κι εκει θα μπορουσες να χτυπησεις

    Παρε και κρεατινη μονοϋδρικη

    Σε νιωθω για τα γευματα,κι εγω σε αντιστοιχη φαση ειμαι με το φορτηγο εδω και 3 χρονια.Μια καλη λυση ειναι οντως αυτα που ανεφερα,περα απο φαγητα που θα μπορουσες να κανεις αν αφιερωσεις χρονο σε μαγειρεμα ή λεφτα στο να τα παρεις ετοιμα απ εξω.

    Τι να την κάνει την κρεατινη ρε φιλε , ο άνθρωπος με τα γεύματα έχει θέμα


    Όσον αφορά τα gainer με δεξτροζη εγώ έδωσα κάποια παραδείγματα απλά
    Μπορείς να προτείνεις και εσυ αν θέλεις κάποια που έχεις δουλέψει και θα βοηθήσουν το παλικάρι
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-09-22 16:00 #5
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Ακριβως επειδη εχει με τα γευματα θεμα,το να γινει πιο αναβολικο το περιβαλλον μεσα του με την κρεατινη,σημαινει θα εκμεταλλευεται καλυτερα τα μειωμενα ή μη ολοκληρωμενα γευματα του πανω στη δουλεια

    Οσο για gainer,δεν εχω παρει ποτε και ουτε προκειται.Whey-καζεϊνη-πολλαπλων πηγων μαζι με αλεσμενη βρωμη ή ρυζογκοφρετες/καλαμπογκοφρετες και ειμαστε οκ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-09-22 20:31 #6
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Παρ΄όλα αυτά, ένας απλός- γρήγορος υδατάνθρακάς μαζί με τα υπόλοιπα , μετά την προπόνηση για γρήγορη αύξηση της ινσουλίνης (και τα γνωστά οφέλη) και αποκατάσταση , εχει τους υποστηρικτές της αλλά και εγω δεν το προτιμώ, αλλά για έναν hardgainer, δεν είναι κακή λύση, ακόμα και ως θερμιδογόνα επιλογή.
    Υπάρχουν αρκετοί "δρόμοι"
    Απάντηση με παράθεση