Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 23-09-22 10:26 #1
    Προεπιλογή Κοιλιακοί με βαράκια + πάγκο ...όχι πάτωμα(σπίτι)
    Καλημέρα
    Φαντάζομαι είναι μια ασυνήθιστη ερώτηση αλλά μήπως μπορείτε να δώσετε μια σειρά ασκήσεων (αν είναι με εικόνες/video σαφώς καλύτερα) στις οποίες να μην αναγκάζομαι να είμαι στο πάτωμα
    Δλδ η διαδικασία του απλώματος του στρώματος + βεντούζα για situps απλώς δεν βολεύει ...(περπατάει η οικογένεια να πάει απο το 1 σημείο στο άλλο...είμαι ιδρωμένος και υπάρχει θέμα γλιστρήματος ...κτλ)
    Δλδ με ενδιαφέρει είτε να κάνω ορθιος ή καθιστός στον πάγκο (τώρα αυτός που παρήγγειλα γίνεται και επικλινής αλλά δεν τον δοκιμάσω δεν μπορώ να ξέρω απο πριν αν θα βολέψει)

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-09-22 16:49 #2
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα , οι πιο κλασικές κινήσεις για κοιλιακούς σε πάγκο είναι εκτάσεις ποδιών (σε οριζόντιο πάγκο φέρνεις τα πόδια στην κοιλιά και τα ξανά τεντώνεις μπροστά ), ψαλιδάκια κάθετα σε οριζόντιο πάγκο παλι κρατώντας μόνο τους γλουτούς στον πάγκο και το σώμα υπο ελαφρά γωνία με τα πόδια
    Ψαλιδάκι πλαγιά ( ίδια εκτέλεση )
    Και φυσικά ab crunches

    Ακριβώς τια ίδιες ασκήσεις μπορείς να εφαρμόσεις με ένα μονόζυγο πόρτας
    Με πολύ μεγαλύτερη ευκολία ή αν ειανι και κυκλικό πρόγραμμα ολες μαζί ακόμα καλύτερα
    Έτσι θα εξοικονομήσεις και χρόνο και χώρο
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-09-22 10:18 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Metalhead|T| Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα , οι πιο κλασικές κινήσεις για κοιλιακούς σε πάγκο είναι εκτάσεις ποδιών (σε οριζόντιο πάγκο φέρνεις τα πόδια στην κοιλιά και τα ξανά τεντώνεις μπροστά ), ψαλιδάκια κάθετα σε οριζόντιο πάγκο παλι κρατώντας μόνο τους γλουτούς στον πάγκο και το σώμα υπο ελαφρά γωνία με τα πόδια
    Ψαλιδάκι πλαγιά ( ίδια εκτέλεση )
    Και φυσικά ab crunches

    Ακριβώς τια ίδιες ασκήσεις μπορείς να εφαρμόσεις με ένα μονόζυγο πόρτας
    Με πολύ μεγαλύτερη ευκολία ή αν ειανι και κυκλικό πρόγραμμα ολες μαζί ακόμα καλύτερα
    Έτσι θα εξοικονομήσεις και χρόνο και χώρο
    Ευχαριστώ φίλε μου
    Για το μονόζυγο καλά θα ήταν αλλά παρα λίγο να πάρουμε το κούφωμα στο χέρι....και την γυναίκα όταν της έπεσε το μονόζυγο στο κεφάλι....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-09-22 22:11 #4
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση