Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 13-12-22 14:27 #1

    Εγγραφή
    12-12-2017
    Περ.
    Κύπrος
    Μηνύματα
    5
    Προεπιλογή Καλώς σας ξαναβρήκα κι εγω
    Καλησπέρα,

    Ονομάζομαι Χριστόφορος.
    Είχα γράψει προ λίγων ετών στο φορουμ για μένα. Περιλιπτικά αναφέρω:
    173 ύψος, και πλέον 82 κιλά. Πριν 1 χρόνο περίπου είχα φτάσει και το limit up μου στα 100 κιλά.

    Πλέον αλλάζουν λίγο οι στόχοι μου.
    Λοιπόν, κάνω πρόγραμμα διατροφής περίπου 1200-1400 θερμίδων την ημέρα. Λόγω του ότι κάνω 2 δουλείες και σε συζήτηση που είχα με την διατροφολόγο μου, μου είπε ότι δεν θα έχω "φιξ" αριθμό θερμίδων για κατανάλωση την ημέρα αλλα θα ανεβοκατεβένει ανάλογα με τις ημέρες εργασίας της 2ης δουλειάς.
    Τώρα, όσο αφορά το γυμναστήριο, γυμνάζομαι 3-4 φορές την βδομάδα και προσπαθώ τις ημέρες που σχολνάω από την 2η δουλειά να πηγαίνω έστω για αερόβιο (διάδρομο, ποδήλατο κλπ).

    Η μια και μεγαλύτερη μου απορία είναι: μπορώ να συνεχίσω να χάνω βάρος και παράλληλα να χτίζω μυ δύναμη και όγκο? Θέλω να φύγει το σωσίβιο από την κοιλιακή χώρα αλλα γνωρίζω ότι αυτό γίνεται μόνο με την διατροφή.

    Επίσης, χρησιμοποιώ την πρωτεινη Complete After (Warriorlab). Περισσότερο την χρησιμοποιώ γιατί την πήρε ο αδελφός μου και δεν του άρεσε η γεύση.
    Αντικαθιστώ το απογευματινό ενδιάμεσο με 1 σκουπ.

    Στις φωτογραφίες θα δείτε το πρόγραμμα εκγύμνασης μου και την διατροφή μου.

    Παρακαλώ όπως μου τα σχολιάσετε τι μπορώ να αλλάξω και που ίσως να εστιάσω για να πετύχω τους στόχους μου.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες     
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-12-22 19:53 #2
    Προεπιλογή
    Γεια χαρά Χριστοφορε θα σου πω την δίκη μου άποψη,θεωρώ ότι οι θερμιδες που καταναλώνεις μέσα στη μέρα είναι παρά πολύ λίγες,με δυο δουλειές και προπόνηση είναι θέμα,λογικά η διατροφολόγος θα ξέρει καλητερα.
    Το να χάνεις κιλά γίνεται αλλά να ξερεις ότι δεν είναι μόνο λιπος ,το να χάνεις λίπος και παράλληλα να βάζεις καθαρή μάζα με αυτές τις συνθήκες για να μη πω αδύνατο θα πω παρά πολύ δύσκολο

    Καλός ήρθες ξανά στην παρέα μας
    Απάντηση με παράθεση