Θέμα: Κρεατινη

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 05-01-23 10:31 #1
    Προεπιλογή Κρεατινη
    Καλησπερα και καλως σας βρηκα, προσφατα ξεκινησα τη χρηση κρεατινης και εχω μερικες αποριες καθως δεν ειμαι γνωστης. Γυμναζομαι μολις 3 φορες την βδομαδα και δε ξερω αν αυτο ειναι αρκετο για να παρω αποτελεσματα απο τη χρηση συμπλιροματος, συγκεκριμενα εχω ελαχιστες μερες που ξεκηνισα την κρεατινη και εκτος απο την βοηθεια που μου δινει την ωρα της προπονησης νιωθω οτι εχω παχινει και εχει μειωθει σιμαντικα η πεινα μου. Θα εκτιμουσα να μου απαντησει καποιος γνωστης και να συνομιλησουμε πανω στο θεμα καθως εχς πολλα κενα και αποριες, ευχαριστω εκ των προταιρων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-01-23 23:40 #2
    Προεπιλογή
    Έτσι όπως τα λες είναι λίγο μπερδεμένα , η κρεατινη είναι ένα αρκετά καλό και ασφαλές συμπλήρωμα αν βέβαια η ημερήσια δόση δεν ξεπερνάει τα 5 γραμμαρια και δεν υπάρχουν προβλήματα υγείας γιατί εκεί ο μόνος που μπορεί να σου πει ναι η όχι είναι ο γιατρός και κανένας άλλος.
    Με μόλις 3 εβδομάδες προπόνηση με αντιστάσεις το θεωρώ υπερβολή που ξεκίνησες την κρεατινη γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ουσιαστικά δεν χρειάζεται,και δε νομίζω σε καμία περίπτωση ότι σε βοηθάει στην προπόνηση σου πιστεύω ότι όλο αυτό είναι παιχνίδι του μυαλού που επιδρά στην ψυχολογία σου και σου προκαλη την ψευδεστηση ότι σε βοηθάει στην προπόνηση.
    Αυτό που λες ότι έχεις παχύνει αν έχει συμβεί η το ότι δεν εχεις όρεξη για φαγητό αυτό σίγουρα δεν οφείλεται στην κρεατινη,αλλά σε κάτι άλλο.
    Η κρεατινη δεν κρατάει νερά υποδόρια με αποτέλεσμα να νοιωθεις πρήξιμο και να έχεις την αίσθηση ότι παχυνες,η κρεατινη κρατάει νερά ενδομυικα.
    Κανένα συμπλήρωμα δεν είναι απαρατήρητο αν είσαι καλυμμένος από την διατροφή σου και λαμβάνεις τα απαραίτητα μακροθρεπτικά συστατικά μέσω αυτής.
    Απάντηση με παράθεση