Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 73 από 73
  1. 28-06-23 09:16 #61
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Classic Physique -1.75, εδώ θα ήθελα κάποιο σχολιασμό από όσους ήταν παρόντες. Φαίνεται ότι υπήρξε κόντρα για τις θέσεις 1-2.

    Ναι Παναγιωτη με την πρωτη ματια ο Μπαρμπαδακης υπερειχε σημαντικα ,για τα δεδομενα της κατηγοριας ομως μετα απο πολλες συγκρισεις η επιτροπη εκρινε να δωσει την 1η θεση στον Μποτση.
    Στη κατηγορια μετα ΒΒing -85 που ξανασυναντηθηκαν ,ο Μπαρμπαδακης τον κερδισε καθαρα κ αναμφισβητητα με δυο θεσεις διαφορα.
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-06-23 02:13 #62
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    Εμείς καλα κρίνουμε απο φώτο όμως σίγουρα στο λάιβ και οι κριτες έχουν καλύτερη εικόνα
    Ναι με μια πρώτη ματια λές ο Μπαρμπαδακης δείχνει καλύτερος ειδικα στον ανω κορμό πλάτη , όμως η καταταξη έχει να κάνει και με τα στάνταρ και τα ζητούμενα της καθε κατηγορίας και τα έχουμε πεί και αναλύσει εδω στο φόρουμ αρκετες φορές
    Και αυτο που γράφω τωρα ισχύει και φαίνεται απο οτι διάβασα πιο πάνω οτι ο Μπαρμπαδάκης σε κατηγορία ΒΒ κέρδισε τον αντίπαλο που σε άλλη κατηγορία είχε χάσει και ουτε είναι τυχαίο και στηρίζετε αυτο που γράψαμε οτι με την πρώτη ματια τον είδαμε πιο ολοκληρωμένο , βλέποντας τους όμως με τα μάτια που κρίνουμε το παραδοσιακό ΒΒ
    Όμως μετράνε στις καινούριες κατηγορίες και άλλα πράματα που στο κλασικο παραδοσιακό ΒΒ δεν τα προσέχουμε ιδιαίτερα και είναι η πόζα βάκουμ και το έχω δεί και νιώσει και εγω σαν κριτής όταν σε ισάξιους αθλητες τους βάλαμε να πάρουν αυτη την πόζα ώστε να κρίνουμε το αποτέλεσμα

    Αυτο όμως δείχνει ότι ασχετα με τις θέσεις όλοι οι αθλητες έχουν αξία και ανάμεσα σε πολύ καλους αθλητες αναγκαστικα θα βγεί κατάταξη και δεν σημαίνει οτι ο 2ος - 3ος είναι χάλια και γι αυτο λέμε οτι η ποιότητα του ηττημένου δίνει αξία και στον νικητή
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-06-23 08:18 #63
    Προεπιλογή
    Όνομα: Screenshot_20230628_170300_Gallery.jpg Εμφανίσεις: 323 Μέγεθος: 49,9 KB

    Στην 5η θεση ....Παστουκ Χριστινα , ομολογω οτι δεν το περιμενα μια κ ηταν καλα γυμνασμενη ,κινηση κ στησιμο επαγγελματικου επιπεδου κ μια μονιμη λαμψη "Hollywood" στο προσωπο. Οπως μου εξηγησαν μετα το περας του αγωνα ,ηταν μεν πολυ καλη αλλα με δεδομενα αλλης κατηγοριας ....wellness. Με λιγο εκλεπτυσμα σε λεπτομερειες ...ιδιως σε ποδια... πιστευω θα ειναι μια δυνατη παρουσια στους επομενους αγωνες.
    Με σαφη βελτιωση απ το προσφατο Οδυσσεια η Οκσανα Λουμπεινικ πηρε την 3η θεση απ την πολυ ομορφη κ αυτη Παναγιωτουνη Αννα , η 2η Καλλιτση Βασιλικη εχει το γεννετικο χαρισμα-σωματοτυπο να διαπρεψει στη κατηγορια , κ στη 1η θεση η "εξωτικη" Κατερινα Μπαρμποια εκανε πραγματι πολυ θετικη εντυπωση ...μου θυμισε Ευρωπαικο γυναικειο BBing στις αρχες δεκαετιες 80"
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-06-23 12:11 #64
    Απάντηση με παράθεση
     

  5.  

  6. 01-07-23 01:19 #66
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    πολύ δυνατή κατηγορία με αθλητες πολύ κοντα μεταξύ τους και η σκληρή κόντρα ήταν μεταξύ Μπαριτάκη και Καραμάνου , είδα και τον Κρημνιώτη σ αυτη την κατηγορία με το Νο 70 όπου είχε κατεβει και στούς προηγούμενους αγώνες και εδω τον βλέπω πιο μεγάλο και πιο βελτιωμένο , βέβαια δεν έχω εικόνα του λάιβ γιατι δεν παρακολούθησα τον αγώνα και δεν ξέρω αν έβγαζε λεπτομέρεια στην φόρμα του σε σχέση με τον ανταγωνισμό πάντα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-07-23 20:50 #67
    Προεπιλογή
    ^^ Ναι Ηλια ηταν γερη "κοντρα" αναμεσα σε Μπαριτακη κ Καραμανο ,ειχαν πιασει κ οι δυο πολυ καλη φορμα. Τελικα η πιο "ανοικτη" κ σε σχημα κατασκευη του Μανωλη του εδωσαν τη νικη. Ξανασυναντηθηκαν μετα στη ΒΒ-95 με την ιδια φυσικα καταταξη. Ο Κριμνιωτης Γιωργος που λες ,ναι δεν εβγαζε λεπτομερεια κ εχασε την 3η θεση αν κ ειχε καλυτερη διαπλαση γενικα.
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-07-23 17:14 #68
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή Κατηγορία Men BB -85
    Κατηγορία Men BB -85


    Όνομα: DSC_0991.jpg Εμφανίσεις: 253 Μέγεθος: 131,5 KB

    Όνομα: DSC_0013.jpg Εμφανίσεις: 249 Μέγεθος: 119,5 KB

    Όνομα: DSC_0997.jpg Εμφανίσεις: 251 Μέγεθος: 126,8 KB


    Όνομα: DSC_0002.jpg Εμφανίσεις: 249 Μέγεθος: 127,7 KB


    Όνομα: DSC_0031.jpg Εμφανίσεις: 248 Μέγεθος: 132,0 KB


    Όνομα: DSC_0030.jpg Εμφανίσεις: 250 Μέγεθος: 124,5 KB


    Όνομα: DSC_0040.jpg Εμφανίσεις: 248 Μέγεθος: 120,5 KB


    Όνομα: DSC_0054.jpg Εμφανίσεις: 247 Μέγεθος: 117,5 KB


    Όνομα: DSC_0107.jpg Εμφανίσεις: 251 Μέγεθος: 131,9 KB


    Όνομα: DSC_0105.jpg Εμφανίσεις: 247 Μέγεθος: 130,7 KB


    Όνομα: DSC_0335.jpg Εμφανίσεις: 245 Μέγεθος: 136,1 KB


    Όνομα: DSC_0341.jpg Εμφανίσεις: 242 Μέγεθος: 116,8 KB


    Όνομα: DSC_0352.jpg Εμφανίσεις: 242 Μέγεθος: 107,2 KB


    Όλες οι φωτογραφίες της κατηγορίας στο Multimedia Gallery


    To βίντεο της κατηγορίας

    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-07-23 17:41 #69
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.918
    Προεπιλογή
    Ευχαριστούμε για το βίντεο Κώστα, πολύ καλό όπως πάντα!

    Δύο Αγρινιώτες στην κατηγορία, ο βετεράνος Μάκης Χορόπουλος που αν θυμάμαι καλά έχει κάνει τον πρώτο του αγώνα στα τέλη των 90s στην κατηγορία Juniors, και μετάπειτα κάπου στο 2003 στη μεσαία της WABBA, αυτή τη φορά κάτω από τις οδηγίες του Κώστα Σταμάτη, και ο γνώριμος των τελευταίων ετών Πέτρος Κανιώτης, κατά τη γνώμη μου ειχε την καλύτερο στέγνωμα και σχήμα της κατηγορία του, συνεχίζει να βελτιώνεται και πλέον τον χωρίζουν πολύ μικρές διαφορές από τις πρώτες θέσεις.

    Μιας και συμπατριώτες μου θα θελα να εκφράσω ιδιαίτερα και στους δυο τα συγχαρητήριά μου καθώς γνωρίζω τον τεράστιο αγώνα και την προσπάθεια που κάνουν να κατεβούν σε τέτοιο αγώνα και μάλιστα να έχουν και τόσο καλή εμφάνιση
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-07-23 22:55 #70
    Προεπιλογή
    Όνομα: Screenshot_20230703_220112_Gallery.jpg Εμφανίσεις: 232 Μέγεθος: 61,9 KB

    Πραγματι η πιο δυσκολη κατηγορια για τις τρεις πρωτες θεσεις. Εξου κ τα ατελειωτα comparisons απ την επιτροπη .
    Ο Κανιωτης οπως ειπε κ ο Παναγιωτης ειχε το καλυτερο στεγνωμα...κ φρεσκαδα θα συμπληρωνα εγω... ,δελτοειδεις παντου ανεπτυγμενους απ οποια γωνια κ να τους εβλεπες...μου θυμισε Bob Paris ,δενοντας πολυ ομορφα με το στηθος του κ δυνατα ποδια.
    Τωρα για καλυτερο σχημα θα πρεπει να βελτιωσει το ανοιγμα πλατης στο relax κ στη διπλη δικεφαλων μπροστα.
    Ο Μπαρμπαδακης με τα γνωστα του πολυ καλα ανοιγματα κ σε καλη κατασταση ,ηταν η 2η κατηγορια που επαιζε κ αν κ κουρασμενος θεωρω οτι εκανε μια πολυ καλη εμφανιση.
    Κ ο Χειμωνας ηταν ο πιο "ψημενος" θα ελεγα αθλητης ,με καποια εντυπωσιακα σημεια κ ιδιως τα γρανιτενια ποδια του.
    Ευτυχως υπαρχει το βιντεο επανω με πολυ καλη αναλυση κ ας βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα του.
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-07-23 12:06 #71
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-07-23 17:36 #72
    Προεπιλογή
    Όνομα: Screenshot_20230704_171951_Gallery.jpg Εμφανίσεις: 210 Μέγεθος: 59,2 KB

    Εδω η 1η θεση ειχε ξεκαθαρισει απο πριν την κατηγορια Masters ,με τον θαυμασιο Μανωλη Μπαριτακη να κερδιζει κ το Γενικο.
    Φυσιολογικα στη 3η θεση ο Κων Μποτσιογλου
    Συγκινητικη η εμφανιση του παλαιμαχου μεγαλου αθλητη Γιωργ. Κουταλιαρη , κυριως γιατι στο τελος φαινοταν πολυ ευχαριστημενος για την ολη προσπαθεια που εκανε κ αυτο φαινεται ηταν το σημαντικοτερο γιαυτον.
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  13.  

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345