Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 27-05-23 22:17 #1
    Προεπιλογή Συχνοουρια ή ουρολοιμωξη?
    Καλησπερα στη παρεα..νεος στο φορουμ..μεχρι αρχες του ετους εκανα προπονηση αλλα χωρις να παιρνω συμπληρωματα..πριν μια βδομάδα με επιασε συχνοουρια.δηλαδη πηγαινα για κατουρημα γυρω στης 8-10 φορες τη μερα..πηγα σε ουρολογο μου εγραψε εξετασεις γενικες ουρων γενικη σπερματος για αντιβιογραμμα για χλαμυδια και υπερηχο νεφρων προστατη ουροδοχου κυστης..τα αποτελεσματα των ουρων δεν τα εχω παρει ακομα..αλλα πηρα τον υπερηχο..ολα κομπλε με τον υπερηχο αλλα μου εκανε εντυπωση στη διασταση ουροδοχου..εγραφε υπερπληρωση 230ml..αυτο σημαινει μικρη κυστη?πριν τον υπερηχο ειχα πιει 1 λιτρο νερο μεσα σε μιση ωρα..και με εχει πιασει τρελο ανχος..

    Συμπτωματα εως τωρα μονο οτι κατουραω γυρω στης 8-10 φορες χωρις τσουξιμο..απλα καμια φορα νομιζω οτι εχει μεινει στο κεφαλακι ουρα..ο γιατρος μου ειπε μπορει να ειναι προστατιτιδα..

    Πχ σημερα εχω παει εως τωρα 8 φορες αλλα εχω πιει απο το πρωι 4 ποτηρια νερο 500ml μπουκαλι νερο ενα φλιτσανι πρασινο τσαι ενα φλιτσανι καφε ελληνικο μια κουπα κραμπερι και σαν φαγητο εφαγα πατατες σαλατα με αγγουρακι και ντοματα για μεσημερι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-05-23 11:23 #2
    Προεπιλογή
    Φιλε ο γιατρος κ μετα τις εξετασεις που εκανες ,ειναι ο πλεον αρμοδιος να σου πει για το προβλημα κ την αντιμετωπιση του.
    Λες στην αρχη οτι "εκανες προπονηση χωρις συμπληρωματα" μεχρι αρχες του χρονου , δλδ τωρα δεν κανεις; Δεν εχει καμια σχεση αυτο.
    Αν δεν σου βρει ο γιατρος κατι παθολογικο ,κοιταξε το αγχος σου τελευταια γιατι παιζει μεγαλο ρολο στη υπερβολικη διουρηση.
    Καλα κανεις κ πινεις αρκετο νερο κ ειδικα πρασινο τσαι. Κοιταξε κ τον χυμο κραμπερι (οσο γινεται σε ποιοτικη- καθαρη μορφη)που ειναι ιδανικος για "καθαρισμο" γενικα ολου του ουροποιητικου κ οχι μονο του E. coli κυριως υπευθυνου ουρολοιμωξεων.
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-05-23 12:11 #3
    Προεπιλογή
    απλα μου εκανε εντυπωση αυτο με τη διαμετρο της ουροδοχου κυστης γιατι σε site λενε για 350-400ml ενω εγω ειμαι στα 230ml βαση του υπερηχου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-05-23 14:32 #4
    Προεπιλογή
    Αν ειναι γενετικο το προβλημα...μικροτερη κυστη...λογικα δεν θα ειχες απο πριν προβλημα;
    Απαντησεις θα παρεις μονο απ τον γιατρο σου.
    Old School
    Απάντηση με παράθεση