Θέμα: Nitrix (BSN)

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 58
  1. 07-03-09 11:08 #1
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή Nitrix (BSN)

    180 Tablets
    Supplement Facts
    Serving Size3Tablets
    Servings Per Container60
    Amount Per Serving % DV
    Vitamin B9(Folic Acid) 200mcg 50%
    ACE3 (Triple Action Nitric Oxide Matrix) 3000mg **
    L-Arginine AKG, L-Arginine Ethyl Ester, L-Citrulline
    CRTS2 (Controlled Release Technology & Support System) 1565mg **
    Methocel™ (Micro-Polymer Hydrophilic Methylcellulose Ether Matrix) **
    AVPT (Advanced Volumizing & Performance Technology) **
    (Patents 5,965,596; 6,172,098; 6,426,361 And 6,680,294) Creatine Ethyl Ester-Beta-Alanine Dual Action Composite (CarnoSyn&reg, Sodium Creatine Phosphate Matrix, Creatinol-O-Phosphate-Malic Acid Interfusion, Creatine ABB™ (Creatine Alpha Amino-N-Butyrate)
    Phosphoplexx **
    Di-Calcium Phosphate, Di-Potassium Phosphate, & Sodium Phosphate
    NAD (Nicotinamide Adenine Dinucleotide) **
    ** Percent Daily Value Not Established.
    Other Ingredients
    Magnesium Stearate, And Stearic Acid.

    Allergen Warning: Manufactured On Equipment Which Processes Products Containing Soybeans, Shellfish, And Peanut Flavor.

    Το πολυ γνωστο nitrix.Ο λογος που χρησιμοποιω τα νιτρικα ειναι η ταχυτερη μεταφορα των θρεπτικων συστατικων στους μυς που το βλεπω και στην πραξη κοινως οτι αλλο παιρνεις λειτουργει καλυτερα και πιο γρηγορα.Η δοσολογια του ειναι τεσσερις ταμπλετες πρωι μεσημερι βραδυ για οσουν ειναι ανω των 90 κιλων.Κοινως αυτα που η δοσολογια τους μοιραζετε εχουν πολυ καλυτερα αποτελεσματα απο τα pre workout.Εχω παρατηρησει μεγαλυτερη αντοχη η κρεατινη μαλλον και κατι που εγω χρειαζομαι αλλοι ισως οχι εχει ανεβασει λιγο την πιεση μου νοιωθω περισοτερο νευρο.Το συγκεκριμενο εχει αρχισει και αλλαζει την φυσιολογια του σωματος μου. Αρχιζω να βλεπω φλεβες σε μερη που δεν εβλεπα ποτε και το σωμα μου φαινετε πιο μυωδες και εχω την εντυπωση αν και ειμαι στην τριτη βδομαδα οτι κατι εχει αλλαξει και στους κοιλιακους μου.Ισως τα συνεχη πρηξιματα τους κρατανε ζεστους.Θεωρητικα 12 γραμαρια αργινινης την μερα και βαλε ποσο ακομα εχουν τα αμινοξεα κτλ ισως βοηθουν λιγο στην παραγωγη αυξητικης ορμονης.Απο οσα του ειδους εχω δοκιμασει το πιο δυνατο.Ξερω οτι οι περισοτεροι δεν τα πηγαινετε ιδιαιτερα αλλα θεωρησα οτι δεν κανει κακο να γραψω πως ανταποκρινομαι στο συγκεκριμενο.Αυτα.Βρηκα και ενα ποστ μελους σε γνωστο φορουμ και μου φανηκε ενδιαφερον.Το παραθετω

    Only that supplements provided in supra-physiological dosages(meaning doses a normal human being would never receive from food) as to provide a pharmacodynamical effect(like in that case NO synthetase expression and all the other effects increased plasma arginine concentration has)) are classified as pharmacodynamical drugs, not supplements. You don't eat anything that causes your blood aminoacid pools to rise as much(compared to other aminoacids) as when you get NO supplements. It's base pharmacology, really.

    P.S. Pharmacodynamical class drugs: Any drug that alters, inhibits or enhances a physiological or biochemical process of the human body. Since they act by altering normal body balances/responses, they are apt to have side effects(both acute and long term) and also the body tries to bring the balalnce back, reducing their effectiveness over time(homeostatis).
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-03-09 12:14 #2
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    ενδιαφερον να σου πω εγω ποτε δεν εχω χρησιμοποιησει νιτρικα και δε μπορω να κρινω αν δουλευουν η οχι γενικα οχι το συγκρκριμενο προιον

    απο τιμη ποσο κανει αυτο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-03-09 12:29 #3
    Προεπιλογή
    Ουστιστκκα το μονο συστατικο που κανει την ολη δουλεια ειναι η Κιτρουλινη που μορει ςνα βρεις πολυ φθηνοτερα και αν δεν με απταει η μνημη μου περιεχτε σε καρπουζι και σε αλλα φρουτα.Οπτοε δεν εχει και πολυ νοημα να παριεις τετοιο συμπληρωμα...απλα τρωγε τα σωστα φρουτακια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-03-09 14:34 #4
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    καλά έκανες και πόσταρες να ενημερώνεται ο κόσμος και να κρίνει μόνος του.

    την άποψή μου προσωπικά την ξέρετε. αλλά καλό είναι όποιος θέλει να δοκιμάζει και να κρίνει μόνος του.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-03-09 14:47 #5
    Προεπιλογή
    δεν ειναι μονο κιτρουλινη....
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-03-09 14:53 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goutsos
    δεν ειναι μονο κιτρουλινη....
    Ε καλα δνε ειναι,αλλα η βασικη ουσια αυτη ειναι. Σιγα μη κατσω να κανω χημικη αναλυσση τωρα..:Ρ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-03-09 14:55 #7
    Προεπιλογή
    υπαρχει κ τ αμινοξυ αργινινη,,,το λεει
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-03-09 14:59 #8
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    αργινίνη, κιτρουλίνη, κρεατίνη
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-03-09 17:33 #9
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Ναι, τα συστατικα μπορει να ειναι αυτα αλλα ουσιαστικα ολη την δουλεια την κανει η φορμουλα που τα διοχετευει στο σωμα δεν ειναι το ιδιο.Αυτο πληρωνεις κιολας δηλαδη.π.χ. στο συγκεκριμενο :Methocel: A micro-polymer hydrophillic ether matrix which plays an integral role in NITRIX
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-03-09 20:10 #10
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    η προσωπική μου γνώμη είναι όλες αυτές της δήθεν μυστικές φόρμουλες της κλέβουν από την νάσα που τους τις έχουνε δώσει οι εξωγήινοι 8)
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-03-09 20:35 #11
    Προεπιλογή
    To exw dokimasei palia....den me epiase ka8olou (kamia diafora sta prhksimata dhl panw sth proponhsh)......kamia sxesh me to wf pou exw dokimasei kai pou spernei...

    ***Γραφε σε παρακαλω στα ελληνικα,ο γνωστός κανονας του φόρουμ,απαγορεύονται τα greekenglish.*** Moderators team
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 07-03-09 22:14 #12
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Εμενα παλι με εχει πιασει και με εχει παραπιασει.Ποιος ξερει ειναι οργανισμοι και οργανισμοι μαλλον η δεν ακολουθησες πιστα τις οδηγιες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-03-09 23:20 #13
    Προεπιλογή
    μηπως ηtaν και λιγο πλασιμπο
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-03-09 00:02 #14
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Μανο το No Xplode της ίδιας εταιρίας το εχεις δοκιμασει;Αν ναι,τι διαφόρες είδες μεταξύ τους;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-03-09 00:45 #15
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    εχω δοκιμασει και τα 2 της bsn, ας πουμε δινουν λιγη ενταση παραπανω στην προπονηση
    ....νομιζω το xplode δινει ενα παραπανω boost

    τα χρησιμοποιησα γιατι μου τα εδωσε ενας φιλος, προσωπικα δεν θα διεθετα λεφτα για να αγορασω κανενα απο τα 2
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία